Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Bicicleta Pegas strada

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008
Probabil ai dreptate, tine de mana/experienta fiecaruia... si de pensula.

Mi-ai amintit de Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R37pbIySnjg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sirgoofy, 14 November 2016 - 18:09.


#56
vvlasceanu

vvlasceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.12.2011
Am discutat cu cineva din Buzau are la vanzare una suoet ok facuta tipla...750 ron...si pe de alta parte mi.a zis ca reconditionarea la a mea m.ar duce undeva la 700...pei asa iau de la el si gata
Ok este si varianta sa o fac eu...(a zis cineva ca nu am habar..mai bine sa nu isi dea cu parerea) pot duce ai eu cadrul la o vopsitorie de masini sa il faca ok...pot cauta si eu cauciucuri camere....pe net sau la targ exact ce trebuie, butuci,spitze,pot duce undeva ghidonul si rotile la curat , pot achizitiona si eu stopuri si alte chestii...si nu ajung la 700 de ron cred eu. Ce ziceti?

#57
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
Tii un pariu ca treci de 700 ? Dar toate cheltuielile tinute strict .

#58
vvlasceanu

vvlasceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.12.2011
Si atunci omul respectiv de ce o vinde cu 750 Ron? Oare atat de mult sa ma duca vopsitul....cauciucuri....etc?

#59
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 vvlasceanu, on 14 noiembrie 2016 - 20:24, said:

Si atunci omul respectiv de ce o vinde cu 750 Ron? Oare atat de mult sa ma duca vopsitul....cauciucuri....etc?
Daca o duci la service o sa te duca cateva sute de lei vopsitu...

#60
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008

 vvlasceanu, on 14 noiembrie 2016 - 20:24, said:

Si atunci omul respectiv de ce o vinde cu 750 Ron?
Oare atat de mult sa ma duca vopsitul....cauciucuri....etc?

DA Posted Image, iar la 'etc' intra multe.
Ia intreaba cat te costa vopsitul la vopsitorie, imo ~400... si trebuie sa pregatesti tu cadrul, altfel aia poate dau 5 minute cu smirghel si apoi vopsesc peste, si intr-un an se cojeste.

Daca vrei cat mai ieftin uita de vopsit, mergi la service sa-ti zica daca rotile mai merg, si schimbi cauciucuri + uns butuci si ce mai trebuie. Iei alte cauciucuri, probabil alti saboti de frana, si o folosesti asa ruginita

Iar daca vrei sa arate bine ia alta bicicleta, de 700-800, cati bani ai.
Sunt biciclete practic noi la acesti bani, nu-ti bati capul cu vechituri.
Aia la 750lei e  aproape noua ?.. altfel e cam scumpa

Si e potrivita bicicleta asta pt ce vrei tu ?

Edited by sirgoofy, 15 November 2016 - 15:49.


#61
vvlasceanu

vvlasceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.12.2011
Salut,

Aveti idee unde gasesc o carte tehnica ceva ...sa incep sa imi comand piesele ?

#62
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Frumoasa bicicleta, pret bun avand in vedere ca poarta numele Pegas, ...mai putin coarnele(le detest! ma impung in ochi!). Probabil le este frica sa nu devina banali. Eu as fi avut nevoie de o bicicleta simpla, banala, cu viteze in butuc si coarne normale amplasate umpic deasupra nivelului seii.
LE
Imi aduce aminte de vechea mea bicicleta sputnik cam aceeasi culoare, la care deasemenea am schimbat coarnele saua si pedalele. Urma sa-i pun si butuc cu viteze in interior dar n-a mai apucat si-a gasit alt stapan
LE
Mai e si varianta doi, cu coarne ok si sa ok dar...este pentru persoane ce si-au luat curul la purtare! Umbla cu el pe sus si cu nasul pe jos! Creed ca daca s-ar transplanda de la 2 la 1 coarnele si saua ar iesi o bicicleta decenta.

Edited by PostacheNegrutzi, 06 August 2019 - 23:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate