Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Grila RCS & RDS Digital TV

- - - - -
  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#181
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 20.08.2014

View Postgabrielfane, on 02 iulie 2020 - 20:27, said:

Oare este o gresala pe sait, apar posturile:Slagartv, Sorozat si 4story din cate stiu ascunse pe decodoare sunt doar M2 si Atv
Nu sunt ascunse pe decodoare, ci pe scanare.cu "alto operatori". Pe decodoare nu exista deloc!

#182
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 21.02.2009
Postul Rapsodia tv anunța ca emit la nivel national, exista sanse sa intre in mustcary?

#183
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
Asta aflăm în ianuarie 2021.

#184
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,886
  • Înscris: 06.11.2018

View Postgabrielfane, on 03 iulie 2020 - 14:20, said:

Postul Rapsodia tv anunța ca emit la nivel national, exista sanse sa intre in mustcary?
Emite de mai mult timp la nivel national, la fel si Emi TV (fostul N Sat Regional).

#185
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
ca si curiozitate... in Constanta mai exista versiunile HD (reale, nu doar cu numele) la vreun canal Intact? nu de alta dar la mine se vad execrabil!
LE: cred ca si-au "revenit" exact la momentul postarii!

Edited by catalincc, 20 July 2020 - 19:04.


#186
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 30.03.2019
A fost o mica problema, acum s-a rezolvat. S-a mai intamplat si acum cateva zile

#187
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Cu ocazia faptului ca am fost trecut zilele astea de pe AKTA pe DIGI am facut un tabel cu grila analogica si cea digitala pentru Arges si Dambovita

Attached Files



#188
Bobc

Bobc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.08.2020
Ai anunțat tu să te treacă sau au venit ei?

#189
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Da. Au inchis reteaua akta si cine avea contract cu digi trb sa cheme echipa pentru reactivarea echipamentelor pe reteaua lor

#190
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017

View PostCosmin342, on 16 mai 2021 - 17:36, said:

Da. Au inchis reteaua akta si cine avea contract cu digi trb sa cheme echipa pentru reactivarea echipamentelor pe reteaua lor
adică dacă eu sunt tot pe rețeaua akta, trebuie sa ii chem pe cei de la dici sa îmi reactiveze echipamentele.?

Edited by ionutvasile85, 16 May 2021 - 17:57.


#191
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Cand inchid reteaua (ramai fara semnal la cablu si internet mai mult de 24h)

#192
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Nu se pot viziona pe decodoarele Humax DIGI+C / Hyundai HSS - 1170NA urmatoarele posturi:

1. Profit News
2. Aleph News
3. Aleph Business
4. Look Sport 3
5. Sport Extra
6. Realitatea Sportiva
7. Travel Mix
8. Realitatea Star
9. Arcadia World
10. Tralala
11. Hora TV
12. Traditional TV
13. Emi TV
14. Atomic TV
15. Credo TV
16. CGTN
17. RTS Svet (ex. Timisoara, Resita)

Pe timp ce trece se tot aduna posturi care nu se pot viziona pe cele 2 modele de decodoare oferite de DIGI.

Edited by Robert201, 28 December 2021 - 17:33.


#193
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Care este motivul? Ai anunțat deranjamentul?

#194
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,542
  • Înscris: 16.12.2006
Se refera la faptul ca are decodor SD si posturile enumerate de el sunt transmise doar in HD. :)))

Exceptie Atomic, care e SD, da e transmis MPEG4 si evident ca nici asta nu se poate viziona pe decodor SD.

#195
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
OK, asta înseamnă că nu mai am legătură cu lucrurile astea. Nici nu știam că emit exclusiv HD.
Robert201, poți întreba la RCS care decodoare HD aflate pe stoc au ieșire AV și să verifici TV-ul propriu dacă poate accepta semnalul pe o intrare compatibilă, dacă-s așa importante pentru tine posturile respective. Este posibil ca decodoarele să nu vina cu cablurile necesare pentru ieșirea AV, ci doar pentru cea HDMI.

Edited by mhanor, 28 December 2021 - 18:21.


#196
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 03.01.2019
Am făcut vineri o sesizare online la CNA referitor la canalele locale și regionale din Teleorman.
Am primit imediat un e-mail că a fost înregistrată sesizarea.
Ieri m-am uitat pe lista ședinței CNA și nu apărea nimic referitor la sesizarea mea (cred că a fost discutată la "Diverse").

Am urmărit canalele regionale care au fost introduse în Teleorman toamna trecută (MDI TV și Columna TV).
Pe MDI TV într-adevăr au știri din Teleorman, dar pe Columna TV nimic (acest canal nu are nici o Gară cu Teleormanul).
Apoi m-am uitat pe site-ul CNA și Teleorman nu apare în aria de acoperire a Columna TV; în concluzie era un canal introdus complet aiurea.

În acea sesizare m-am plâns că DIGI a introdus un canal regional care nu are nici o treabă cu Teleormanul în timp ce Super TV și TVR Craiova (care pe site-ul CNA au acoperire pe Teleorman) nu sunt introduse; am mai pus și problema canalelor locale (Media Sud Alexandria) care lipsesc din grilă digitală.

Acum 10 minute zapam și am văzut că a dispărut Columna TV.
Imediat m-am gândit la sesizarea mea și am făcut o căutare manuală pe frecvența cu regionale.
Am avut surpriza plăcută să găsesc Super TV în locul Columna TV.
Aștept până diseară TVR Craiova și Media Sud.

Singura soluție legată de canalele locale/regionale este o sesizare online pe site-ul CNA.
Durează 1 minut totul.

Pentru cei care nu au încă programe locale sau regionale în grila digitală; sau au alte canale care nu au acoperire în acea zonă.

#197
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.03.2022
Stai liniștit că eu am făcut mai multe sesizari cu privire la faptul că în gorj nu există niciun canal local sau regional în grila digitală și la sedintele CNA când au dezbatut subiectul cu reprezentantul digi acesta a spus că sunt in grila analogica introdusa și practic nu s-a luat nicio măsură. Ăștia de le digi practic își bat joc și fac doar ce vor.Concluzie degeaba apelezi la CNA pt. că stau în patru labe în fața celor de la digi.Jalnic

#198
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,070
  • Înscris: 08.11.2019

View PostBogdanI33, on 30 martie 2022 - 13:10, said:

Am făcut vineri o sesizare online la CNA referitor la canalele locale și regionale din Teleorman.
Am primit imediat un e-mail că a fost înregistrată sesizarea.
Ieri m-am uitat pe lista ședinței CNA și nu apărea nimic referitor la sesizarea mea (cred că a fost discutată la "Diverse").

Am urmărit canalele regionale care au fost introduse în Teleorman toamna trecută (MDI TV și Columna TV).
Pe MDI TV într-adevăr au știri din Teleorman, dar pe Columna TV nimic (acest canal nu are nici o Gară cu Teleormanul).
Apoi m-am uitat pe site-ul CNA și Teleorman nu apare în aria de acoperire a Columna TV; în concluzie era un canal introdus complet aiurea.

În acea sesizare m-am plâns că DIGI a introdus un canal regional care nu are nici o treabă cu Teleormanul în timp ce Super TV și TVR Craiova (care pe site-ul CNA au acoperire pe Teleorman) nu sunt introduse; am mai pus și problema canalelor locale (Media Sud Alexandria) care lipsesc din grilă digitală.

Acum 10 minute zapam și am văzut că a dispărut Columna TV.
Imediat m-am gândit la sesizarea mea și am făcut o căutare manuală pe frecvența cu regionale.
Am avut surpriza plăcută să găsesc Super TV în locul Columna TV.
Aștept până diseară TVR Craiova și Media Sud.

Singura soluție legată de canalele locale/regionale este o sesizare online pe site-ul CNA.
Durează 1 minut totul.

Pentru cei care nu au încă programe locale sau regionale în grila digitală; sau au alte canale care nu au acoperire în acea zonă.

Unde anume apar pe site-ul CNA canalele locale și regionale ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate