Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cazul Bodnariu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4174 replies to this topic

#73
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 Rhesus, on 13 februarie 2016 - 23:53, said:

@CONSTANT. Da, am fost bătut toată viața. Și acum am urme.... penibilă presupunerea ta.

@Michidoo. Nu am spus să nu se încerce reintegrarea. Asta poate fi condamnată (refuzul reintegrării). Dar nu poți condamna fapta de a lua copilul din familie.
neh, astea-s alte aspecte. cu faptul, ca daca nu respecti legislatia tarii in care te duci e vina ta, cred ca sintem de acord toti.

#74
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

 Rhesus, on 13 februarie 2016 - 23:53, said:

@CONSTANT. Da, am fost bătut toată viața. Și acum am urme.....

Da, familia nu are nici o relevanță (zicea un coleg de mine mai sus) când există bătaie în ea. Nu mai există conceptul de familie. NIci nu mă interesează de familie, când vorbim de așa ceva, oameni buni.....
Imi pare rau pentru tine. Si eu am fost batut...  da am vrut sa dau foc la sura si grajdul vecinilor si ne-am dus pe Mures cu pluta precum Tom Sawyer si Huckleberry Finn
ca ne-au cautat parintii toata ziua disperati.Posted Image

Sunt de acord cu tine. Si de data asta nu glumesc.

#75
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Îmi vine să plâng ... la propriu... de ce se întâmplă în familiile noastre (ale românilor). Nu-mi pot imagina cum putem fi de acord cu o palmă, cu o curea ... să nu condamni așa ceva este ca și cum ai aproba o crimă. Mai ales când partea vătămată este un copil fără posibilități de apărare....

#76
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 Rhesus, on 13 februarie 2016 - 22:35, said:

E constituția țării.
Aiurea. De parcă în constituția norvegiană este vorba de organizația numită eufemistic Balivernet.

Edited by mario_bril, 14 February 2016 - 00:01.


#77
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014

 Arkenton, on 13 februarie 2016 - 23:59, said:

Imi pare rau pentru tine. Si eu am fost batut...  da am vrut sa dau foc la sura si grajdul vecinilor si ne-am dus pe Mures cu pluta precum Tom Sawyer si Huckleberry Finn
ca ne-au cautat parintii toata ziua disperati.Posted Image

Sunt de acord cu tine. Si de data asta nu glumesc.

Vezi..aici voiam să ajung. Aici e explicația... nu ești tu de vină.

Edited by Rhesus, 14 February 2016 - 00:01.


#78
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 ericmario, on 13 februarie 2016 - 22:36, said:

Nu, e legea martiana. Nu-ti convine? Nu te duci pe planeta lor.
Stai acas'.
Ușurel, ușurel, colega. Ce te aprinzi așa? Mata' știi despre ce e vorba?

#79
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 Arkenton, on 13 februarie 2016 - 23:59, said:

Imi pare rau pentru tine. Si eu am fost batut...  da am vrut sa dau foc la sura si grajdul vecinilor si ....
eiii ce misto erau chestiile astea in copilarie....ce conta ca ardea sura?...da' ce frumos era focul. Posted Image Posted Image

#80
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 Rhesus, on 13 februarie 2016 - 22:52, said:

Ești pe lângă. În condițiile unui conflict între prevederile tratatului și legea țării, care primează?

Ești tu penibil că îți trece prin cap ideea de a schimba legea unei alte țări, după cum ți se scoală. Asta e penibil. Că tu, sau eu, 2 mucoși de români ne trezim mâine prost dispuși și facem legea în Norvegia.

Eu în locul Norvegiei aș pune din nou: intrare pe bază de pașaport, vize, ștampile. Nu numai pt. români, pt. toți europenii. Stați acasă.
Și uite așa, ar ajunge Norvegia o țară depopulată complet. Că și așa au o problemă demografică mare.

#81
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

 johnnickelby, on 13 februarie 2016 - 23:59, said:

Vad ca avem si noi norvegienii nostri, spalati..., dichisiti. Posted Image
Intotdeauna exista.

#82
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014

 mario_bril, on 14 februarie 2016 - 00:04, said:

Și uite așa, ar ajunge Norvegia o țară depopulată complet. Că și așa au o problemă demografică mare.

Mai bine depopulată decât cu infractori în ea... Valabil și pt. Românica. Mă încălzește pe mine că stăm ca turcii 22 de milioane în Istanbul sau că sunt 10.000 ? Important ca ăia 10.000 să fie de calitate...

Edited by Rhesus, 14 February 2016 - 00:08.


#83
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 mario_bril, on 14 februarie 2016 - 00:04, said:

Și uite așa, ar ajunge Norvegia o țară depopulată complet. Că și așa au o problemă demografică mare.
Asta nu intelege el, ca este politica de stat. Ei vor sa cresca natalitatea in acest fel si acei copii sa fie crescuti ca norvegieni, in familii norvegiene, in acest fel elimina si problema minoritatilor.

#84
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
@Rhesus, hai sa-ti spun ceva. In copilarie am primit o palma de la bunicul. Prima si singura data cand m-a "atins". Si a fost si pe nedrept, a facut vara-mea o boacana si bunicul a crezut ca eu am fost. M-a durut mai rau nedreptatea decat palma in sine. Dar sa-ti spun ceva. Daca a doua zi ar fi venit niste domni de la stat si mi-ar fi zis ca pentru palma aia nu o sa-l mai vad niciodata pe bunicul, as fi primit cu bucurie inca 100 de palme, numai sa nu-l ia de langa mine. Mai ales ca daca l-ar fi luat pe bunicul, nu ar mai fi existat momentul de a doua zi, cand m-a luat in brate, m-a pupat pe obrazul palmuit cu o seara inainte si mi-a cerut iertare cu lacrimi in ochi.

Asta inseamna familie. Si merita o sansa.

*Dar daca oamenii aia l-ar fi luat pe bunicul, si mi-ar fi spus ca e un om rau si ca m-ar fi batut si mai rau daca nu-l luau ei? Cresteam crezand asta si il uram si in ziua de azi.

Ma gandesc ce-o fi in sufletele copiilor alora...

Edited by Michidoo, 14 February 2016 - 00:20.


#85
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 Rhesus, on 14 februarie 2016 - 00:07, said:

Mai bine depopulată decât cu infractori în ea... Valabil și pt. Românica.
Asta pentru că pe tine te doare undeva de problema Norvegiei. Că dacă ai fi norvegian, mai ales parlamentar, ai vedea cu totul altfel lucrurile. O țară depopulată sucombă, dispare pur și simplu.

 johnnickelby, on 14 februarie 2016 - 00:07, said:

Asta nu intelege el, ca este politica de stat. Ei vor sa cresca natalitatea in acest fel si acei copii sa fie crescuti ca norvegieni, in familii norvegiene, in acest fel elimina si problema minoritatilor.
Nu numai asta. El nu pricepe multe, o ține numai pe a lui.

#86
Arkenton

Arkenton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.01.2015

 Rhesus, on 13 februarie 2016 - 23:59, said:

Îmi vine să plâng ... la propriu... de ce se întâmplă în familiile noastre (ale românilor). Nu-mi pot imagina cum putem fi de acord cu o palmă, cu o curea ... să nu condamni așa ceva este ca și cum ai aproba o crimă. Mai ales când partea vătămată este un copil fără posibilități de apărare....
Iti atrag atentia ca echivochezi sau ca esti off topic. aici se discuta despre Bondari.
deschide un topic despre familiile romanesti si discutam acolo.

In rest sunt de acord cu tine. Bataia este inadmisibila.

Dar totusi ce se faceau vecinii mei daca reuseam ( impreuna cu altii curajosi de aceeasi varsta) sa le dam foc la grajdul cu animale??
sau, iti dai seama prin ce spaime au trecut parintii nostri cand au auzit de la oamenii care erau la camp ca noi  ne-am dat drumul pe Mures cu pluta?
Ah, fratele meu, cand niste tanci care n-au implint zece ani faca asa ceva si se duc cinspe kilometri pe apa, pescuind si scaldandu-se... Ah doamne ce copilarie splendida am avut. Mama, ce cartofi de canapea cresc acum prin blocuri.
Si ce spaima a mancat mama.... si ce joarde mi-a tras...Posted Image
Numai tata era ceva mai linistit. Ca doar el ma invatase sa inot Posted Image

#87
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Pe mine mă depășește latura socio-economică. Cert este că știu ce înseamnă o persoană care nu a fost atinsă nici măcar o dată în 20 și ceva de ani. Și știu să apreciez asta. Și de asemenea, știu că săracii copii nu au nici o vină. Și mai știu că trebuie să le iau apărarea.

În rest, discuțiile pe teme politice, sociale, familiale nu se încadrează aici.

#88
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

 Arkenton, on 13 februarie 2016 - 23:52, said:

corect.
dar ce te faci cand institutiile nu respecta legile care le reglementeaza funtionarea?

iaca, mergi in america. cand cobori de pe avion aia iti fac instrunctajul. "Buey, daca te opreste politia, pune mainile pe volan si stai cuminte, ca daca e dai jos, ca la noi, sa negociezi cu el si sa-i dai cincizeci de lei, ala te impusca." Aka, esti informat si stai cuminte.
Dar ce faci daca dai peste vrun prost care iti trage un glont in cap si dupa aia zice c-ai vrut sa e dai la el?
Ce dracu sa faci?
Te trezesti mort.Posted Image

exagerez, sper ca stii de gluma.
NU, nu exagerezi, doar aberezi.... Esti complet pelanga, dar insisti...

#89
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 Michidoo, on 14 februarie 2016 - 00:07, said:

Asta inseamna familie. Si merita o sansa.
familia e o chestie supraestimata, dar sint de acord ca copilul trebuie crescut nedespartit de mama pina la o anumita virsta.

#90
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

 ericmario, on 13 februarie 2016 - 23:43, said:

Amice, pe bune? Trebuie sa fi retard sa crezi ce spune "articolul "ala.
Aici nu e lupta KGB v CIA, cum crezi tu, e doar o realitate cruda.

Ce stii tu. Au fost proteste serioase si manifestatii ample pt "cauza cea dreapta" si impotriva amplasarii rachetelor Pershing in RFG ori fata de construirea unei versiuni a bombardierului B52. Protestele cu Bodnariu sunt jocuri de copii.
Nici rusii nu mai sunt ce au fost. Au ajuns sa sustina sectele evanghelice, atat de mult denigrate candva...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate