Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Topic destinat criticilor DNA-ului, SRI-ului, DIICOT-ului și a restului ”organelor legii”

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5496 replies to this topic

#2611
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Posttomaso, on 19 iunie 2017 - 18:53, said:

Ia vezi matale de când sunt eu pe aici și judecă dacă mă va mai interesa ori ba.
Am judecat, dar omul se mai si schimba, de aia intreb. Ca de schimbat, e schimbare, fara dubiu.

#2612
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postbladhaund, on 19 iunie 2017 - 18:55, said:

Am judecat, dar omul se mai si schimba, de aia intreb. Ca de schimbat, e schimbare, fara dubiu.

Răspunsul este:   Da

Altă întrebare ...

#2613
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,699
  • Înscris: 10.08.2009

View Posttomaso, on 19 iunie 2017 - 18:48, said:

Ce vă veți face atunci când Codruța nu va mai fi șefă?
Veți mai ține cu dna?

daca judecatorii o baga la parnaie pe Lenuta  si-a facut treaba.Posted Image
Profesionist.

sustinem DNA.Posted Image

Edited by DANANDREI2001, 19 June 2017 - 19:59.


#2614
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Susține pe cine vrei tu, așa cum și eu susțin pe cine vreau eu.
Probabil, crezi că-mi faci în necaz cu textele astea despre Elena.
Well, ce să-ți spun?   Probabil că mai mult nu poți să produci și vrei și tu să te dai om de echipă, sau ceva de genul acesta.
Numai că,  pentru că mă știi de mult, ar fi trebuit să știi că eu sunt obișnuit cu acest tip de zeflemea.   Nu mă poți atinge.  Este echivalentul unui care înjură.  Asta este.
Cu unul în plus, cu unul în minus, este tot același lucru.

Edited by tomaso, 19 June 2017 - 20:45.


#2615
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Nu o face ca sa te enerveze. O face ca sa te caricaturizeze, sa te faca hilar, sa te duca in derizoriu. Oh, wait, astea ti le faci singur.

Poate ai remarcat ca userul tau a devenit leit-motivul de mistouri cand e vorba de ceva cu securisti. Dar daca asa vrei tu...

#2616
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Pentru ca moderatorul tomaso este singurul care are rabdare sa dea  a doua si a treia explicatie fara sa apeleze la sanctiuni.

Dar "pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti"

#2617
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Spre deosebire de userii obisnuiti, care au rabdare sa dea si a zecea explicatie, neavand posibilitatea de sanctiune?

#2618
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View PostDANANDREI2001, on 19 iunie 2017 - 19:58, said:

daca judecatorii o baga la parnaie pe Lenuta  si-a facut treaba.Posted Image
Profesionist.

sustinem DNA.Posted Image

View Postbladhaund, on 19 iunie 2017 - 21:21, said:

Spre deosebire de userii obisnuiti, care au rabdare sa dea si a zecea explicatie, neavand posibilitatea de sanctiune?

Asta inseamna explicatie ?

#2619
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postbladhaund, on 19 iunie 2017 - 21:13, said:

Nu o face ca sa te enerveze. O face ca sa te caricaturizeze, sa te faca hilar, sa te duca in derizoriu. Oh, wait, astea ti le faci singur.

Dacă posturile mele determină o asemenea concentrare de forțe și coalizarea spontană a fanilor DNA,  înseamnă că aceștia le consideră suficient de importante, astfel încât să merite efortul de a mă combate la nivel personal, încercând să ducă totul în derizoriu. Dar chestia asta, când crezi că te joci cu mintea cuiva,  este o armă cu două tăișuri. Pentru că dacă mintea celui cu care vrei să te joci este peste nivelul tău de manipulator,  ajungi să fii perceput într-un mod mai puțin onorant.

Eu îl știu pe Andrei de niște ani.  Spun ”îl știu” - la modul forumistic. În persoană nu ne-am întâlnit vreodată.  
Foarte mult timp am avut o impresie bună spre foarte bună despre el.
Credeam că împărtășim valori comune.   Dar timpul mi-a revelat o altă imagine.  
Evident că nu ideile politice sunt problema, pentru că pot avea o impresie pozitivă față de cineva cu idei opuse.  
Faptul că recurge la ceea ce spui tu, adică la un repertoriu dezonorant ideii de polemică,  mă întristează. Asta este și nu am decât să mă adaptez.  

Am un punct slab.  
Față de cei pe care i-am stimat, chiar dacă am reconsiderat între timp, nu pot răspunde cu aceeași monedă atunci când simt ei nevoia să-mi atace delicata persoană.  
Este simplu să ridiculizezi pe cineva, să o dai în miștouri și să îl ataci sub formă de caterincă.  
Și eu pot să o fac și, trust me, chiar am condei,  numai că mi se pare o formă fără fond.  Timp pierdut.    
Să fac și eu miștouri despre DanAndrei2001 ca răspuns la atacul lui șmecheresc?
Nope.   Nu o fac.

Edited by tomaso, 19 June 2017 - 21:52.


#2620
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Posttomaso, on 19 iunie 2017 - 21:48, said:

Dacă posturile mele determină o asemenea concentrare de forțe și coalizarea spontană a fanilor DNA,  înseamnă că aceștia le consideră suficient de importante, astfel încât să merite efortul de a mă combate la nivel personal, încercând să ducă totul în derizoriu.
Permite-mi sa ofer o explicatie alternativa, care nu face apel la teoria conspiratiei: esti singurul care ofera abundent material de trolling pe aceste doua teme (Elena + securistii). De aceea e concentratie, nu pentru ca se sperie fanii, ci pentru ca e lipsa de alti useri care sa fie luati la misto. Pe cine sa iei in bascalie, pe Gicu, pe Active? E moartea pasiunii. Daca nu mai oferi material, sa vezi cum nici "agentii secreti" nu te mai ataca.

#2621
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,558
  • Înscris: 06.02.2006

View PostHitmaker, on 19 iunie 2017 - 01:03, said:

Zilele Lulutei au luat sfarsit. S-a dat semnalul pentru a fi sacrificata. Nu o apuca iulie in functie. Cat despre implicatiile acestei decizii, ne vom putea edifica pe deplin mult mai tarziu. Momentan pare o mutare de sah intr-un razboi mult mai mare decat cel dintre minionii Dragnea si Grindeanu.

Sa tii minte postul asta, si sa-l citezi in iulie :lol:

#2622
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Realizezi, sper, că nu-mi pasă de atacuri.
Dimpotrivă,  mă stimulează.

#2623
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Posttomaso, on 19 iunie 2017 - 22:01, said:

Realizezi, sper, că nu-mi pasă de atacuri.
Chestia e ca nimeni nu te ataca. Cel mult se distreaza pe seama ta.

View PostRealThing, on 19 iunie 2017 - 21:59, said:

Sa tii minte postul asta, si sa-l citezi in iulie
Bine, pana in iulie trebuie sa decriptam cu ce user nou apare, ca sa i-o scoatem pe nas. Posted Image

#2624
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,507
  • Înscris: 22.12.2015

View Postbladhaund, on 19 iunie 2017 - 21:57, said:

Permite-mi sa ofer o explicatie alternativa, care nu face apel la teoria conspiratiei: esti singurul care ofera abundent material de trolling pe aceste doua teme (Elena + securistii). De aceea e concentratie, nu pentru ca se sperie fanii, ci pentru ca e lipsa de alti useri care sa fie luati la misto. Pe cine sa iei in bascalie, pe Gicu, pe Active? E moartea pasiunii. Daca nu mai oferi material, sa vezi cum nici "agentii secreti" nu te mai ataca.
Normal, in subconstientul dumneata stii ca de fapt cel mai greu e sa te contrezi cu doxan, asta deoarece eu intotdeauna vin cu argumente solide, logice si intotdeauna pe tema. Tot ce am spus referitor la abuzurile statului de drepti s-au adeverit pana la ultima virgula, cu exceptia majora ca eu spun chestile astea inca inainte ca domnul tomaso sa cunoasca revelatia. Asta e...ramane cum am spus.™

Edited by doxan, 19 June 2017 - 22:09.


#2625
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postdoxan, on 19 iunie 2017 - 22:09, said:

Normal, in subconstientul dumneata stii ca de fapt cel mai greu e sa te contrezi cu doxan, asta deoarece eu intotdeauna vin cu argumente solide, logice si intotdeauna pe tema. Tot ce am spus referitor la abuzurile statului de drepti s-au adeverit pana la ultima virgula, cu exceptia majora ca eu spun chestile astea inca inainte ca domnul tomaso sa cunoasca revelatia. Asta e...ramane cum am spus.™
Asa e, dar sa fi al dracu daca stiu de pe care alte zeci de useri le-ai spus, asa ca ma scuzi ca nu-ti acord neprecupetita mea stima si mandrie.

#2626
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

View Postbladhaund, on 19 iunie 2017 - 18:47, said:

Adica asa ca un PNA, epoca Nastase? No senks, e mai buna epoca de acum (inca, la data cand scriu).

Ce iti mai plac si tie securistii. Mai sunteti multi ?

#2627
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Realizezi cat este de hilar sa vorbesti de securisti din pozitia de simpatizant al partidului care a fost casa dintotdeauna a securistilor?

#2628
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008
Zau ? De aia ii cheama kovesi la audieri ca disperata ? Bati campii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate