Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa erbicidat p100

[CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.

Tantari uriasi
 lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 

Upgrade Windows 10 32 to 64

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
33 răspunsuri în acest subiect

#19
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.145
  • Înscris: 10.10.2007
Ai primit mura in gura in PM,altceva?

presupun ca vrea sa treaca de pe 32 pe 64.
Dar suporta hw asa ceva?

Editat de alexbjorg, 23 decembrie 2015 - 13:15.


#20
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.463
  • Înscris: 18.10.2014

 Serafim606, on 23 decembrie 2015 - 13:12, said:

Ti-am trimis PM cu tutorial in lb romana. Ai acolo instalarea de la A la Z. Daca intampini probleme, nu ezita sa ma contactezi.

Bai da mai trimitetii si la firme ca asa ne sabotam toti munca.

Prietene (@initiatorule), mergi la un service autorizat, si cu DVDul original, daca nu-l ai, te alegi cu o versiune TRIAL si ti-o activezi cum crezi de cuviinta.
E clar esti pe langa, ca sa n-ai probleme cu PCul si sa nu-l faci rajnita apeleaza la persoane autorizate sau la cei care se pricep.
Nu e cazul sa-ti bag tu nasul.
Tu practica meseria ta din care iti castigi traiul, iar pe asta las-o in grija celor care fac asta, cum tu vrei sa muncesti, lasa si pe altii.
Asa tare ma bucur cand vad PCuri "explodate" de "destepti", care-si baga mana in ele, la fel si pe aia de isi repara masina in fata blocului, va meritati soarta.
Ma intreb cand sunteti bolnavi de ce nu va operati singuri, daca tot le stiti pe toate ?

Editat de anoniymus, 23 decembrie 2015 - 13:19.


#21
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.145
  • Înscris: 10.10.2007
Mai era cineva cu un laptop si zicea ca nu stie ce sa apese cind la boot ii zicea "...then press left arrow...";da engleza stii?da.ce inseamna arrow.sageata.dar left?stanga.si atunci ce nu intelegi?ce sa apas?Jesus,butonul,tasta de sageata stanga.care e asta?pe tastatura"...si am apasat eu si am plecat.Da avea laptop cu i7....

Editat de alexbjorg, 23 decembrie 2015 - 13:21.


#22
Happy4Ever

Happy4Ever

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 379
  • Înscris: 28.12.2014
Cam off-topic discutia asta, inca o data ii multumesc lui Serafim pentru ca m-a ajutat ! And yeah, i know english pretty well ! ;)

#23
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.463
  • Înscris: 18.10.2014
Eu zic sa ne lasi pe noi cu offtopicul, si sa muncesti ce cunostii tu, daca stii sa faci ceva, si dupaia sa inveti ca munca se plateste.

Daca tot stii engleza fa-te traducator, sau profesor.....

Editat de anoniymus, 23 decembrie 2015 - 13:38.


#24
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.480
  • Înscris: 02.11.2015
mai simplu de atat nu se poate, nu poti schimba decat printr-o reinstalare

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.734
  • Înscris: 15.06.2004

 Happy4Ever, on 23 decembrie 2015 - 13:02, said:

Am facut un topic si ieri dar nu am inteles nimic,probabil nu m-am exprimat eu bine !
Probabil nici regulamentul nu l-ai citit prea bine. Desi e destul de clar, mai ales la interdictii:

Quote

e. postarea aceluiasi mesaj sau postarea de mesaje similare pe mai multe topicuri de conversatie ("flood")

daca ai deschis un topic azi, nu ma ideschizi unul maine.

Si ti s-a spus extrem de clar ce ai de facut - reinstalare de la 0. dac nu stii sa reinstalezi un sistem de operare, pai atunci nu prea avem cum sa te ajutam.
Nu stii nimic si ai putea face mai rau.

#26
Happy4Ever

Happy4Ever

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 379
  • Înscris: 28.12.2014
Da,am inteles dar intai reinstalez iara cu unul de 32 bit si dupa bag 64 sau cum ?

#27
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.463
  • Înscris: 18.10.2014

 Happy4Ever, on 23 decembrie 2015 - 13:55, said:

Da,am inteles dar intai reinstalez iara cu unul de 32 bit si dupa bag 64 sau cum ?

E clar.

Mergi la la un service autorizat, sau apeleaza la "baietii", care se pricep.

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.734
  • Înscris: 15.06.2004

 Happy4Ever, on 23 decembrie 2015 - 13:55, said:

Da,am inteles dar intai reinstalez iara cu unul de 32 bit si dupa bag 64 sau cum ?

Nu omule. Razi tot si bagi direct 64. Altfel trebuie sa o iei de la capat.
Nu exista upgrade de la 32 la 64.

Clar esti pe dinafara complet, deci apeleaza la cineva care se pricepe decat sa faci distrugeri in masa pe-colo.

#29
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.463
  • Înscris: 18.10.2014

 eiffel, on 23 decembrie 2015 - 14:43, said:

Clar esti pe dinafara complet, deci apeleaza la cineva care se pricepe decat sa faci distrugeri in masa pe-colo.

Maine deschide subiect: " cum recuperez date pierdute la instalarea de windows ? ".

#30
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.705
  • Înscris: 25.11.2014

 anoniymus, on 23 decembrie 2015 - 13:17, said:

Bai da mai trimitetii si la firme ca asa ne sabotam toti munca.

Prietene (@initiatorule), mergi la un service autorizat, si cu DVDul original, daca nu-l ai, te alegi cu o versiune TRIAL si ti-o activezi cum crezi de cuviinta.
E clar esti pe langa, ca sa n-ai probleme cu PCul si sa nu-l faci rajnita apeleaza la persoane autorizate sau la cei care se pricep.
Nu e cazul sa-ti bag tu nasul.
Tu practica meseria ta din care iti castigi traiul, iar pe asta las-o in grija celor care fac asta, cum tu vrei sa muncesti, lasa si pe altii.
Asa tare ma bucur cand vad PCuri "explodate" de "destepti", care-si baga mana in ele, la fel si pe aia de isi repara masina in fata blocului, va meritati soarta.
Ma intreb cand sunteti bolnavi de ce nu va operati singuri, daca tot le stiti pe toate ?

Ce munca nene? Tu consideri o instalare de windows munca? Oricine poate gasi pe net tutorial si invata sa nu se mai lase japcarit de indivizi ce considera reinstalarea de windows mare opertiune si cer cat pe dracu.

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.621
  • Înscris: 19.04.2009
Ai 2 variante:

Faci clean install, e exagerat de simplu, trebuie sa fii orb sa nu stii. Ai next next next, format C, selectezi C, install
Faci install peste actualul win, iti va muta toate datele din user si alte chestii de care s-ar putea sa ai nevoie in win.old. next next next next next install, in C, evident.



Si ar mai fi varianta ca datele din user (docs, download, desktop, music, photos, etc) sa le muti pe o partitie separata de C. Se poate face asta si in win, recent am descoperit. La o i stalare noua doar le redai locatia si ai totul la loc.

#32
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.463
  • Înscris: 18.10.2014

 Serafim606, on 23 decembrie 2015 - 15:01, said:


Ce munca nene? Tu consideri o instalare de windows munca? Oricine poate gasi pe net tutorial si invata sa nu se mai lase japcarit de indivizi ce considera reinstalarea de windows mare opertiune si cer cat pe dracu.

Nu conteaza.
De ce nu te opereze de apendicita singur?
Doar stii unde e?
Te anesteziezi local si cu o camera care sa redea pe un monitor iti faci operatia singur, ce mare branza doar e usor?
Daca n-ai o camera video apelezi la o oglinda.

#33
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Acesta este un forum public. Nu oferim suport in privat.

Ti s-a spus ce ai de facut. Instalezi direct varianta pe 64 biti daca PC-ul are cel putin 4 GB RAM. Altfel ramai la cea pe 32 biti.
Pe scurt:
1) Bootezi de pe un mediu de instalare corespunzator.
2) Cand installerul te intreaba unde doresti sa instalezi selectezi partitia de sistem si o stergi. La fel faci cu partitia System Reserved. In spatiul nealocat creezi o partitie noua si o selectezi. Va fi formatata automat in momentul in care va incepe instalarea, iar daca este cazul, atunci vor fi create partitii aditionale (in mod normal partitia System Reserved).
3) Continui instalarea.
Daca nu te descuri, atunci apelezi la cineva care se pricepe sau intrebi pe forum unde nu te descurci.

#34
Happy4Ever

Happy4Ever

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 379
  • Înscris: 28.12.2014
Multumesc tuturor, am inteles cum trebuie sa fac in sfarsit,stiu,nu era mare chestie,doar ca nu m-am descurcat,nu am stiut,am fost orb...in fine,multumesc tuturor pentru suportul acordat ! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate