Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dacia Duster 2017

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2199 replies to this topic

#1333
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004

View Postbumpocbum, on 19 ianuarie 2018 - 14:49, said:

Nu am vazut in manualul TDI-ului minune sa scrie consumul de ulei...
L-ai avut cu manuale? Si ala de service, pe bune nu contrafacut?!?!?
Confirm consumul ala, ALH a mincat juma de kil dupa vreo 5000km de autostrada cu viteze de la 150 in sus. In tara, nimic.

#1334
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Motoarele asiatice sunt renumite sa "suga" ulei in sarcina, la Prius aveam consum maxim ulei 2L la 10.000 km pentru motorul nou, la uzura mai mare scadea intervalul si au fost cazuri de Prius-uri care consumau ulei mai mult decat un TDI muncit in cele mai aprige conditii.

Vechiul Prius consum cca 400ml ulei la interval de 15.000, ceea ce este acceptabil, la Lexus am consum de 200ml pe acelasi interval, consumul de ulei apare la mers in forja si cand uleiul este deja de 10.000 in motor, daca il schimb la 10K si tot o forjez, consumul este irelevant.

Prima oara cand m-am bagat sub Duster-ul nou in magazim am avut un atac de panica, venind de la Toyota/Lexus care au articulatiile ca noi dupa atatia km, dar acum aflu de acel aliaj care le permite celor de la Dacia ssa mai scuteasca cativa centi cu manufacturarea respectivelor repere.

BTW: Mudster a adus Power Chip pentru noul Duster dCi, puterea maxima fiind de 136CP si 300Nm pentru varianta de 109CP.

#1335
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Joi mă sună un consilier Dacia (mă gândeam că mă sună sa îmi ofere un premiu...)
Buna ziua! Sunt X
Buna ziua!
Ați fost la noi la test drive...
Da...
Și decisiva, care m-am frapat ( mai aveam și treburile mele de care nu mă deconectasem total):
Cînd doriți să achiziționați noul Duster?!?

Posted Image))))

Asta m-a facut să închei repede conversația, fara sa mă interesez daca s-a dat premiul ăla....

Edited by Evergreen, 20 January 2018 - 10:35.


#1336
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View PostEvergreen, on 20 ianuarie 2018 - 10:34, said:

mă gândeam că mă sună sa îmi ofere un premiu.
Si tu? Si eu astept dintr-o clipa in alta sa-l castig.

#1337
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce gluma glumeatza :)

#1338
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007

View PostEvergreen, on 20 ianuarie 2018 - 10:34, said:

Joi mă sună un consilier Dacia (mă gândeam că mă sună sa îmi ofere un premiu...)
Buna ziua! Sunt X
Buna ziua!
Ați fost la noi la test drive...
Da...
Și decisiva, care m-am frapat ( mai aveam și treburile mele de care nu mă deconectasem total):
Cînd doriți să achiziționați noul Duster?!?

Posted Image))))

Asta m-a facut să închei repede conversația, fara sa mă interesez daca s-a dat premiul ăla....

Da, bunaaaaa... :)   ...astept sa ma sune si pe mine....
Eu dupa ce am facut drive test cu noul Duster 4x4, 1.5, la o saptamana m-am cumparat un alt Hover.
Nu spun de ce.... (oricum am postat in subiectul de marca)

#1339
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004

View Postbumpocbum, on 20 ianuarie 2018 - 14:25, said:

Ce gluma glumeatza Posted Image
De ce? Crezi că e țeapă treabă cu premiul?!?

View Postdaalos, on 20 ianuarie 2018 - 16:37, said:


Da, bunaaaaa... Posted Image  
Buna pe naiba.
Cred că trebuia pentru inceput să mă întrebe dacă mi-a plăcut, ce impresii am așa la rece, daca mi-am făcut o parere,  etc.

#1340
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

View Postdaalos, on 20 ianuarie 2018 - 16:37, said:

alt Hover.
Nu spun de ce....
Macar spune de care ;)

#1341
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Oricand Duster decat un GWM, avantajul la Duster este ca este facut in Europa si gasesti piese la orice ora.

Intretimp, urmarind clipurile lui Robert, clipul de prezentare al interiorului de la Duster si cateva postari de pe forumurile Dacia, am convingerea ca vom avea un nou sistem multimedia pe masina, care va fi mai competitiv decat MediaNav Evo.

Attached File  Navi_Duster2.PNG   403.02K   48 downloads

Attached File  Navi_Duster2-2.PNG   376.75K   47 downloads

Ramane de vazut cand si cum va fi implementat. Daca va fi construit pe baza unui R-Link, va fi scump, din cauza tehnologiei si probabil il vor pune ca si optiunea a doua, peste Media Nav, cum fac la Captur. Ai radio CD, MediaNav si R-Link.

Edited by connectorxp, 21 January 2018 - 16:11.


#1342
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007

View Postadrian_r5, on 21 ianuarie 2018 - 14:04, said:

Macar spune de care Posted Image

An acris aici : https://forum.softpe...2#entry22195334
sau aici cu poze : https://forum.club4x...d-by-Mitsubishi

View Postconnectorxp, on 21 ianuarie 2018 - 16:10, said:

Oricand Duster decat un GWM, avantajul la Duster este ca este facut in Europa si gasesti piese la orice ora.

Le-am condus pe amandoua mai mult sau mai putin... Hover am avut 5 ani... si m-am intors la el.
Piese?... spune ce piesa vrei si o ai in 24 ore - nu este un argument.
Si hoverul e "produs"/asamblat in europa - la bulgari.
Italia (si altetele... croatia, serbia etc) sun pline... au inceput unii sa si le aduca din italia, bulgaria...
Si Dusterul e o masina Ok, dar nu pentru mine.

#1343
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Recunosc ca nu am vazut cele mai noi modele de la ei, dar Hover-ul mi s-a parut exact precum un telefon chinezesc, ieftin, cu potential dar si foarte multe compromisuri.

#1344
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009

View Postdaalos, on 21 ianuarie 2018 - 17:20, said:

An acris aici : https://forum.softpe...2#entry22195334
sau aici cu poze : https://forum.club4x...d-by-Mitsubishi



Le-am condus pe amandoua mai mult sau mai putin... Hover am avut 5 ani... si m-am intors la el.
Piese?... spune ce piesa vrei si o ai in 24 ore - nu este un argument.
Si hoverul e "produs"/asamblat in europa - la bulgari.
Italia (si altetele... croatia, serbia etc) sun pline... au inceput unii sa si le aduca din italia, bulgaria...
Si Dusterul e o masina Ok, dar nu pentru mine.
fara suparare, dar esti hater.cum s-o umplut italia de gwm-uri daca anul asta au vandut o singura masina, iar in 2016 au vandut 114 masini?

http://www.unrae.it/...4ba4339639c.pdf

iar in 2015 au vandut 76 de bucati?

http://www.unrae.it/...6a852d974a4.pdf

iar in 2014 au vandut 421 unitati ?

http://www.unrae.it/...8aa3bf70275.pdf

Edited by vanitty, 21 January 2018 - 18:12.


#1345
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
Moaaaaa.... ce ai stat la "colt"....
Da, sunt multe, am vazut aduse, am vorbit cu romani care lucreaza in italia si au Hovere... tu poti spune ce vrei si chiar nu ma intereseaza... statisticile "Officiale"

Hai sa lasasam subiectul Dusterului...eu am spus doar ca am facut test cu el si am hotarat sa iau alta masina.
Nu-s Platit nici de Dacia , nici de gwm - incearca sa supori ca mai sunt si alte opinii, mai ales ca Nu am facut comparatii si nu am defaimat dusterul.
Probabil ca unii trebuie sa-si faca norma la postari ... favorabile sau contrare (?)

#1346
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009

View Postdaalos, on 21 ianuarie 2018 - 18:25, said:

Moaaaaa.... ce ai stat la "colt"....
Da, sunt multe, am vazut aduse, am vorbit cu romani care lucreaza in italia si au Hovere... tu poti spune ce vrei si chiar nu ma intereseaza... statisticile "Officiale"

Hai sa lasasam subiectul Dusterului...eu am spus doar ca am facut test cu el si am hotarat sa iau alta masina.
Nu-s Platit nici de Dacia , nici de gwm - incearca sa supori ca mai sunt si alte opinii, mai ales ca Nu am facut comparatii si nu am defaimat dusterul.
Probabil ca unii trebuie sa-si faca norma la postari ... favorabile sau contrare (?)
nu am stat la colt doar am stiut de unde sa verific niste informatii aruncate de tine. Cum sunt multe cand in unul din anii cei mai buni ai lor s-au vandut mai multe porsche  911 in italia decat toata marca great wall?

#1347
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEvergreen, on 21 ianuarie 2018 - 09:53, said:

De ce? Crezi că e țeapă treabă cu premiul?!?

Nu am incredere in asa ceva... nu neaparat țeapă... Premiul oricum exista dar depinde si pentru cine !

View Postconnectorxp, on 21 ianuarie 2018 - 16:10, said:

Oricand Duster decat un GWM, avantajul la Duster este ca este facut in Europa si gasesti piese la orice ora.

Nu prea, in general dureaza 2 saptamani pentru piese (am schimbat un contactor rotativ de pe volan in garantie) ....

#1348
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postbumpocbum, on 22 ianuarie 2018 - 08:51, said:

Nu prea, in general dureaza 2 saptamani pentru piese (am schimbat un contactor rotativ de pe volan in garantie) ....
La masina la aia care spuneai ca nu se strica niciodata nimic?

#1349
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Au inceput sa apara pe strazi, cred ca o sa bata recordul de vanzari cu acest model.

#1350
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKroghy, on 22 ianuarie 2018 - 08:53, said:

La masina la aia care spuneai ca nu se strica niciodata nimic?

L-am schimbat preventiv, pe garantie, se auzea doar un zgomot ( aproape de capat de cursa la rotirea volanului se auzea un "click" usor.... si asta destul de rar ). Si cum Renault isi respecta clientii l-au schimbat fara nici un fel de comentarii. Pretul oricum era pe la 1500 RON....


View PostCGDBZ, on 22 ianuarie 2018 - 09:34, said:

Au inceput sa apara pe strazi, cred ca o sa bata recordul de vanzari cu acest model.

Sigur. Deja noii posesori sunt super-incantati de el.

Edited by bumpocbum, 22 January 2018 - 10:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate