Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Merkel si rolul ei in viitorul Europei

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4244 replies to this topic

#19
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Parerea mea:

Attached Files

  • Attached File  mda.jpg   70.82K   78 downloads


#20
augenbling

augenbling

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 22.12.2014
Din toate actiunile lui Juncker putem spune ca nu traim intr-o democratie in adevaratul sens al cuvantului.Daca majoritatea populatiei europene nu doreste sa primeasca acesti imigranti, de ce oamenii de la conducere insista?In primul rand, in Germania, intretinerea unui imigrant pe luna (cazare,mancare, bani de buzunar) ajunge undeva  la 1000 EURO.Banii astia fiind din bugetul statului German.Bani munciti de cetatenii germani respectiv europeni.

Interesele primeaza

#21
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 Spaghete, on 16 noiembrie 2015 - 21:10, said:

O sa aberez putin de dragul beletristicii si-o sa ma intreb: oare visul de preamarire a lui hitler, acela de a cuceri Europa, a reinviat ? Se folosesc nemtii de musulmani, sau invers ?
Si eu m-am gandit ca nemtii si francezii pot folosi musulmanii de la ei ca factor de presiune pentru tarile europene. Sunt multe variante.
Probabil ca pe termen lung, calculele arata o imbatranire si o depopulare catastrofala a tarilor europene dezvoltate, cum sunt Franta si Germania. Probabil ca vor sa supravietuiasca ca stat si in conditiile in care o mare parte a populatiei este metisizata, sperand ca musulmanii, dand de bine vor uita de religia lor radicala si se vor considera "bastinasi".

ma gandesc cu groaza ca peste 40-50 de ani, tot arsenalul si potentialul militar al acestor state vor intra pe mana urmasilor acestor emigranti.

Edited by johnnickelby, 16 November 2015 - 21:49.


#22
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 lil debul, on 16 noiembrie 2015 - 21:32, said:

Este o blasfemie sa pui semnul egal intre Fuhrer , Germania si germanii de atunci si cacanaria in care se complace asazisul popor german actual in frunte cu Babornitza sefa si acolitii ei , Hitler a vrut SA FACA ceva pt. Germania , Babornitza vrea SA DESFACA , e o unealta dar nu stim a cui (evrei , Putin..., speculatii). Babornitza este triumful final a cea ce Hitler a dorit sa stopeze , sa inlature si NU , nu ma refer la evrei , cititi Istoria , ascultatit discursurile , omu' le zicea la fix dar deoarece a pierdut WW2 a ajuns sa rida si copii de el pe strada.
Babornitza nimiceste tocmai valorile fundamentale pe care NSDAP-ul incerca sa le apere , in Discursuri Hitler vorbeste despre Stat , Biserica , Servicii Sociale , taranime , muncitorime , zice multe , jegoasa asta calca totul in picioare cu emigrantii arabi si cei 3sau5 care INCA mai gifiie pe servere desi va zic eu , gifie a metastaza pulmonara , mlastina ii trage la fund si ii ineaca.
Studiati niste chestii si o sa ramineti masca , cum am patit-o si eu la vremea mea.

Chiar ca e blasfemie. Ba mai mult, in Germania cred ca te-ai alege si cu un dosar penal daca ai spune asta in public.

#23
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 johnnickelby, on 16 noiembrie 2015 - 21:46, said:

Si eu m-am gandit ca nemtii si francezii pot folosi musulmanii de la ei ca factor de presiune pentru tarile europene. Sunt multe variante.
Probabil ca pe termen lung, calculele arata o imbatranire si o depopulare catastrofala a tarilor europene dezvoltate, cum sunt Franta si Germania. Probabil ca vor sa supravietuiasca ca stat si in conditiile in care o mare parte a populatiei este metisizata, sperand ca musulmanii, dand de bine vor uita de religia lor radicala si se vor considera "bastinasi".

ok, dar eu repet pt.a milioana oara intrebarea: de ce nu se incurajeaza natalitatea europenilor de trebuie sa aduca maidanezi fara pedigree? cine si-a facut calculul ca "va revigora" economia germana cu tuciurii astia ori e prost ori e tampit ori ambele

#24
augenbling

augenbling

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 22.12.2014
Si mie imi este greu sa cred ca Germania si Franta primesc imigranti din cauza sporului natural scazut.Pana la urma, Germania cat si Franta au anumite valori,culturale, economice etc. Sa te duci in acum in Germania si sa ii spui unui veteran din al 2-lea razboi mondial ca Merkel vrea sa dea tara pe mana unor "maidanezi" (vb. lu Valmont) ca iti da in cap la 100 de ani pe care ii are:D

#25
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 Valmont43, on 16 noiembrie 2015 - 22:03, said:

ok, dar eu repet pt.a milioana oara intrebarea: de ce nu se incurajeaza natalitatea europenilor de trebuie sa aduca maidanezi fara pedigree? cine si-a facut calculul ca "va revigora" economia germana cu tuciurii astia ori e prost ori e tampit ori ambele
Si eu gandesc ca si tine, mi se pare totul atat de aberant, si fara sens, incat caut sa gasesc un motiv cat de cat rational, la niste decizii de o incredibila irationalitate la acest nivel. Nu gasesc nici un moment din istoria omenirii pe care o cunosc eu, in care un stat sau o alianta de state sa ia asemenea decizii, atat de flagrant in defavoarea sa.

#26
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Merkel e un lider politic dur si realist, care a negociat impecabil criza eurozonei (grexitul) din primăvara-vara si care se afla pe culmi maxime de popularitate în Germania. Singurul "reproș" care i se aducea era duritatea umana, faptul ca a trimis fără sa clipească pensionarii greci în foame etc. La scurt timp după detensionarea grexitului, in iulie Merkel e invitata la o emisiune TV pe tema refugiaților, unde la fel de dur spune ca toti emigranții care nu îndeplinesc condițiile de acordare a azilului trebuie sa plece.E confruntata cu o adolescenta palestiniana aflata cu familia in situația de expulzare, aia o ia cu vrea sa studieze, sa trăiască o viata normala etc, Merkel ii explica ca nemții nu înțeleg sensul noțiunii de excepție de la regula. Copila începe sa plângă in emisiune etc. Apoi Merkel e tocata de toată presa germana săptămâni bune ca oama fără suflet.  La sfârșitul lui august face anunțul ca primește refugiații sirieni fără număr -  posibil greșeala fatala a carierei, forțata oarecum zic eu de renumele de scorpie care probabil începuse sa-i displacă.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fRFzPvpJ6Kk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,581
  • Înscris: 01.08.2005
Daca tot vorbim despre senila, baba vrea toleranta, din pacate nu o s-o primeasca!
No tolerence for German Chancellor Angela Merkel in wake of terrorist attacks in Paris
http://headlinesurfe...t-attacks-paris

#28
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
ti-am spus eu draga Johnny pe alt topic ca ceea ce "traim" nu este real si totul este un Matrix, iar ceea se intampla sunt defecte de soft....

#29
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006
Este vorba de rea-vointa amestecata si cu multa naivitate.

Rea-vointa am remarcat-o atunci cand, dupa ce a impus Europei (si mai ales Greciei) rapusa de criza acel program de austeritate draconica si absurda ce a lasat-o cu mult in urma SUA, brusc a scos din maneca sume uriase de bani pentru refugiati; Acelasi lucru l-a impus si s-a intamplat si-n RO precum si-n alte tari mUE. Este inadmisibil sa-ti supui proprii cetateni unei austeritati draconice pentru ca ulterior sa tii pe gratis cu sume mari de bani paraziti refugiati;

Naivitatea am remarcat-o atunci cand a diktat firmelor germane Porsche, Mercedes, BMW, sa scoleasca si sa angajeze imediat cat mai multi refugiati.

Eu nu accept refugiati decat in felul in care erau acceptati emigrantii ce cereau azil politic in timpul razboiului rece. A primi fara nici un control puhoaie de populatie musulmana in UE mi se pare o greseala foarte grava.

Edited by cap_tepos, 16 November 2015 - 22:25.


#30
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"In umbra noilor evenimente(vezi Paris) e limpede ca imigrantii sunt calul troian ai musulmanilor radicali in Europa."
Poate pentru spaghete. In rest, nu e limpede de loc.
Pentru ca in "noile evenimente", au fost implicati bastinasi francezi, nascuti, crescuti, educati in Franta, iar capul operatiei a fost un belgian get-beget.

#31
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 myshyk, on 16 noiembrie 2015 - 22:24, said:

Pentru ca in "noile evenimente", au fost implicati bastinasi francezi, nascuti, crescuti, educati in Franta, iar capul operatiei a fost un belgian get-beget.
serios? asta cu "get-beget" nu prea tine...

Attached Files



#32
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,121
  • Înscris: 04.02.2011
În timpul unei defecări consistente, o înjurătură grea ca intestinul din mine era căt pe ce să scape printre dinți, la adresa sfintei treimi Juncker-Merkel-Hollande. Aici, zeul buzi, care îmi ocrotește de fiecare dată intestinul, mi-a limpezit mintea, mi-a reglat tensiunea și brusc, am avut o relevație.
De fapt, spre deosebire de politicienii autohtoni, care se schimbă după direcția vântului, de nici meteorologii nu ar putea prezice exact comportamentul lor pe ziua de mâine, acești nenorociți occidentali chiar își mențin principiile indiferent de situație. La ei se schimbă opinia publică, însă politicienii se schimbă doar la vot. La noi opinia publică e conservatoare însă politicienii se schimbă cum se schimbă vremea la munte.
Așadar, m-am șters la fund și mi-am văzut de treabă. My two hankies.

#33
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 augenbling, on 16 noiembrie 2015 - 21:42, said:

Din toate actiunile lui Juncker putem spune ca nu traim intr-o democratie in adevaratul sens al cuvantului.Daca majoritatea populatiei europene nu doreste sa primeasca acesti imigranti, de ce oamenii de la conducere insista?In primul rand, in Germania, intretinerea unui imigrant pe luna (cazare,mancare, bani de buzunar) ajunge undeva  la 1000 EURO.Banii astia fiind din bugetul statului German.Bani munciti de cetatenii germani respectiv europeni.

Interesele primeaza
2 motive: 1 pt ca e normal sa ajuti pe altii 2 pt ca e nevoie de forta de munca
Chestia cu majoritatea populatiei care vrea sau nu vrea ceva e relativa, pt ca nu stim parerea majoritatii. In general minoritatile active conduc, nu majoritatile, care sunt pasive.

#34
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,121
  • Înscris: 04.02.2011
Acuma.. După ce or să sară ăștia în aer ca rachetele chinezești de revelion, or să demoleze zeci de clădiri, ce-o să spuneți voi? Să primim emigranți să le reconstruiască?  :roflmaofast:

#35
Omics

Omics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 28.09.2015

 cap_tepos, on 16 noiembrie 2015 - 22:22, said:

Este vorba de rea-vointa amestecata si cu multa naivitate.


Merkel nu urmărește decât interesul egoist al Germaniei. Și asta distruge Europa. Bineînțeles, ajutate și de condițiile locale, au fost lovite Grecia, Ucraina, Franța.
Foarte mulți naivi din România atacau după cum erau asmuțiți din Germania. Grecii nu sunt chiar așa de leneși. De fapt ucrainienii sunt frați cu rușii. Algerienii musulmani din Franța urăsc această țară, nu sunt ca turcii (kurzii) din Germania.

O idee de bază a recentei demonstrații poloneze: „Noi avem Europa noastră și respingem Europa voastră (germană)."

Europa germană este marea problemă.

[ http://blogs.lse.ac.uk/lsereviewofbooks/files/2013/05/GermanEuropeUlrichBeck.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Omics, 17 November 2015 - 00:35.


#36
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
[ http://s13.postimg.org/e4yuu3rxz/selfie_merker.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate