Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

problema laptop, nerezolvata

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Pai nu. Acu e setat sa doarma. Asta inseamna sleep. De asta raman ledurile si hardu aprinse. ori tu nu stii ce vrei, ori nu stii nica english, ori nu stii sa explici. Hotaraste-te.

#20
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012

 e_miron, on 17 decembrie 2015 - 20:43, said:

Pai nu. Acu e setat sa doarma. Asta inseamna sleep. De asta raman ledurile si hardu aprinse. ori tu nu stii ce vrei, ori nu stii nica english, ori nu stii sa explici. Hotaraste-te.
intr-adevar chichita e complicata , am mai facut  cateva zeci de topic-uri pe diferite site-uri si multi nu inteleg

#21
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Eu zic sa stai cateva zile sa te hotarasti ce vrei de fapt, apoi revii aici. Sfaturi ai primit garla, dar tu batman, batman. Daca tot esti tu mai expert decat toti si stii mai bine, ce naiba ai mai deschis topicu asta?.

#22
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012

 e_miron, on 17 decembrie 2015 - 21:04, said:

Eu zic sa stai cateva zile sa te hotarasti ce vrei de fapt, apoi revii aici. Sfaturi ai primit garla, dar tu batman, batman. Daca tot esti tu mai expert decat toti si stii mai bine, ce naiba ai mai deschis topicu asta?.
Multumesc o sa testez si o sa revin
ps : nu a mai facut figura de aseara dupa ~2 ore . L-am inchis complet. Acum o sa-i testez procesorul, placa video, il incalzesc putin sa vad daca mai face figura

#23
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Activeaza verbose pentru windows 7 si zi unde ramane
http://www.thewindow...message-windows

Edited by xeleron, 17 December 2015 - 21:55.


#24
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012

 xeleron, on 17 decembrie 2015 - 21:55, said:

Activeaza verbose pentru windows 7 si zi unde ramane
http://www.thewindow...message-windows
Am incercat sa activez verbose, dar nu merge sa intru in el.!
"to manage group policy you must log on to the computer with a domain user account" acesta este mesajul la intrare dau "ok" apoi si ramane ca in printul ce il inserez eu..
Ps: nu imi aparea in administative tools, asa ca am urmat un tutorial de pe aceasta pagina !
Multumesc !
PS2: am incercat sa incalzesc sistemul ca atunci cand ar rula de ceva vreme ,cu prime 95 pentru procesor , si furmark, pentru placa video...dupa ce le las 10-20 minute si inchid sistemul ,acesta se inchide normal. Deci singura problema ramane cand il tin 3-4 ore non-stop! Alte idei:S?

Attached Files


Edited by jatea3, 18 December 2015 - 15:42.


#25
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012

 jatea3, on 18 decembrie 2015 - 15:35, said:

Am incercat sa activez verbose, dar nu merge sa intru in el.!
"to manage group policy you must log on to the computer with a domain user account" acesta este mesajul la intrare dau "ok" apoi si ramane ca in printul ce il inserez eu..
Ps: nu imi aparea in administative tools, asa ca am urmat un tutorial de pe aceasta pagina !
Multumesc !
PS2: am incercat sa incalzesc sistemul ca atunci cand ar rula de ceva vreme ,cu prime 95 pentru procesor , si furmark, pentru placa video...dupa ce le las 10-20 minute si inchid sistemul ,acesta se inchide normal. Deci singura problema ramane cand il tin 3-4 ore non-stop! Alte idei:S?
Ps3: si din safe mode face aceeasi figura, deci driverele n-au nici-o legatura

#26
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012

 jatea3, on 18 decembrie 2015 - 20:31, said:

Ps3: si din safe mode face aceeasi figura, deci driverele n-au nici-o legatura
ps4: am acumulat deja 3 unsafe shutdown count ... pe celalalt hard aveam 47 Posted Image
inca persista problema sa il dau iar in service?

Edited by jatea3, 19 December 2015 - 17:24.


#27
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Revin cu bucurie pentru ca am rezolvat problema!
http://en.community....3518/t/19651615 . Acest Dell a avut o problema identica cu a mea si problema era de la  noul driver Intel® Management Engine Interface. Am dat roll back la IMEI driver v10.0.30.1054 din 9/23/2014, renuntand la IMEI driver v11.0.0.1166 (8/31/2015).
Pentru cei cu probleme asemanatoare asta ar putea fi problema, mai ales daca au actualizarea la ultima versiune !
Inca o data: Device Manager>System devices>Intel® Management Engine Interface>roll back la versiunea anterioara 10 sau 9.!
Am atasat si print pentru edificare!

Attached Files


Edited by jatea3, 20 December 2015 - 16:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate