Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

K3 note vs redmi2 note vs meizu m2 note vs honnor 6 vs Asus zenfone laser

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Știu ca sunt cam mulți "vs"  acolo, dar vreau ceva compatibil cu 4G Digi, la care sunt abonat de 2 ani și de care sunt mulțumit până acum. Eu înclin spre xiaomi pt ca am mai avut un redmi 1s și am fost mulțumit.  Acum am lenovo a 5000 dar are doar un giga ram. Voi ce ma sfătuiți sa iau? Am văzut ca au pe stoc la depozitele din Europa și m-ar scuti de taxe.

#2
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Meizu m2 note l-a luat un amic la 150 euro ceva de genul, asteapta sa ii ajunga. Tot pentru 4G de la digi l-a luat si el mai tare.

#3
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Mulțumesc. Alte păreri?

#4
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Sunt destul de apropiate alea, e greu de dat un sfat. Redmi Note 2 e mai bun ca performanta dar Meizu are ecran mai bun. Asus iar e bun la performanta dar ecranul nu e chiar de top, plus bateria e slabuta. Ideal ar fi sa ai telefoanele pe birou in fata ta si listele cu specificatii pt fiecare. Eu as merge pe Xiaomi sau Meizu.

#5
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Strict performanta sau pret?
Performanta...rdn2,k3 note m2 note
Pret..k3 note,m2 note,rdn2...sincer leas lua pe toate..dar asa...mas arunca initial la un k3 note...dar...ma bate gandul deh..

#6
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
K3 note si poti citi mai multe aici http://forum.softped...lenovo-k3-note/

#7
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View PostStan_Patzitul, on 23 noiembrie 2015 - 10:17, said:

Sunt destul de apropiate alea, e greu de dat un sfat. Redmi Note 2 e mai bun ca performanta dar Meizu are ecran mai bun. Asus iar e bun la performanta dar ecranul nu e chiar de top, plus bateria e slabuta. Ideal ar fi sa ai telefoanele pe birou in fata ta si listele cu specificatii pt fiecare. Eu as merge pe Xiaomi sau Meizu.
știu ca ar fi ideal sa le butonez pe toate înainte dar nu este posibil din păcate. Nu am văzut niciunul în realitate

View Postalinator, on 23 noiembrie 2015 - 10:25, said:

Strict performanta sau pret?
Performanta...rdn2,k3 note m2 note
Pret..k3 note,m2 note,rdn2...sincer leas lua pe toate..dar asa...mas arunca initial la un k3 note...dar...ma bate gandul deh..
am văzut câteva review uri interesante cu k3 note. Dar și meizu este foarte lăudat. Problema ar fi s.o. flame sau cum se numește

View Postxplozia, on 23 noiembrie 2015 - 10:27, said:

K3 note si poti citi mai multe aici http://forum.softped...lenovo-k3-note/
am citit,  stai liniștit și am văzut ca e foarte lăudat fata de redmi 2 de ex. Frate grea alegere :D

#8
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Grea de tot..zenfone deloc...cica jale soft si praf baterie..nu ai vazut ce a scazut pretul la zenfone 2 ultimele 2-3 luni?

Si honor 6 e bun..dar mai pui 2-300 lei si iti iei 2 din modelwsugerate...

#9
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,798
  • Înscris: 28.11.2005
Eu mi-am luat k3 note după un samsumg note  2 special pentru 4G digi. Sunt foarte mulțumit, semnal mai bun, inclusiv gps-ul unde prinde 6 sateliți din pat iar la note nicio șansă. Doar screen mirroning nu funcționează pe un smart samsumg dar este din cauza rom-ului ROW.

Edited by rotnic, 25 November 2015 - 16:52.


#10
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Bun așa  să  simplificam puțin lucrurile.  Care din cele de mai sus are butoanele capacitive luminate, led pt apeluri pierdute, sunet mai bun în casca?

Le: am văzut ca există și varianta de 5 inch a lui meizu care mi se pare mai faina. Se merită?

Edited by Aladin66, 27 November 2015 - 16:36.


#11
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
honor 6 plus e peste toate celelalte. huawei a facut niste dispozitive foarte bune.

#12
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postalexys79, on 01 decembrie 2015 - 12:04, said:

honor 6 plus e peste toate celelalte. huawei a facut niste dispozitive foarte bune.
nu intra în buget

#13
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Atunci ia Redmi Note 2, e superior celorlalte. Sa zicem ca Meizu are ecranul cu foarte putin mai bun, insa iti dai seama doar daca le pui unul langa altul. Eu am facut comparatie cu LG G2 care are ecranul extrem de bun, singura diferenta am vazut-o cand le-am pus unul langa celalalt, G2-ul are un contrast cu foarte putin mai bun si cam atat.

#14
leonard_222003

leonard_222003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 10.07.2009
Recomand redmi note 2, placut surprins de ecran, sunet difuzor si sunetul la casti, softul la fel, foarte bun, desi eu inca sunt pe miui 6 si tot imi place.
Numai cand te uiti pe gearbest, aliexpress  si alte site-uri de gen la cel mai vandut telefon, xiaomi redmi note 2 in top la vanzari.

#15
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
După lungi săpături au rămas în cursă redmi2 și meizu. As înclina spre xiaomi însă meizu arată mai profi. Știe cineva ce valoare, SAR are fiecare, care e mai mică?

#16
vladutzu_16

vladutzu_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 17.07.2007
Vezi ca e la quick mobile redmi note 3, un pic mai bun decat redmi note 2...si la pret bun, 999 varianta de 16 gb/2gb ram, 1199 varianta de 32 gb/3gb ram. Parerea mea e ca e best buy in banii astia.

#17
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Am văzut și eu varianta de 3 giga care arata mult mai bine și e doar 208 dolari pe gearbest. Nu vreau din România.

#18
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
vezi ca la xiaomi redmi note 2 bateria nu rezista mai mult de o zi, ecranul e foarte mare consumator
daca il "butonezi" mult nu e de mirare sa nu reziste nici cateva ore
in rest e super
note 3 se pare ca are baterie mai mare, posibil sa fie mai bine

Edited by aeon, 03 December 2015 - 18:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate