Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Merkel si rolul ei in viitorul Europei

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4244 replies to this topic

#1
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
In umbra noilor evenimente(vezi Paris) e limpede ca imigrantii sunt calul troian ai musulmanilor radicali in Europa. Destabilizarea si cucerirea Europei nu mai sunt doar planuri, aceste lucruri deja se intampla. In UK, in Belgia, in Franta, chiar Germania sunt cartiere intregi in care politia nu mai intra de frica, acestea fiind adevarate ''stat in stat''.

In aceste tari, imamii au reusit sa adune in jurul lor sute de mii radicali care abia asteapta sa li se ofere un loc cald langa virginele care se plictisex in rai.

Ma intreb cat de ''naiva'' e tanti Merkel pentru ca pare a nu observa ce se intampla, ca incet incet ''mamaliga a prins coaja'' si musulmanii par a-si da seama cat e de vulnerabila e tarlaua asta denumita generalist Schengen.
Pe americani ii inteleg, ca le convine haosul creat de navalirea imigrantilor, dar ce au de castigat nemtii ? Cresterea economiei ? Poate, dar in contrast cu ceea ce par a urmari vadit musulmanii, acest lucru e egal cu zero. Economia poate creste, dar instabilitatea sociala va scade sub pragul de inghet, ceea ce automat va trage economia in jos. Deci care-I șpilul ? Ce are de catigat Germania ca lasa hoardele de imigranti sa invadeze Europa, mai ales cand stii ce vor acestia (vezi aici)

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Daca tu zici ca semnele de Alzheimer pot fi interpretate ca naivitate ... treaba ta !

Edited by argonaut, 16 November 2015 - 20:51.


#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Cîte atentate teroriste au fost în Germania în ultimii 20 de ani?

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Postmufa, on 16 noiembrie 2015 - 20:29, said:

Cîte atentate teroriste au fost în Germania în ultimii 20 de ani?
Ceea ce pare interesant. Si, bineînțeles, răspunde unor întrebări.

#5
silenced

silenced

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 30.11.2008
ciudat, niciunul inca, oare, de ce?

#6
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nu exista politicieni naivi.
Interesati sau iresponsabili, asta da...

#7
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

View Postsilenced, on 16 noiembrie 2015 - 20:33, said:

ciudat, niciunul inca, oare, de ce?
Corect! Raspuns! Baba merkel inca nu-si pusese la punct planul de islamizare al europei!

#8
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

View Postsilenced, on 16 noiembrie 2015 - 20:33, said:

ciudat, niciunul inca, oare, de ce?

de Franța

#9
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011
Stiu,va vine greu sa credeti,dar sunt idioti. Naivi si idioti. Se cred zei si isi imagineaza ca pot modela lumea dupa visele lor.

#10
clipman

clipman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 25.04.2014

View Postsilenced, on 16 noiembrie 2015 - 20:33, said:

ciudat, niciunul inca, oare, de ce?
Pentru  ... holocaust, camere de gazare... 2WW incepute
Frica pazeste bostana.

#11
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Scrie Frau cu F mare ca iti pui lumea in cap , nu poti vorbi asa de acesta valoare a UE.
Da , Babornitza e cretina dar are si un plan , sau are un plan si e cretina , nimeni nu a aflat pina acum.

#12
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View Postsilenced, on 16 noiembrie 2015 - 20:33, said:

ciudat, niciunul inca, oare, de ce?

   Majoritatea musulmanilor din Germania sunt de etnie turca, nu prea au ei treaba cu fundamentalismul, dar valurile astea de refugiati sirieni au adus destui radicali care or sa inceapa sa faca prostii, in maxim un an or sa apara atentate si in Germania.

#13
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Eu nu cred in naivitatea unui om politic.
In momentul in care ajungi sa faci politica la un asemenea nivel, e greu de crezut ca esti un naiv, un ageamiu...
Sa fim seriosi...

Mai degraba as presupune ca e interesat, ori iresponsabil.

Iar din aceste doua variante, inclin sa cred ca e interesat.
De voturile stangii...

Ale saracimii si "neajutoratilor" sortii.

Un troc mizerabil, imund, dar...european !

Edited by sylvius, 16 November 2015 - 20:56.


#14
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Nu stiu cati ati vazut ''Europe's last stand'', dar situatia e mai grava decat pare. Asa zisii imigranti isi dau in stamba ori de cate ori e cazul, adica mai mereu, atacand literalmente fara motiv polulatia bastinasa din toate tarile. In Germania cazurile de violenta asupra locuitorilor s-au inmultit alarmant, de aici si pana la aparitia luptelor cu adevarat semnificative intre imigranti si germanii de rand nu mai e mult. Pun pariu ca Merkel a prevazut asta(daca nu, chiar ca are Alzheimer, ca de prostie n-o banuiesc) cu toate astea nu inteleg ce are de castigat de tot baga imigranti in Europa.
O sa aberez putin de dragul beletristicii si-o sa ma intreb: oare visul de preamarire a lui hitler, acela de a cuceri Europa, a reinviat ? Se folosesc nemtii de musulmani, sau invers ?

Edited by Spaghete, 16 November 2015 - 21:12.


#15
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

View PostPatrulescu, on 16 noiembrie 2015 - 20:46, said:

   Majoritatea musulmanilor din Germania sunt de etnie turca, nu prea au ei treaba cu fundamentalismul, dar valurile astea de refugiati sirieni au adus destui radicali care or sa inceapa sa faca prostii, in maxim un an or sa apara atentate si in Germania.
Depinde de activitatea serviciilor germane de securitate!
Daca dorm la fel ca francezii si nu supravegheaza imigrantii suspecti, vor avea parte de surprize.......Posted Image

#16
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

View Postlil debul, on 16 noiembrie 2015 - 20:38, said:

Scrie Frau cu F mare ca iti pui lumea in cap , nu poti vorbi asa de acesta valoare a UE.
Da , Babornitza e cretina dar are si un plan , sau are un plan si e cretina , nimeni nu a aflat pina acum.

Este clar ca exista un plan,nimic nu este la intamplare.Iata ce declara ieri la summitul G20 din Antalya  presedintele Comisiei Europene Jean Claude Juncker:

"N-ar trebui să amestecăm diferitele categorii de oameni care vin în Europa", a insistat Juncker, într-o conferință de presă în marja summitului G20 din Antalya. "I-aș invita pe aceia din Europa care încearcă să modifice agenda migrației pe care am adoptat-o.... Aș dori să le amintesc să fie serioși în legătură cu acest subiect și să nu cedeze acestor emoții primare care nu-mi plac. Înțeleg dificultatea, dar nu văd necesitatea de a schimba abordarea generală", a adăugat Juncker, care consideră că atacurile din Paris nu trebuie să antreneze o schimbare radicală a politicii europene în privința primirii de refugiați.

În ceea ce privește pericolul pe care atentatele de la Paris îl reprezintă pentru zona Schengen de liberă circulație, Juncker a recunoscut că Schengen "este în pericol". "Dar nu doar din cauza incidentului recent, ci deoarece controlul frontierei externe (a UE) nu funcționează cum trebuie. Trebuie să luăm măsuri pentru a întări frontierele externe
", a insistat Juncker

Sursa: http://www.agerpres....-paris-12-04-08

"Agenda migratiei pe care am adoptat-o..."

Si a cui este aceasta agenda?Am fost noi oare popoarele din Europa intrebati daca suntem de acord cu aceasta agenda?De ce avem nevoie de imigranti?Si de ce musulmani?

Pun pariu ca daca s-ar face un referendum national in fiecare tara membra a UE,respectiva "agenda" ar fi respinsa de fiecare natiune in parte Posted Image

Edited by argonaut, 17 November 2015 - 07:13.


#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Juncker, Merkel, Hollande şi câteva zeci de milioane de oi. Le doresc.. Vazelină, să nu-i irite morcovul. Or să aibe nevoie.

#18
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostSpaghete, on 16 noiembrie 2015 - 21:10, said:

O sa aberez putin de dragul beletristicii si-o sa ma intreb: oare visul de preamarire a lui hitler, acela de a cuceri Europa, a reinviat ? Se folosesc nemtii de musulmani, sau invers ?
Este o blasfemie sa pui semnul egal intre Fuhrer , Germania si germanii de atunci si cacanaria in care se complace asazisul popor german actual in frunte cu Babornitza sefa si acolitii ei , Hitler a vrut SA FACA ceva pt. Germania , Babornitza vrea SA DESFACA , e o unealta dar nu stim a cui (evrei , Putin..., speculatii). Babornitza este triumful final a cea ce Hitler a dorit sa stopeze , sa inlature si NU , nu ma refer la evrei , cititi Istoria , ascultatit discursurile , omu' le zicea la fix dar deoarece a pierdut WW2 a ajuns sa rida si copii de el pe strada.
Babornitza nimiceste tocmai valorile fundamentale pe care NSDAP-ul incerca sa le apere , in Discursuri Hitler vorbeste despre Stat , Biserica , Servicii Sociale , taranime , muncitorime , zice multe , jegoasa asta calca totul in picioare cu emigrantii arabi si cei 3sau5 care INCA mai gifiie pe servere desi va zic eu , gifie a metastaza pulmonara , mlastina ii trage la fund si ii ineaca.
Studiati niste chestii si o sa ramineti masca , cum am patit-o si eu la vremea mea.

Edited by lil debul, 16 November 2015 - 21:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate