Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#433
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Din auzite eu asa stiu ca deja din Mai se platesc penalitati si o sa acopera toate cheltuielile pentru cei cu problemele de Prima Casa.... ei vor sa predea M1 si M2 pana la sfarsitul lunii Mai ca sa plateasca numai o luna de penalizari de 300-400 de euro. Cica la restul blocurilor nu ar trebui sa fie intarzieri, dar vedem cu timpul....

#434
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
La m3 e intarziere pentru ca in mai trebuia predat. Sa speram ca totusi vor preda

#435
kal-el5

kal-el5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2017
Trebuie sa luam in considerare si cei90 zile lucratoare...

#436
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Asa este insa in stadiul in care e acum probabil va fi gata prin noiembrie decembrie poate

#437
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Să recapitulam !! Recepția apartamentelor la M1 și M2 trebuie să fie în luna decembrie.2016.Din ianuarie curg penalizările.Socotiti cele 90 zile lucrătoare , perioada de gratie,și vedeți de când vor trebui să sară cu banii Va spun eu Din luna iunie. Aviz conducerii.

#438
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
Cine s a gandit la 90 de zile lucratoare, au zis ca niciodata nu a fost intarzierea mai mare de 2 luni.
Daca nu se vine cu ceva in plus nu stiu cum se va recupera intarzierea.
Ma gandesc ca daca s ar reloca o echipa pt o perioada si am vedea ca la M4-5 se lucreaza altfel, ne am linisti si noi cei mai din urma.
E clar ceva vor trebui sa faca, altfel se va decala tot proiectul. Acum vremea e frumoasa dar pot aparea intarzieri necalculate, nu au cum sa se bazeze pe acele 90 de zile.

Edited by Batix, 05 April 2017 - 11:09.


#439
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Ce ma enerveaza toata mascarada asta. Eu sunt sigur ca o gramada de reprezentanti de-ai lor sigur citesc acest forum, si daca ne vad intr-o confuzie totala de ce nu intra macar unul din ei sa ne dea ceva explicatii. Eu cred ca la cati clienti au deja nu mai este vorba de imagine ci trebuie sa fie vorba de transparenta. Macar pentru a-si mai salva din increderea pe care le-am acordat-o cu totii, ar trebui sa intre pe forum si sa ne raspunda la intrebari. In felul asta nu trebuie sa ne dea la fiecare in parte explicatii. Agentii ar trebui sa vina ei singuri cu explicatii pentru fiecare client de-al lor. Cat despre promisiunile de plata a fiecaruia, cred ca ei ar trebui sa se zbata mai mult decat noi pentru disconfortul si drumurile pe care urmeaza sa le facem. Daca nu cumva sunt prea optimist, sper ca tot ceea ce scriem aici pe forum sa ii ghideze si sa ii faca sa ia niste masuri in aceasta privinta.

#440
beckyahmet

beckyahmet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2017
Mai are cineva vesti despre progres? :D
Sau are cineva poze recente cu finisajele din interior?

#441
brasov123

brasov123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.11.2016
Va dau un sfat: aveti grija la instalatia sanitara si cea electrica sa fie facuta corect si bine. La partea electrica sa verificati calitatea materialelor si sa fie instalata corect,in tuburi in perete pe toata lungimea instalatiei. A spus un muncitor ca se obisnuieste sa se puna tubul doar la inceput apoi sa se cimenteze restul instalatiei in perete, iar in cazul unui scurtcircuit trebuie sa se sparga peretii.

mai spunea ceva de balcon, cica nu ar avea scurgere, iar atunci cand ploua se face balta in balcon

#442
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
Multumim pt sfaturi.
O fi fost un caz izolat dar nu au cum sa nu puna tub. Nu se pune intai tubul si cand e gata se trage instalatia? Nu stiu.
Baza balconului nu e plata, are bordura?

#443
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
Și la un balcon zidit nu cu sticla,pe unde de se va scurge apa ? Să nu uităm că sunt balcoane zidite,vorba vine..Ele   sunt placate cu rigips.Ce-o fi între pereții din rigips Dumnezeu cu mila.Sa- mi continui idea.La un balcon placat cu rigips și nu are alt balcon deasupra ,oare pe unde se va scurge apa ,de la o ploaie torențială daca nu are scurgere ? Simplu.In camera,. Obligatoriu trebuie să pună o tevusca pt.scurgerea apei,sau un sifon.Asta dacă se lucrează la calitatea germana cum de lauda constructorul !!

Aviz conducerii.Imediat vine timpul recepției la apartamente.

Aviz conducerii.Imediat vine timpul recepției la apartamente.

Aviz conducerii.Imediat vine timpul recepției la apartamente.

Edited by tesia, 08 April 2017 - 14:54.


#444
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Se pare ca acum nici Duminica nu mai lucreaza,. Poza dacuta acum, Duminica ora 9:30.

Attached Files



#445
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017

 One of Them, on 09 aprilie 2017 - 08:29, said:

Se pare ca acum nici Duminica nu mai lucreaza,. Poza dacuta acum, Duminica ora 9:30.
Astazi nu sarbatoreste Floriile si biserica adventista?
Oricum mi ar place sa vad ca intarzierile se recupereaza, mai multi muncitori mai multa forfota.

#446
cpaul

cpaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.05.2016
Chiar de venind vorba de cablaraie si tevaraie, eu nu am mai cumpărat un apartament intr-un bloc nou până acum, dar cred ca ar trebui să știm pe unde sunt trase cablurile si țevile prin pereți în cazul în care dorim să facem modificări ceva.

#447
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Salutare viitori vecini  ;)
De curand am semnat si eu pentru un apartament de 4 camere in M11 cu finalizare in 30.06.2018.
Ca si voi probabil, citesc pe forum despre noutăți si avansarile de pe santier cu bune si rele.
Mie mi s-au parut transparenti,  eficienți, si mi-a placut enorm structura pe 2 nivele cu o terasa undeva la 38mp. Achizitionand parcare subterana am vazut si schița boxelor; ele difera in dimensiune, dar din cate am observat sunt undeva intre 2.84mp si 4.30mp;sunt deja numerotate dar nu stiu daca sunt numerele reale ale apartamentelor. Subsolul fiind nu foarte mare din cauza boxelor, rămânând doar 9 spatii de parcare.
In rest sper si eu ca si voi ca vor recupara din urma si ne vom muta cu toții fericiti in apartamentele noastre. Am semnat cu Andrada contractul si mi-a dat dovada mereu de mult profesionalism. (Parerea mea)! ;)
P.S. am observat ca Isaran si Urban ne cam înconjoară:)) sper sa nu faca blocurile foarte apropiate si mult mai inalte ca sa nu ne ia toata privelistea :))
Zi frumoasă tuturor!

#448
beckyahmet

beckyahmet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2017
Buna tuturor!
Sunt aici ceva viitori vecini de-ai mei din M7 cumva? :D

#449
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Se pare ca M1 si M2 sunt gata. Sper ca finisarile sa fie gata si ele sa se poata muta primii vecini 🤣🤣

Attached Files



#450
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Din cauza ca lucrarile sunt extrem de avansate, toti angajatii au putut sa plece azi mai devreme acasa. Cei de la Urban fiind mult in urma, inca mai lucreaza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate