Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Alternative la Xiaomi Redmi Note 3 Pro

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
357 răspunsuri în acest subiect

#91
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.751
  • Înscris: 16.11.2015
Nu e pentru domnișoare, fiecare înțelege ce vrea sau poate :)

#92
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Vad ca RN3 Pro a aparut pe Emag 1350 lei.In stoc 2 zile livrare.

Editat de 33marius, 07 martie 2016 - 08:07.


#93
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.856
  • Înscris: 27.09.2008

View Post33marius, on 07 martie 2016 - 08:06, said:

Vad ca RN3 Pro a aparut pe Emag 1350 lei.In stoc 2 zile livrare.
Nu prea cred!
http://www.emag.ro/t...i/vendor/emag/c
Unde?

Poate ihunt

#94
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 524
  • Înscris: 29.12.2008
E pe site-ul Emag comercializat de iHunt!

#95
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 13.01.2013
http://www.emag.ro/t...o/pd/D9SXX3BBM/
Eu am zis ca a aparut pe Emag...nu am zis cine il vinde.Chiar ma bucur ca vinde IHunt am luat de acolo multe lucruri si este ok.

#96
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.531
  • Înscris: 19.08.2012
Si pana la urma care este alternativa la Redmi Note 3 Pro ? telefonul cumparat de la Emag ?

#97
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Mai repet odata...am scris doar ca telefonul ala este pe Emag,nu am spus ca este o alternativa sau il vinde nu stiu cine...foarte greu.

#98
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.531
  • Înscris: 19.08.2012
Era vorba de titlul topicului si ca voi sunteti off topic.

...foarte greu.

#99
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Cei mult ii mult domnule... umblii numai cu intepatul... dincolo 90% ii off topic.Hai sterge postarea sa te simti bine...da sterge si contul asta.

#100
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Băieți, am experimentat o chestiune interesanta, pe care nu am mai văzut-o share-uita pe aici. Mi-am comandat de pe gearbest o pereche de căști Xiaomi hybrid, am optat pentru posta standard, fără tracking number (ceva XML Surface Mail). In 15 februarie a fost expediat, azi l-am ridicat de la posta de cartier. Pe aviz și pe colet era menționat ceva cu Germany. Mai trebuie sa primesc saptamana viitoare un mi band și sunt foarte curios dacă se repetă schema.

#101
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Am postat ca prostul aici în loc de topicul cu sfaturi achiziție :(

#102
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Topul preferintelor mele la ora asta:
1. Xiaomi Mi5
2  LeTV S1 Pro
3. LeTV LE2- sa vad ce pret va avea daca are pret bun trece pe 2
4. Xiaomi Redmi Note 3 Pro -ultima varianta

#103
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Am tot citit de bine despre LeTV-urile alea.... CARE-i faza cu ele? Ca nu sunt firma cunoscuta deloc, nici macar la nivel de Elefone si gașca, dar vad ca au renume bun

#104
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 885
  • Înscris: 01.06.2009
Vor sa intre in liga mare si au telefoane cu performante si aspect premium la pret mic. Letv 1s pro Snapdragon 810 4 gb ram ecran 2k la 300$ , a fost si 270 pe spemall dar are succes si au ridicat pretul

#105
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Tot ce ma retine sa nu il cumpar este ca detin foarte putini acest telefon la noi si nu prea gasesti pareri depre el. Ca si telefon este foarte bun cu soft-ul au avut ceva probleme .Cu semnalul GPS a fost ceva dar l-au rezolvat,de fapt ca si orice telefon nou la inceput sunt nici probleme.Daca pretul la MI5 va fi mare atunci am sa-l cumpar.Eu ma raportez doar la preturile din tara pentru ca de afara nu vreau sa cumpar.De aici cumparat in cazul in care am probleme cu telefonul stiu cui sa ma adresez daca nu sunt seriosi exista institutii care se ocupa cu asta.Nu sunt mare cunoscator in domeniul telefoanelor,am invatat cate ceva de la postarile voastre.

#106
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postnick5roo, on 06 martie 2016 - 11:36, said:

Slab, comparativ cu Oneplus One cam la fel doar că e dual sim și atât. Deja e vechi.

View Postggelu, on 06 martie 2016 - 12:56, said:

Telefonul e fain ( mai bine construit decat One+) dar e fratele vitreg al seriei 7 ; din cauza pretului mare ( la lansare )  s-au vadut foarte putine  .   Are suport catre zero din partea producatorului  si asta doar comparandu-l cu Z7 Max si Z7 mini.
Cum spuneau colegii mai sus - e cu 2 generatii in urma . Merita doar daca  iti faci singur ROM-urile sau te multumesti cu ultimul ROM - din 08.2015 ( android 5.02) . Ca avantaj al seriei Nubia Z ..( fata de Xiaomi ) ar fi  ca nu are bootloaderul blocat si kernelul e publicat cam la 6 luni dupa lansare.
In curand apare seria Z11 .
Eu nu inteleg cum puteti spune de un telefon cu Snapdragon 801 ca e slab... Discutam totusi de un CPU care e si pe LG G3, si nu mi se pare deloc underpowered.
La naiba, am un LG G2 si nu am ce sa ii reprosez la capitolul putere de calcul, si are un Snap 800.

Singura chestie care as putea sa o trec la dezavantaje ar fi sistemul de operare, 4.4. Dar inclusiv eu am pus Lolipop pe G2 si am revenit la 4.4, nu am greata cu el, nu duc lipsa "material design". Fiindca ma intereseaza ca telefon pentru sotie, nu am nevoie de cel mai puternic procesor, pe mine ma intereseaza o constructie buna, ecranul mare/vizibil si sa fie aratos ca aspect ( Z7 cred ca e cam de top), o camera peste medie si o baterie decenta. Practic cam toate se leaga la un pret cu mult sub Redmi 3 note pro, care e supralicitat in acest moment, si vad ca Xiaomi incepe sa isi ia nasul la purtare cu preturile, e pe val.

Practic am luat in considerarepe langa Redmi, Nubia Z7, LeTV 1s dar cade din cauza camerei, Oppo R7 ar ramane in cursa, dar e cu ecran de 5, si surpriza, Ulefone Be Touch 3. Asta ultimul arata foarte bine, are camera buna, procesarea e cam de cacao, dar tinand cont ca i-l cumpar cuiva care cel mai mult va solicita procesorul cu Facebook, cred ca e in parametri, plus pretul cu 40€ mai mic (cand era pe stoc in EU, vad ca acum nu mai e).

Daca as sti ca Be touch ala nu e loterie la calitate l-as lua instant. Pe locul 1 de faot ar veni Z7 ca are constructie premium, nu ma deranjeaza 4.4, apoi Oppo (off, daca ar avea 5.5 ar fi bine, exista varianta plus, dar aia e la alt pret), si apoi Redmi. De fapt in afara de Gearbest, nu gasesc Nubia la pretul ala, e suspect, in alte parti e 300+.

Editat de MembruAnonim, 19 martie 2016 - 10:53.


#107
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.317
  • Înscris: 21.01.2009
Am incercat sa-ti explic ca au fost probleme serioase in familia  Z7 . La Z 7 mini  ( sunt 3 produse in familia Z7 : Z7 , Z7 Max si Z7 mini)  s-a ajuns la  versiuni stabile : e doar una de 4.4.2 si ultimele trei de  5.1 ;  variante pe care Z7  nu a  le-a primit inca. Si daca Z7 mini si Max  au o comunitate cat de cat activa si poti gasi rom-uri developer decente , la Z7 ....e o mare pauza.   Hint : daca tot cauti  telefoane cu 801 vezi Z7 Max  ( are ecran de 5,5") dar pretul nu e asa de atractiv  - cred ca iti dai seama de ce , avand in vedere ca la lansare  Z7 a fost cam 500 $ .
Oarecum in completarea celor de mai sus : ultimele  rom-urile oficiale  ( Z7 mini si Max ) sunt intr-adevar stabile .  Experienta asta am avut-o si cu Xiaomi-ul anterior - a durat cam 1 an pana a ajuns in etapa stabil .
Nu incerc sa te directionez catre unul sau altul dintre cele din lista ta .  Iti spun doar ca degeaba ai hardware performant daca telefonul e pe post de " nu mai uita ".

#108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Mersi de info, asta si caut, sa se ridice oleaca ceata. Posted Image

Daca OS-ul cu care vine e stabil, tinand cont pentru cine il iau probabil cu ala o sa si moara, pe mine ma intereseaza strict 3 aspecte:
- camera peste medie
- ecran mare, bun
- constructie peste medie
- optional baterie decenta

Crede-ma ca m-am sucit si rasucit de vreo suta de ori intre  variantele mentionate, ba ma hotaram la Redmi, ba la Oppo, ba la ZTE, ba la LeTV, etc.. Ciclic. Cred ca si Kiario stie ce inseamna sa sara de la o preferinta la alta Posted Image) Pana la urma, de fiecare data ZTE parca a bifat cel mai bine cerintele. Din pacate, nu stiu de ce, forma Redmi imi place cel mai putin in comparatie cu celelalte, chiar si cu Ulefone (care e copie iPhone la forma). Pe langa pretul care o perioada lunga de timp se va mentine peste 230€, tinand cont de cererea din India si Asia in general, nu vad de ce sa dau banii astia pe un telefon cand la 180 gasesc un fost flagship cu specificatii mai mult decat decente (simt nevoia sa ma repet: e pentru sotie, deci utilizare = telefonie, Facebook, Whatsup, poze, filmare, youtube, that's it!). As lua si ceva mai slab, dar camera e cea mai importanta, de aia ma uitam si la Ulefone, pentru camera, insa am dubii cu ctc-ul lor... Tot de aia nu ma uit la Redmi non snapdragon, am inteles ca au modificat si camera, e mai buna la pro vs non-pro.

Totusi, (inca) prea multi bani. Iar Nubia sa se vanda la 180 desi pret initial era 300+... tentant. Am vazut multe video-uri pe net si toti lauda constructia.

Iar pentru mine momentan faza cu lipsa rom-urilor mi-e cam pe ultimul loc in prioritati, atat timp cat vine cu unul decent din fabrica. Am avut boala cu pus Windows de 5 ori pe luna, cu schimbat rom-uri pe Samsung, insa de la G2 incoace m-am linistit si am ramas pe 4.4 desi exista 5 oficial. Nu ma mai intereseaza, cred ca am imbatranit si nu mai am chef (drept e nici timp) sa customizez, vreau doar ca in reclama Apple: it just works!

Ma rog, nu vreau sa fac apologia Nubia, insa la pretul asta mi se pare ca e peste Redmi Note 3Pro. Strict parerea mea

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate