Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5408 replies to this topic

#5203
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,774
  • Înscris: 07.02.2003

View PostBogotta, on 21 martie 2024 - 11:29, said:

Nici chiar nenea ministrul nu e multumit, ca sa vezi .....
Au colectat mult si nu au capacitate de preluare saci... "Mircea Fechet a explicat că se aştepta să nu îl sune comercianţi să îi spună că stau de o săptămână cu sacii şi nu a venit nimeni să îi ia."

Edited by andreic, 22 March 2024 - 00:40.


#5204
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,126
  • Înscris: 29.06.2005

View Postwertyck, on 21 martie 2024 - 20:04, said:

Un bon SGR obținut de la un centru Lidl, îl poți folosi la orice alt magazin Lidl din Romania.
Și dacă îl folosești la  casa rapidă SelfPay Lidl, îl poți reutiliza chiar și în  mai multe magazine Lidl, ca au o "lacuna de proiectare" a acestor bonuri SGR Lidl.

Ai testat personal?
Pentru ca mie mi s-a refuzat bon sgr de la alt magazin lidl - "tre` sa mergeti la magazinul unde s-a emis bonul".

Marea problema e ca nu exista un set de reguli clare, publice, pe  care sa le cunoasca toata lumea. Pare ca se fac lucrurile  dupa cum au chef unii sau altii.

#5205
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 01.11.2006
Iar mie mi l-a refuzat la casa rapida.

#5206
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,825
  • Înscris: 13.03.2005

View Postflorinel, on 22 martie 2024 - 05:30, said:



Ai testat personal?
Pentru ca mie mi s-a refuzat bon sgr de la alt magazin lidl - "tre` sa mergeti la magazinul unde s-a emis bonul".

Marea problema e ca nu exista un set de reguli clare, publice, pe  care sa le cunoasca toata lumea. Pare ca se fac lucrurile  dupa cum au chef unii sau altii.

Am testat personal.



Eu nu folosesc decât casa rapida la Lidl. L-am scanat singur înainte de a alege modalitatea de plata și a apărut mesajul tranzacție offline, acceptați, Da/Nu...Am dat pe Da, suma  de plată a scăzut cu valoarea bonului, și am ales apoi plata cu cardul pentru restul sumei.
Săptămână trecută am folosit un bon din Timișoara la Lidl in București.

#5207
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 25.12.2016
Din partea populatiei merge bine, lumea recicleaza. Doar ca nu exista centre de colectare! Au dat drumul unui sistem de reciclare la nivel national, dar au un singur centru de colectare pe undeva prin Cluj.

#5208
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023

View Postflorinel, on 22 martie 2024 - 05:30, said:

Pentru ca mie mi s-a refuzat bon sgr de la alt magazin lidl - "tre` sa mergeti la magazinul unde s-a emis bonul".

Idem și la mine, cică pe motiv că acel cod de bare, înscris pe bonul SGR, are inclus codul magazinului care poate gestiona voucher-ul respectiv.

Asta cu bon din Timișoara, valorificat în București, pare desprinsă din viitor, ca să nu mai zic că cireașa de pe Hora Reciclării este:

View Postwertyck, on 21 martie 2024 - 20:04, said:

Și dacă îl folosești la  casa rapidă SelfPay Lidl, îl poți reutiliza chiar și în  mai multe magazine Lidl, ca au o "lacuna de proiectare" a acestor bonuri SGR Lidl.


#5209
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,472
  • Înscris: 24.02.2017
Vad ca Lidl iar are in oferta hamsii eviscerate. Din pacate deabia azi m-am uitat in catalogul lor online. A gasit cineva ? Stiu ca data trecuta deabia am gasit doua casolete , dupa ce cutreierasem vreo 4 magazine.

Sunt excelente, dupa ce le dati prin faina si le prajiti rapid (cateva minute).

#5210
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Nu-s mult mai bune pe grătar, chiar și pe unul de 59lei, pe motiv că după prăjeala clasică hamsiile se îmbibă cu ulei?...

L.E.

[ https://s13emagst.akamaized.net/products/63235/63234507/images/res_9754252f044980ecb257952140ea2a6b.jpg?width=720&height=720&hash=6349501CA8A588ADE03713D8D60FF39C - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _V_, 22 March 2024 - 07:52.


#5211
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,472
  • Înscris: 24.02.2017

View Post_V_, on 22 martie 2024 - 07:51, said:

Nu-s mult mai bune pe grătar, chiar și pe unul de 59lei, pe motiv că după prăjeala clasică hamsiile se îmbibă cu ulei?...



Nu, nu. Nu se imbiba. Le pui in ulei incins si le iei in 2 minute , apoi le pui pe hartie prosop care absoarbe totul. Ies excelente.

#5212
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,825
  • Înscris: 13.03.2005

View Post_V_, on 22 martie 2024 - 07:32, said:



Idem și la mine, cică pe motiv că acel cod de bare, înscris pe bonul SGR, are inclus codul magazinului care poate gestiona voucher-ul respectiv.

Asta cu bon din Timișoara, valorificat în București, pare desprinsă din viitor, ca să nu mai zic că cireașa de pe Hora Reciclării este:
Asta poate înseamna doar că au reparat problema cu folosirea aceluiași Bon la orice magazin și chiar la mai multe magazine Lidl.

O să "reciclez" astăzi niște peturi și o să testez din nou, cu  un nou bon SGR Lidl.

#5213
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023
Dacă vrei musai să fii un reciclator autentic, atunci du-te la LIDL cu ambalaje SGR care provin din alte magazine, doar pentru a te convinge dacă ți le acceptă sau nu!...

#5214
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 25.12.2016
Pestele marunt pus pe gratar nu are gust, si se si usuca.
Hamsie, sprot, baby hering, capelin... astia sunt foarte buni prajiti.

Nu am gasit data trecuta hamsia in Lidl. Aduc putin si se vinde rapid, avand in vedere si ca este curatata.

#5215
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.10.2023

View PostBogotta, on 22 martie 2024 - 07:55, said:

apoi le pui pe hartie prosop care absoarbe totul.

https://youtu.be/8oWQDAmHroM?t=389

#5216
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 20.10.2020
Daca aveti drum sau daca pofta e prea mare, Lidl Teius, hamsie stoc suficient:

Attached Files



#5217
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,472
  • Înscris: 24.02.2017
Strada Teius Nr.2 ??    Mersi frumos.

#5218
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 20.10.2020
Da.
Acesta este magazinul: https://www.lidl.ro/...trada-teiuČ™-2/
Cand a mai fost in oferta hamsie, nu am gasit decat o caserola. A fost un stoc mic pentru a testa piata, acum au vazut ca se cumpara si vor aduce (sper) la modul serios.

#5219
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,472
  • Înscris: 24.02.2017
Pai e interesul lor, ca doar o vand, nu o dau degeaba :)  Mie imi place pentru ca are gust autentic si macar stiu ca hamsia nu poate fi crescuta in sistem intensiv, spre deosebire de crap, de somon....

#5220
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 14.04.2009
18-24.03 - Hamsie eviscerată și decapitată din Marea Neagră ~ 12.99 Lei / 200g...
*Se aprovizionează ocazional. Excepție fac produsele din stocul reaprovizionabil care se află la reducere în perioada indicată...
https://www.lidl.ro/...itata/p10017242

Se gaseste pe site, dar nu si la Preturile valabile astazi...
https://www.lidl.ro/...la-zi/s10019622

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate