Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

legumicultura ecologica de la parloaga la... profit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
408 replies to this topic

#397
tablainmultirii

tablainmultirii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.03.2016
tocmai asta este "rolul" meu ! ... sa va "conectez" cu priceperea vorbitorilor de limba spaniola,
si cultura acestora ! ...sunt un miliard ! ...chiar daca jumatate din ei sunt prosti, aveti ce invata
de la cealalta jumatate ! ...

Edited by tablainmultirii, 13 March 2016 - 13:28.


#398
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016

View Postenatudar, on 23 februarie 2016 - 22:48, said:

brusc, intelectul obosit reactioneaza si imi spune ca in 2011 am avut un student tony comsa din moreni. are o balta de pescuit sportiv in mehedinta, unde am pescuit de vreo 3-4 ori. pun mana pe telefon si sun.
tony, ai vreo legatura cu dna? domn' profesor este mama mea. hai, ca iar am calcat in caca..
pe scurt, luni dimineta, drum la targoviste. doamna, uite asa si asa...  asta am, pot accesa?
facem un punctaj, tinand cont de suprafete, dotari, conditii si o concluzie este clara.
INCERCATI! aveti sanse.

ce sa fac acum? ma risc?
studiu simplu. oricum nu-mi pusesem baza pe productie in acest an. deci vreo 6 luni intarziere sper sa nu ma afecteze.
deci, voi incerca fonduri europene. am citit ca la prima cerere de plata, care se poate accesa la semnarea contractului de finantare, ti se deconteaza 40.000 euro. frumos. vom vedea daca este si adevarat.

pareri, opinii, experiente traite?
merita?
AFIR e una din institutiile cu o atenta "supraveghere".....punctajul e una,selectionarea dosarului e alta....

#399
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005

View PostLup_Victor, on 14 martie 2016 - 00:30, said:

AFIR e una din institutiile cu o atenta "supraveghere".....punctajul e una,selectionarea dosarului e alta....
victor, stimata doamna, nu mi-a promis ca-mi "selectioneaza dosarul". de fapt, nu mi-a promis nimic. doar a spus ca am sanse sa fiu eligibil. SI SA INCERC, daca doresc.
cu "supravegherea" sunt obisnuit. asa cum sunt obisnuit si cu 10-15 "momeli"/an.
eu doar doream sa aflu daca vreunul dintre colegi, a "practicat" masura 121 (2007-2013).
eu unul, sigur voi incerca sa accesez aceste fonduri.

Edited by enatudar, 14 March 2016 - 05:46.


#400
StudioOne

StudioOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.07.2008
Stimabile, presimt ca in stilul dumitale arogant in scurt timp ramai singurul pe acest topic. Pe noi cei din exterior nu ne prea intereseaza certurile personale sau atacurile la persoana. Daca tot vrei sa faci dintr-o parloaga profit... demonstreaza-ne. Deocamdata noi nu am vazut aproape nimic. Nu te supara dar pe SP mai intra si oameni interesati de diverse subiecte si nu e cazul sa va "spalati rufele in familie".



#401
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 26.10.2003
Acest topic pare sa-si fi pierdut complet menirea si costul de oportunitate cu deratizarea lui devine nesustenabil.
@enatudar - singurele tale calitati/interese par a fi conspiratiile si exasperarea prin provocari a colegilor. De asa ceva ne putem lipsi cu siguranta. Nu exista cota de posturi zilnice ( nu primesti vreun premiu pentru ironii si provocari ).

Ramai on topic : legumicultura ecologica si imbunatatirea calitatii terenurilor. Pentru discutii despre poiecte si AFIR exista alte topic-uri.

Edited by savantu, 14 March 2016 - 08:01.


#402
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005

View PostStudioOne, on 14 martie 2016 - 07:34, said:

Stimabile, presimt ca in stilul dumitale arogant in scurt timp ramai singurul pe acest topic. Pe noi cei din exterior nu ne prea intereseaza certurile personale sau atacurile la persoana. Daca tot vrei sa faci dintr-o parloaga profit... demonstreaza-ne. Deocamdata noi nu am vazut aproape nimic. Nu te supara dar pe SP mai intra si oameni interesati de diverse subiecte si nu e cazul sa va "spalati rufele in familie".
don one, nu cred ca inteleg.
mi te adresezi mie?
ce ai fi dorit sa vezi?
lanuri de rosii, ardei, vinete, revarsandu-se peste parloagele mele?
nu inteleg. ce vrei sa vezi intr-o luna?
si, pana la urma, exista o zicala.
telecomanda, e in mana ta!

Edited by enatudar, 14 March 2016 - 13:28.


#403
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
...

View Postsavantu, on 14 martie 2016 - 16:36, said:

Iarta-ne ca tindem din obisnuinta spre dezvoltari de topicuri precum :

http://forum.softped...e-a-serrifului/
adevarat! omul munceste si este deschis spre a impartasi si altora.
din cate vad, pardon, citesc postul tau, nu-mi dai voie sa fac acelasi lucru.
vrei rezultate imediat.
nu pot, ma depaseste.
dar, macar acorda-mi o sansa.
...

Edited by savantu, 14 March 2016 - 17:48.
off topic.


#404
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 26.10.2003
Eu nu-ti cer sa demonstrezi nimic. Universului nu ii pasa de mine, de tine si cu atat mai putin de cele 60 de soiuri ale tale de legume.
Iti cer sa nu mai fii sursa de "galceava" cu ceilalti membrii ai forumului. Din ce vad vrei sa ma atragi si pe mine in perpetua ta preocupare vizavi de opinia mea  mea si a altora. O sa refuz sa-ti fac jocul, voi curata o ultima oara acest topic, daca vrei sa intelegi ceva din ce am spus bine, daca nu, e iarasi bine.

Edited by savantu, 14 March 2016 - 18:43.
Clarificare


#405
enatudar

enatudar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.03.2005
iar esti imparat!
JOS...COROANA!

#406
validoe

validoe

    CUT TH3 5H1T!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 01.12.2006
Stiu, mare greseala sa vin cu o postare exact intr-un moment ca asta, dar nu mai pot, tre sa spun
Parca mi-a mai trecut putin de dorul lui abubue (RIP) seara asta

#407
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,448
  • Înscris: 27.01.2012
N-ai nicio sansa, renaste din propria cenusa, balegar, compost...
:)

#408
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
@enatudar:
La următorul report tendențios, ai trei puncte şi o săptămână de pauză asigurată.
Nu glumesc defel, poți considera cum dorești ce-ți spun, nu-mi pasă.
Citește regulamentul forumului, înainte de a veni cu cereri deplasate.
De două ori.

@1orgu&vicris:
Pe muche de cuțit mai puteți scrie pe forumul ăsta, eu n-aș fi trecut cu vederea măgăriile niciunuia.
Asta ca să folosesc o expresie mai moale...
Nu întindeți coarda mai mult decât trebuie, considerați vă rog că-i deja la "do" de sus.

@subway_guru:
Iar legătura între ce spui şi legumicultura ecologică este?!?
Fii înțelept și nu-mi răspunde, nu-i cazul.

Edited by scaiba, 14 March 2016 - 20:56.
typo


#409
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
L-am banat pe enatudar, la cererea domniei sale.
Se pare că nu vom afla curând cum mere de la pârloagă la profit, legumicultura ecologică.
Poate nici nu avea cum, poate nu avea cine.
Nu-i bai.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate