Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Planorama - Doamna Ghica

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Tibi19

Tibi19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.04.2016
Buna ziua,

Ma ajuta cineva cu pareri despre blocul T3 situat in Planorama? Este cineva mutat in acest bloc?
Multumesc.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 22.05.2003
Cred ca lumea stie ca Planorama a fost cel mai mediatizat esec cand a inceput criza, pt ca mai multe vedete au cumaprat pe hartie apartamente in acel complex.

http://forum.softped...1616-planorama/

#3
Tibi19

Tibi19

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.04.2016
Multumesc Adm, "a fost" - sa inteleg ca un bloc s-a "salvat"? Din ce am inteles este locuit in proportie de 90%...

#4
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostTibi19, on 06 aprilie 2016 - 11:28, said:

Multumesc Adm, "a fost" - sa inteleg ca un bloc s-a "salvat"? Din ce am inteles este locuit in proportie de 90%...

Salvat in ce sens? eu am inteles ca s-a intrat cu japca in blocul ala si fiecare a luat ce i se cuvenea.....povestea este lunga si incurcata cu blocurile acelea, eu nu m-as incurca acolo

#5
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostTibi19, on 06 aprilie 2016 - 09:47, said:

Buna ziua,
Ma ajuta cineva cu pareri despre blocul T3 situat in Planorama? Este cineva mutat in acest bloc?
Multumesc.
E o afacere imunda, o incurcatura de o nemernicie absolut ignobila , mai bine informeaza-te corect si nu investi in asa o cacealmaPosted Image

#6
ziSKN

ziSKN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2016
Salut. Am fost si eu aseara la o vizionare pt o garsoniera in t3. Si mie imi este putin teama cu actele, in rest nu m-ar deranja ca celelalte 3 blocuri nu sunt terminate. Atat proprietarul cat si presedintele blocului care este si proprietar intr-unul din apartamente m-a asigurat ca nu este nici o problema cu actele.
Voi ce ziceti?

Tibi19: Tu mai ai ceva noutati?

#7
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostziSKN, on 12 aprilie 2016 - 12:09, said:

Salut. Am fost si eu aseara la o vizionare pt o garsoniera in t3. Si mie imi este putin teama cu actele, in rest nu m-ar deranja ca celelalte 3 blocuri nu sunt terminate. Atat proprietarul cat si presedintele blocului care este si proprietar intr-unul din apartamente m-a asigurat ca nu este nici o problema cu actele.
Voi ce ziceti?

Tibi19: Tu mai ai ceva noutati?

Da va place sa va bagati in toate rahaturile, cere de la proprietar procesul verbal de receptie, predare- primire a garsonierei, si toate actele care sunt legale si verifica-le impreuna cu un notar, avocat, dareu zic asa, daca faci un pic stanga, si mergi spre Lidl ai ditamai blocurile goale, ai de unde alege

Edited by Platon, 18 April 2016 - 20:01.


#8
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Dacă te împaci cu blocurile neterminate de lângă, eu am un prieten care locuiește de ceva timp acolo, apartament cumpărat înainte sa dea faliment dezvoltatorul. Am fost de câteva ori pe acolo, seara mai ales.

Din cate am înțeles, acolo va fi un șantier permanent, neexistând vreo intenție de a termina blocurile începute deja. Tine cont de asta când negociezi

#9
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007

View PostPlaton, on 06 aprilie 2016 - 13:17, said:


Salvat in ce sens? eu am inteles ca s-a intrat cu japca in blocul ala si fiecare a luat ce i se cuvenea.....povestea este lunga si incurcata cu blocurile acelea, eu nu m-as incurca acolo

De unde ai inteles aberatiile astea? Ai vreo legatura cu acest bloc, ai fost vreodata pe acolo, ai discutat cu vreun proprietar, te-ai uitat pe vreun act, ai un document de la Politie care sa confirme mizeriile pe care le debitezi?

#10
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Este pe aici o discutie despre foarte lunga despre acest ansamblu.Nu mai bine il iei si citesti,inainte sa te bagi in asa ceva.La cate probleme au fost,mi se pare incredibil ca cineva doreste inca sa cumpere acolo.Si o spun eu care am citit de la cap la coada discutiile despre acest ansamblu de pe acest forum.
Zic ca merita sa pierzi o zi,doua,sa citesti cele 400 de pagini de discutii si sa iti faci o idee.
Daca spune careva,ceva,ii sari in cap.Asa,mai bine te informezi de la cei care au cumparat,au dat avansul,au pierdut sau nu bani sau in final unii s-au mutat.

#11
razvan_quattro

razvan_quattro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 07.03.2008
😊 chestiunea este foarte foarte simpla!

Au fost foarte multe discutii , probleme , scandaluri, falimente samd.
Am trecut prin milioane de stari.. Dar ..

Cu toate astea:

Blocul T3 este finalizat.

Toate actele sunt finalizate, in perfecta legalitate!
Este in proprietatea clientilor.

Pe celelalte blocuri este ipoteca bancii.

Daca nu te deranjeaza santierul cu blocurile nefinalizate inca, si ai prins un pret bun, atunci iti poti achizitiona fara probleme!

Sunt proprietarul a doua apartamente din T3.😊
Vorbesc in FOARTE cunostinta de cauza!

Asadar,
Chill! 😉



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate