Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

E timpul sa iti inchizi contul Netflix

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
barladeanu

barladeanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.11.2006
Pentru cine vrea Netflix USA pe tv am aici solutia! http://olx.ro/i2/ofe...a-ID5xFNk.html#

#38
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
În ce limbă apar astea la Netflix România?



 Cazimi, on 03 februarie 2016 - 16:39, said:

În ce limbă apar subtitrarile astea la Netflix România?


 Ion_de_la_Raion, on 03 februarie 2016 - 16:14, said:


Adica "hearing impaired", persoane cu dizabilitati auditive. De ex. daca citeva bate la usa, e subtitrat [knock on the door]. Eu as vrea sa apara doar liniile spuse de actori (si fara, mm-hmmm, a-ha, ahem, etc.)



Eu pot. Se vede sters, luminozitate slaba, contrast slab, culori spalacite,. E posibil sa fie silverlight-ul de vina.

In alta ordine de idei, nu se poate purta o discutie civilizata daca unele posturi sint sterse discretional din acest thread, iar altele, injurioase si calomnioase sint lasate bine merci.


#39
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003

 Adm, on 03 februarie 2016 - 15:47, said:

@newrazvan - tu probabil esti caz special, doar ca nu eu sustin ca nu poti vedea 4K pe Netflix - Android!

Ca tu nu stii sa citesti sau sa cauti pe net, e problema ta!

Tableta ta poate face upscaling, dar ea primeste de la serverul Netflix 480p!

Citeste linkul si mai cauta pe net.
Era si o discutie despre cei de la Minix (care fac printre cele mai bune BOX-uri Android), care recunosteau ca Netflix le-a zis ca pana nu vand peste 100 000 de unitati pe piata din US, nu ii baga in seama pentru continut 4K!

http://androidpcrevi...-hd-or-4k/3784/

ba chiar citeste pe site-ul Netflix

https://devices.netflix.com/en/



Hai sa punem punct,eu am un televizor Sony cu android x85c

#40
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Mi-am adus aminte de o chestie pe care am constatat-o acum vreo doi ani.
Nu puteam vedea subtitrarile, desi totul era legal si platit, Netflix la el acasa. Am sunat la support si mi-au dat drept solutie sa.... imi schimb televizorul. Ulterior am gasit un site obscur al netflix cu lista (lunga!) marcilor si modelelor de televizoare la care subtitrarea este indisponibila. Printre ele, si TVul meu, un Vizio care avea atunci mai putin de un an.

Pe scurt, conteaza modelul smart TV-ului.

#41
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Ce imi place la netflix? E comod si calitate buna a imaginii.
Ce nu imi place? Oferta slaba de filme, nu ca nu ar fi din ce alege, doar ca nimic din ce ai vrea sa vezi. O sa pastrez contul? Poate...

#42
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
LOL, tocmai am primit mail de la ei "restart account".

Mars ma...
Attached File  Screen Shot 2016-03-22 at 3.05.19 PM.jpg   74.75K   205 downloads

#43
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Ahasverus, on 22 martie 2016 - 15:09, said:

Mars ma...
....Antena 3 rulzzzzzz Posted Image

#44
gabiha

gabiha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.07.2010
Buna tuturor.Va rog sa ma ajutati si pe mine,cum sa dezactivez contul Netflix.Sa-mi spuneti pasii pe care trebuie sa-I urmez.Va multumesc anticipat.

#45
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 03.12.2013
Îmi pare rău că mie îmi place să stau comod în pat și să mă uit pe Netflix, iar decât să îmi iau alt laptop eu zic că ies mult mai ieftin din combinația asta. Seriale destule sunt pentru mine acolo, la fel și filme.
Netflix a ajuns să mă facă să nu mă mai uit la posturile noastre TV "extraordinare".

#46
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Ahasverus, on 22 martie 2016 - 15:09, said:

LOL, tocmai am primit mail de la ei "restart account".

Mars ma...
Screen Shot 2016-03-22 at 3.05.19 PM.jpg

Gratis ? :)

#47
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Eu o sa-mi fac cont pe Netflix atunci cand:
  • cand vor fi 500 000 de filme (facute in toata lumea) disponibile si la noi in tara , nu doar 500
  • jumatate din filmele alea sa fie bune, premiate  in ultimii 70 de ani cu Oscar, Globul de Aur , alea foarte mediatizate etc., nu  doar filme premiate cu zmeurica de aur, filme bollywoodiene si seriale demne de  voyo/PROsTV
  • cand vor fi cu toate serialele bune la zi
  • cand abonamentul va fi de 4 euro/luna, nu 10  euro ca acum
  • cand o sa ne ofere HD  si 3D de calitate...ca din ce am vazut din trailerele postate acolo, majoritatea filmelor in format 720p aratau de zici ca erau filmate cu telefonul
  • si daca filmele si serialele vor putea fi rulate   la calitate inalta cu 60 fps  cu acest program
  • nu dau doi centi pe traduceri in romana, orice maimutoi de pe planeta asta (sau cel putin din sfera NATO) ar trebui sa stie  obligatoriu  engleza la nivel mediu. Dar macar toate sa aiba   subtitrari corect realizate in engleza.
Mi-as dori sa se intample asa, dar  cred ca mai degraba se vor legaliza  site-urile de torrenti pana atunci unde poti vedea filme/seriale gratis si vei avea optiunea sa donezi catre orice companie producatoare de filme pe care o preferi

#48
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
500.000 de filme la 4 euro? Poți să aștepți mult și bine.

#49
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Eu o sa-mi fac cont pe Netflix atunci cand:
  • cand vor fi 500 000 de filme (facute in toata lumea) disponibile si la noi in tara , nu doar 500 - mai ai de așteptat
  • jumatate din filmele alea sa fie bune, premiate  in ultimii 70 de ani cu Oscar, Globul de Aur , alea foarte mediatizate etc.,  - 250.000 de filme premiate cu Oscar și Globuri? 3.500 de filme pe an? Ești sigur că există așa ceva?
  • cand vor fi cu toate serialele bune la zi - asta aș vrea și io, da' mă tem ca nu e vina lor
  • cand abonamentul va fi de 4 euro/luna, nu 10  euro ca acum - cînd se vor împlini cererile de mai sus abonamentul va fi crescut
  • cand o sa ne ofere HD  si 3D de calitate... - au HD și e chiar HD.
  • si daca filmele si serialele vor putea fi rulate   la calitate inalta cu 60 fps  cu acest program  - aplicația lor funcționează bine, de ce ai mai vrea încă un program?
  • Dar macar toate sa aiba   subtitrari corect realizate in engleza. - au subtitrări în engleză.


#50
Inspiron

Inspiron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 23.09.2008
Eu tocmai l-am redeschis. Numai pentru episoadele de la "Cosmos" cu Neil deGrasse Tyson si merita, dar si pentru altele! Posted Image

Edited by Inspiron, 26 July 2016 - 15:26.


#51
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

 radunic, on 26 iulie 2016 - 15:10, said:

jumatate din filmele alea sa fie bune, premiate  in ultimii 70 de ani cu Oscar, Globul de Aur , alea foarte mediatizate etc.,  - 250.000 de filme premiate cu Oscar și Globuri? 3.500 de filme pe an? Ești sigur că există așa ceva?
Am zis ca inclusiv si filmele alea ultra-mediatizate, adica alea care n-au  luat Oscarul, dar sunt cunoscute pe mapamond
Si e evident ca nu m-am referit doar la alea americane.

Quote

cand abonamentul va fi de 4 euro/luna, nu 10  euro ca acum - cînd se vor împlini cererile de mai sus abonamentul va fi crescut

Nu, dimpotriva, pretul mic i-ar incuraja pe tot mai multi sa-si faca abonament, chiar si pe aia din tarile fara apa calda.Producatorii ar  obtine profit mult mai crescut.
Sau sa stabileasca pretul in functie de salariul minim/mediu al fiecarei tari care are acces la Netflix. Mi se pare aberant ca noi, in situatia in care avem salariul minim de nici 300 de euro   sa platim la pret occidental. Plus ca nu ofera cine stie ce care sa justifice pretul ala occidental:   500 de filme ,majoritatea  pe care le poti vedea la pretul platit de cablu  pe   PRO TV si National TV  si seriale de 2 bani pe care le poti vedea foarte bine gratuit pe site-urile de filme online (sunt ilegale, dar macar sunt la zi).

Cu preturile alea   nu-i vei convinge pe romani sa renunte la piraterie.

Edited by Zeratulx, 26 July 2016 - 22:50.


#52
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Are you serious?
Eu unul sunt pasionat de S.F. Asa ca, acum cand sunt disponibile toate sezoanele, toate seriile din Star Trek, am nespe mii de motive sa raman. Nu mai spun ca de anul viitor, Netflix va distribui la nivel mondial noua serie Star Trek (cea ale carei filmari incep din toamna).
Sau "Narcos"? Sau"Better call Saul"? Sau "House of cards"? Sau "Black mirror"? Sau "Marco Polo"?
Pe langa serialele amintite mai sus sunt/incep sa apara si destul de multe filme bune. Trebuie sa cauti un pic.

Edited by danv6, 27 July 2016 - 11:00.


#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mie nu-mi place ca-mi pleca pe SD cateva secunde pana trecea pe HD, culorile erau cam sterse (poate de la Silverlight, nu stiu), subtitrarile erau cum le dadeau ei, unele galbene, altele strambe, altele SDH, iar la sfarsit de film sau serial, nu lasa scrisul, se facea un ecran mic si-ti baga ceva sigla cu Netflix. Si mai e o chestie care nu-mi place la Netflix. Cade netul si ai chef de un film, pa si pusi.

Si ce te faci daca decid sa scoata un film sau serial din lista ?

Edited by Ion_de_la_Raion, 27 July 2016 - 11:17.


#54
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

 Zeratulx, on 26 iulie 2016 - 22:42, said:

1. Am zis ca inclusiv si filmele alea ultra-mediatizate, adica alea care n-au  luat Oscarul, dar sunt cunoscute pe mapamond
2. Nu, dimpotriva, pretul mic i-ar incuraja pe tot mai multi sa-si faca abonament, chiar si pe aia din tarile fara apa calda.Producatorii ar  obtine profit mult mai crescut.
3. Sau sa stabileasca pretul in functie de salariul minim/mediu al fiecarei tari care are acces la Netflix.
Mi se pare aberant ca noi, in situatia in care avem salariul minim de nici 300 de euro   sa platim la pret occidental.
4. Plus ca nu ofera cine stie ce care sa justifice pretul ala occidental:   500 de filme ,majoritatea  pe care le poti vedea la pretul platit de cablu  pe   PRO TV si National TV  si seriale de 2 bani pe care le poti vedea foarte bine gratuit pe site-urile de filme online (sunt ilegale, dar macar sunt la zi).
1. Păi - filme se fac de 100 de ani. Alea 500.000 pe care le vrei tu înseamnă 5.000 de filme pe an. Eu zic că nu s-a produs cantitatea asta de filme.
2. De acord, dar prețul se stabilește și funcție de costuri nu doar de puterea de cumpărare.
3. Foarte probabil au luat în calcul veniturile locale - pînă la un punct. După aia e problema ta că trăiești într-o țară a cărei economie nu-ți permite cîștiguri decente.
4. Aici de acord.

 Ion_de_la_Raion, on 27 iulie 2016 - 11:16, said:

Mie nu-mi place ca-mi pleca pe SD cateva secunde pana trecea pe HD, culorile erau cam sterse (poate de la Silverlight, nu stiu), subtitrarile erau cum le dadeau ei, unele galbene, altele strambe, altele SDH, iar la sfarsit de film sau serial, nu lasa scrisul, se facea un ecran mic si-ti baga ceva sigla cu Netflix. Si mai e o chestie care nu-mi place la Netflix. Cade netul si ai chef de un film, pa si pusi.
Si ce te faci daca decid sa scoata un film sau serial din lista ?
Umblă la setări și spune-i să trimită HD tot timpul; scoate-l de pe auto. Culori șterse n-am văzut, dar eu mă uit pe TV. Dacă pică netul oricum nu văd nimic - nici TV, nici Netflix. Deși abonamentul de mobil m-ar ține preț de trei filme...
Deocamdată văd că bagă, nu scot.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate