Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

legumicultura ecologica de la parloaga la... profit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
408 replies to this topic

#91
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015

View Postenatudar, on 16 februarie 2016 - 06:52, said:

Sper ca nu faci parte din clubul carcotasilor, alde d-astia: bete pe lacuri, masini straine, proiectanti de poduri care lucreaza in subterane, politisti, bosorogi, personaje caragielesti, spanioli cu zece nickname-uri, etc. si pe care cu tot respectul ii rog sa se abtina de la postari pe acest topic. Nu-i pot obliga, dar ii rog.

Omu te-a rugat sa te abtii iar tu te bagi in seama.

Edited by hortifuntrei, 17 February 2016 - 20:39.


#92
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013
teoretic domnul ....practic acum la ora asta este sotia  :D

#93
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
ha, ha, ha... uite acum imi dau seama. am uitat sa trec. joke.

doamna, am semintele de la dtra, adica de la sotul. sper ca nu ma insel. tot domnul se ocupa de paulownia?

#94
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013
dap , asta e aria lui , eu sunt cu legumele ,gradina ,flori :) si din cand in cand ii mai ud si lui butasii de paulownia :D

#95
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
ati incercat sa le aplicati procedeul de altoire in x, dar sa pastrati ambele radacini? o sa incerc eu anul asta. deja am pus semintele la germinat.

#96
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,522
  • Înscris: 27.01.2012
Nu am nici un fel de intentii 'beligerante', daca despre asta ar putea fi vorba...

#97
m_maru

m_maru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 04.05.2013
nu am un raspuns pt asta .... ii voi transmite sotului si va va spune el mai multe .

Edited by m_maru, 17 February 2016 - 20:47.


#98
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
multumesc.

#99
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
sile
Da conteaza!. In spatiu acoperit si protejat. Pentru ca este luat cu bani munciti. Si pentru a face bani, pierdem timp din viata noastra. Acum cand le avem cu solarele, nu este foarte greu sa facem doua arcade, o folie si gata. Masinile ne ajuta cand avem grija de ele.

gurule
Eu in locul lui ma simteam cel putin ofensat. Tu esti sigur ce a vrut sa spuna, dar contrar caracterului tau, ai repetat observatia facuta mie de un coleg, acum vreo saptamana, referitoare la doua litere in plus.
Sa stii ca imi place de Radu. Nu este ranchiunos, dusmanos, primeste critici si nu raspunde acid la ele.
Te-am abordat tocmai pentru felel tau pacifist.

#100
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,522
  • Înscris: 27.01.2012
Si mie-mi place de el!

#101
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015
Iorgule, cred ca tu erai personajul caragielesc. Dar ti-a ridicat interdictia.

#102
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Cam multi barbati care se plac intre ei, p`aci. Hai sa ne intoarcem la topic :D

#103
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
prea fericitul legumicultor al III-lea, nimeni nu a avut vreo interdictie. era o rugaminte, dar se pare ca dupa atatia ani de profesorat nu reusesc inca sa detectez intrusii. in esenta se dovedeste ca multi sunt oameni inteligenti si ca in spatele nick name-ului ei refuleaza. sunt sigur ca domn director nu are un asemenea comprtament la serviciu. ar fi pacat pentru un sef de promotie.

domnu rid, ceva sugestii, observatii?

trecem asa de usor de constructia solarului?

empiric, ca nu am instalat auto cad-ul. o sa-l instalez maine.

Attached Files



#104
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Domnu', credeam ca aci discutam despre cum nu aveti cum sa faceti legumicultura bio fara sa treceti si prin cea clasica intai, macar 2-3 ani cat sa intelegeti cat de cat si planta si piata.
Despre solarii nu mai retin decat 5 latime si 4,25 inaltime, imi pare la limita, merge. Dar nu am inteles inca, posibil sa nu fi citit cu atentie din cauza micilor atacuri la adresa lu guru (el e de serviciu mereu, saracu`), de ce vreti solarii mici si multe in loc de putine si mari? Adica mai bine mica si jucausa decat mare si bleaga? Sa raspunda fumeile, cate mai stau pe aci Posted Image

Edited by rid, 17 February 2016 - 21:24.


#105
hortifuntrei

hortifuntrei

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 330
  • Înscris: 16.06.2015
Domn profesor, vezi ca faci confuzie intre refulare si defulare.

#106
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
corect. scuze. m-am grabit la scris ca mai citesc si alte topicuri.
topicul are titlul de la parloaga la profit. nu cred ca sunt in afara lui. doar am pus o intrebare. daca doresti poti sa nu raspunzi. toate la vremea lor. sa o luam pe etape. consideri ca constructia solarului nu este importanta?

#107
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Ba da! Eu sunt sigur ca ai un portret al fiecaruia dintre noi. mai ales ca ne urmaresti de doi ani si ai multi ani de profesorat.
Eu lucrez cu publicul de la 13 ani. Este sufficient sa iau in calcul 3 lucruri: unghiile de la maini, calitatea si starea incaltamintelor, modul in care da buna ziua sau se adreseaza referitor la ce doreste. Deja am aflat mediul in care isi desfasoara activitatea, nivelul de cultura si comportamentul zilnic in societate.
In 10 sec. este total scanat!  Timpul si experienta acumulata nu ma inseala absolut niciodata. sunt sigur ca nici pe tine. Exceptii nu sunt.
Refetitor la solar, am inteles ca vrei sa folosesti rectangulara groasa de 2mm. in carne. Iti recomand cand achizitionezi materialele sa fii prezent si sa ai un subler la tine.
Sunt rectangulare care se vand cu 2mm. grosime, dar in realitate au doar 1,8mm. sau si mai grav 1.6mm. daca doresti ti spun si de unde stiu acest lucru.
Si obligatoriu sa fii de fata la livrare. ce ai masurat, aia sa se incarce in mijlocul de transport.

ridule
Era vb. de o nevinovata constatare!

#108
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
coane, sper sa nu te superi ca denumesc in acest mod, imi face impresia de apropiere. cunosc problema, sunt metalurgice turcesti. dar cand cumperi indiferent de unde, de la baduc si nu mai enumar aici si altele, trebuie neaparat sa ceri certificatul de calitate si conformitate. in ce ma priveste, eu o sa cumpar de la arra..., unde unul din fratii mei este seful parcului auto.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate