Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Daramare perete

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
wzrdro

wzrdro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.05.2014
@mog: Ai dat peretele jos in regie proprie sau ai angajat pe cineva? Ce metoda ai folosit pentru a demola peretele? Se face destul de mult spatiu in bucatarie. Eu zic ca merita efortul.
Multumesc mult pentru informatii.

#20
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
am avut echipa, eu am fost la servici in ziua aia. am ajuns seara cand tocmai terminasera. si nu a fost doar un perete, au fost cam 3 (in forma de T). baros, bormasina...nimic special.

#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostMihai_3, on 17 aprilie 2016 - 08:21, said:

7cm din beton !??!?
Mai al naibi perete.
De fapt e o placa de beton armata cu plasa de Buzau de 7 cm....asa am avut si eu ....daramat peretele respectiv in 3 ore ...dar cu tot tacamul evident....Mai mult dureaza caratul molozului....

#22
wzrdro

wzrdro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.05.2014
Revin. De data asta cu autorizatia in brate.

Rog pe cei care au mai daramat peretele ce desparte bucataria de debara, sa-mi spuna ce metoda au folosit.
Peretele este din beton armat cu plasa sudata(un singur rand de plasa) si are grosimea de 7.5 cm. Ca dimensiuni H=2.5m, L=2.8m; si are un gol de usa(camara).

Eu ma gandeam la baros. Sa incep de sus in jos. Sa lovesc cu partea ascutita a barosului pana crapa, apoi sa tai cu flexu armatura si astfel usor usor sa-l dovedesc.

Pareri.
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate