Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Dacia Logan II 0.9 TCe

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
807 replies to this topic

#307
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Off topic: drumul dintre Orsova si Cazanele Dunarii e tot la fel de prost ca anul trecut? Eu sunt de loc din Severin si imi place sa merg acolo. Dar anul trecut mi-am zis ca nu mai merg pentru ca iti rupi masina la ce gropi si denivelari sunt dincolo de Orsova.

#308
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Erau petice! Posted Image Am dat peste vreo doua (parca) zone cu circulatie pe un fir, pentru ca drumul era surpat pe partea spre Dunare. Dar pot sa zic ca am mers destul de tare, fara sa fie probleme in afara de limitatorul de viteza vocal din dreapta! :P

Edited by DannyMC, 08 May 2017 - 22:46.


#309
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Vezi daca nu ai buton de on off la limitator :P

#310
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,163
  • Înscris: 13.02.2004
Limitatorul de viteza nu are buton de on/off. De 12 ani il caut. Si are doar volume up

P.S. O Ipoteza trista: soferul surzeste de o ureche...trist nu este asta...strist este faptul ca surzeste de stanga...iar limitatorul este in dreapta.

#311
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Nici al meu nu are! :D

#312
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Ce bine e ca "limitatorul" isi ia o revista cand plecam la drum, se uita pe geam, face poze... orice ca sa nu ma bage in seama. :D

#313
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Si a mea se uita pe geam! Tocmai aici e problema, ca vede toate semnele de limitare de viteza! Posted Image

Edited by DannyMC, 09 May 2017 - 08:07.


#314
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,163
  • Înscris: 13.02.2004
DannyMC te inteleg...si a mea se uita doar pe geam...si da si indicatii pretioase: "Vezi ca-i curba", "Vezi ca vine unul din fata", "Vezi ca vine unul din spate" - are valente de soacra...se antreneaza, "Vezi ca-i pieton" - chit ca-i la 3 strazi distanta si nici nu intentioneaza sa treaca strada. Plin de sfaturi intelepte. Nici nu stiu cum am putut conduce pana acum fara indicatiile pretioase

#315
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Vedeti ca la Waze ii poti da mai nou propria voce sa te ghideze. Normal, cei insurati, vor pune vocea nevestei :D

#316
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,163
  • Înscris: 13.02.2004
Innoxius eu n-am nevoie de Waze. Imi pare rau ca am dat bani si pe GPS. Am unul in dreapta...stie tot. Partea nasoala: setez coasta de azur...si tot la socrii ajung :-(

#317
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014

View PostDannyMC, on 08 mai 2017 - 20:05, said:

Cat despre Bigar; sincer sa fiu mie mi-a placut mai mult drumul pana acolo, decat cascada in sine! Mi se pare "highly overrated", vorba francezului! Era destul de aglomerat si nu era week-end, in jurul cascadei erau tot felul de chestii "amenajari" care fura mult din farmecul natural!

Aceeasi impresie. Se poate merge in rezervatie. Bilet de intrare, mers pe jos pana la Izvorul Bigar. Merita. Fata de "romanismele" de la cascada, e mai fain. Si nici nu e aglomerat. Ca na, e pe bani si nu e in primele n din lume :)

#318
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Chiar si acolo era aglomerat! Am asteptat la rand sa putem urca in izbucul Bigar!

#319
Innoxius

Innoxius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 16.01.2014
Eu am fost in lunea Pastelui si a fost OK.

#320
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

View PostDannyMC, on 09 mai 2017 - 08:14, said:

Chiar si acolo era aglomerat! Am asteptat la rand sa putem urca in izbucul Bigar!

Offtopic:
Bigarul e super overrated. Practic e un sant langa drum unde se varsa un mic parau.
Cr merita in zona is cheile Nerei, Cascada Beusnita cu Ochiul Beiului la pachet plus bonus Cascada Vaioaga. Carasova (e pe drumul Resita-Anina), privelistea de pe deal asupra satului e super, pt picnic e perfect. De ratat calatoria cu trenul Oravita-Anina, doar daca sunteti pasionati recomand altfel pierzi o zi fara sens pentru asta.
Morile de la Rudaria am auzit ca ar fi ceva frumos , tre sa merg sa vad. Manastirea Calugara(drum foarte rau) langa Oravita (si de acolo exista un traseu turistic care pleaca).




#321
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,163
  • Înscris: 13.02.2004
De morile de la rudaria am auzit ca-i demential. A fost fratelem eu...doar ca nu ai ce face mai mult de o ora acolo.

#322
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017

View Postqew, on 09 mai 2017 - 08:38, said:



Offtopic:
Bigarul e super overrated. Practic e un sant langa drum unde se varsa un mic parau.
Cr merita in zona is cheile Nerei, Cascada Beusnita cu Ochiul Beiului la pachet plus bonus Cascada Vaioaga. Carasova (e pe drumul Resita-Anina), privelistea de pe deal asupra satului e super, pt picnic e perfect. De ratat calatoria cu trenul Oravita-Anina, doar daca sunteti pasionati recomand altfel pierzi o zi fara sens pentru asta.
Morile de la Rudaria am auzit ca ar fi ceva frumos , tre sa merg sa vad. Manastirea Calugara(drum foarte rau) langa Oravita (si de acolo exista un traseu turistic care pleaca).

Confirm tot ce ai spus. Am făcut și eu acest traseu, în afara de Mănăstirea Călugăra dar cu morile delă Rudăria, și este superb.

Edited by fortzoso, 09 May 2017 - 11:21.


#323
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Ce ciuda mie ca nu m-am oprit la mori... si am mers spre cascada, dar GPS-ul din dreapta hai ca e tarziu...

#324
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,163
  • Înscris: 13.02.2004
Mdea...asa se intampla...cand te simti bine...brusc GPS-ul iti spune sa virezi dreapta. Am patit o chestie asemanatoare, eram in mol...si erau niste gagice misto pe acolo...brusc gps-ul a inceput: reconfigurare traseu, virati la primul sut in fund afara din mol.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate