Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5408 replies to this topic

#5221
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,818
  • Înscris: 13.03.2005

View Post_V_, on 22 martie 2024 - 07:32, said:



Idem și la mine, cică pe motiv că acel cod de bare, înscris pe bonul SGR, are inclus codul magazinului care poate gestiona voucher-ul respectiv.

Asta cu bon din Timișoara, valorificat în București, pare desprinsă din viitor, ca să nu mai zic că cireașa de pe Hora Reciclării este:

Cum am mai spus, eu nu vorbesc povești nemuritoare!

Uite dovada că funcționează în continuare în orice magazin Lidl: bonul SGR de la Lidl din Lugoj folosit în Ghiroda, lângă Timișoara.  Bonurile sunt de astăzi, atât cel SGR, cât și ce am cumpărat de la Lidl.
Adică un cod de pe bonul SGR de la Lidl poți să il folosești la orice magazin Lidl.

Și ca să te convingi că funcționează și la tine, Poți să scanezi codul bonului SGR din poză și o să vezi că îți funcționează la casa rapidă Lidl din localitatea ta.

Ai timp un an de zile cât e valabil codul sgr.

Attached Files



#5222
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Deci așa ai ajuns tu la concluzia asta?:

View Postwertyck, on 21 martie 2024 - 20:04, said:

Un bon SGR obținut de la un centru Lidl, îl poți folosi la orice alt magazin Lidl din Romania.
Și dacă îl folosești la  casa rapidă SelfPay Lidl, îl poți reutiliza chiar și în  mai multe magazine Lidl, ca au o "lacuna de proiectare" a acestor bonuri SGR Lidl.

Sau mai urmează și alte dovezi, printre care și cea cu valorificarea în B, a unui bon SGR din TM?...

#5223
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,818
  • Înscris: 13.03.2005
Păi eu am folosit Bon din Timișoara în București doar că nu ți am făcut poză.

Tot ce am scris, am testat înainte, nu am scris povești...

#5224
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Aștept confirmări și din partea altor useri, mai ales pentru ceea care mă interesează strict pe mine:

View Postwertyck, on 21 martie 2024 - 20:04, said:

Și dacă îl folosești la  casa rapidă SelfPay Lidl, îl poți reutiliza chiar și în  mai multe magazine Lidl, ca au o "lacuna de proiectare" a acestor bonuri SGR Lidl.


#5225
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,818
  • Înscris: 13.03.2005
@_V_, Ai poză cu bonul de astăzi. N-ai decât să-l testezi tu singur la un Lidl, scanând cu telefonul acel cod de bare la o casa rapidă SelfPay Lidl.

Dar stai, tu vrei ca alții sa facă acest lucru pentru tine...

N-o să găsești prea mulți care să-ți confirme.  De obicei cei care află lucrurile astea, le țin pentru ei, pentru a nu a afla și alții, și astfel să ducă la remedierea situației.
Nu toată lumea e ca mine...

Edited by wertyck, 22 March 2024 - 20:40.


#5226
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,280
  • Înscris: 14.04.2009

View Postwertyck, on 22 martie 2024 - 20:39, said:

@_V_, Ai poză cu bonul de astăzi. N-ai decât să-l testezi tu singur la un Lidl, scanând cu telefonul acel cod de bare la o casa rapidă SelfPay Lidl.
Fraudarea SGR in toata floarea...mai bine ar fi stearsa poza aia de un admin...

#5227
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,376
  • Înscris: 13.01.2011

Vizualizare mesajPudu, pe 22 martie 2024 - 09:14, a scris:

Daca aveti drum sau daca pofta e prea mare, Lidl Teius, hamsie stoc suficient:
Mulțu", am găsit în B. Noi.
Am luat și pastramă, sper să nu fie talpă, sau prea sărată.

Buue, dar nu pricep ceva, nu îmi mai ies peștișorii ăștia neam, cum trebuie, nu mai ies crocanți, pufoși, ies fibroși.

Chiar să mă tîmpesc eu așa rău, după ce am făcut bine ani de zile?! Oare să aibă așa mult microplastic în ei?
Vouă vă ies bine?

Attached Files



#5228
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,857
  • Înscris: 11.10.2006
Despre asta ziceam mai sus, atatea semne cabalistice pe cea din stanga de nici aparatul nu mai stie ce sa creada. O refuza pe motiv ca "aceasta marca nu este comercializata in magazinul nostru". Doza de 0,33 are marcajul normal; sticla rasucita se mai regasete pe dozele de 0,33 cu spumante si roze. Nici etichetele de pret nu afiseaza vreo mentiune, ca in cazul celorlalte.

Attached Files



#5229
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Prima nu este SGR
Cea SGR e roșie acum.
A doua este

 Pudu, pe 22 martie 2024 - 09:14, a scris:

Daca aveti drum sau daca pofta e prea mare, Lidl Teius, hamsie stoc suficient:

Unde lucrez eu a venit cineva și a luat tot de la raft 🤭

#5230
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Am luat și eu azi o caserolă de hamsii, doar că expiră-n data de 24.03.2024...

Și la voi este înscrisă aceeași dată de expirare?

#5231
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,818
  • Înscris: 13.03.2005
Doar caserolele cu reducere suplimentară de 15 sau 30% expiră mâine. Au acel cod de bare lipit ulterior, eticheta portocalie.

#5232
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008

Vizualizare mesajKyKyKyKy, pe 23 martie 2024 - 12:07, a scris:

Prima nu este SGR
Cea SGR e roșie acum.
A doua este


revin cu un update:
am confundat berile. Accea ar putea fi SGR.
greșeala mea

#5233
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,280
  • Înscris: 14.04.2009

View Post_V_, on 23 martie 2024 - 18:40, said:

Am luat și eu azi o caserolă de hamsii, doar că expiră-n data de 24.03.2024...

Și la voi este înscrisă aceeași dată de expirare?

A fost atasata o poza cu data de expirare 28.03.2024, catalogul Lidl incepand pe 18.03.2024, deci 11 zile de valabilitate...

View PostPudu, on 22 martie 2024 - 09:14, said:

Daca aveti drum sau daca pofta e prea mare, Lidl Teius, hamsie stoc suficient:


#5234
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 07.04.2017

View PostKyKyKyKy, on 23 martie 2024 - 12:07, said:


Unde lucrez eu a venit cineva și a luat tot de la raft ��
La voi nu e o regula in sensul asta? Vine oricine cu tupeu, incarca tot de la raft si restul ghinion?!  Ca la Kaufland , era pe vremuri in brosura reclama scris clar" vindem in  cantitati pt uz personal". Mi se pare ceva ce trebuie reglementat de magazin, ca nu putem miza pe bunul simt al tuturor clientilor. Cine vrea cantitati, sa se duca la Metro, etc.

#5235
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
De când lucrez eu la ei nu am auzit de regula asta.
Așa cum vin reprezentanții firmelor și cumpără, așa poate veni oricine și își poate lua.
În timpul pandemiei apărea un mesaj pe casa de marcat în care îți scria că nu se poate încasa suplimentar anumite articole.

Acum depinde ce se înțelege prin „uz personal”. Să vorbim puțin ipotetic în acest caz: vine cineva cu o familie numeroasă și cumpără toate pulpele de la raft. Acea persoană nu va lua în alt scop, decât cel personal. Cum Poți diferenția uzul personal de alt tip de uz? :)

Pe când lucram în Teiuș, venea cineva și lua aproape toate spinările, spate și gâturi de la raft.

#5236
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 07.04.2017
Ei , lasa ca nu are mai nimeni familie de trebuie cumparat tot de la raft! Nu suntem acum 100 de ani, cand aveau oamenii 13 copii. Pentru firme exista Metro, Selgros. Tu nu vezi problema , ca iti iei ce vrei, lucrezi acolo,  nu te lovesti de situatia  asta . Asa ca nu e chiar ok sa pui smiley , e clar o problema, tu esti subiectiv. Si in pandemie au fost discutii, unii “ smecheri” luat tot spirtul de la raft, pana au introdus regula cu un numar fix de sticle. Deci, se poate, doar sa se vrea.

Edited by SharonCollins, 24 March 2024 - 11:08.


#5237
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
1. doar la LIDL-urile din Coreea de Nord cred că există o limită maximă admisă, de un singur produs/client;

2. ținând cont că prin LIDL-urile noastre sunt sute de produse cu eticheta portocalie de reducere, întrucât expiră-n câteva zile, nici gând să se impună în capitalism astfel de limite, din moment ce scopul principal al unei firme este doar acela de-a face profit și nicidecum actele de binefacere pentru populație;

3. deși seara, cu 1h înainte de închiderea magazinului, la Brutăria LIDL mai rămân foarte multe produse de patiserie nevândute, care o fi logica pentru care nu-s băgate la 50% reducere?...

#5238
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.09.2008
In urma cu o saptamana erau mandarinele la 10 lei si nu se ingramadeau prea multi sa le cumpere
Acum le-au redus la 6 lei si jumate din ele sunt mucegaite in plasa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate