Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Fugiti de Telekom Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#1
iaurelian

iaurelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.05.2006
Sunt client Telekom Mobile de aproape 2 ani . Am acceptat calitatea discutabila a serviciilor de voce si date oferite de Cosmote , multumindu-ma cu pretul redus al abonamentului . Am crezut ca dupa preluarea nemtilor de la Telekom serviciile se vor imbunatatii progresiv . Din pacate personal sunt in situatia urmatoare : acasa nu am semnal decat langa geam , la serviciu decat in anumite zone , serviciul de date 4g merge la fel de rapid ca vechiul Edge , sunt momente cand in paralel cu conexiunea de date 4g nu pot primii apeluri de voce iar la casa de la tara de 3 luni nu mai am semnal 3g absolut deloc . Am sesizat toate aceste probleme in mod constant la 1234 , dar singura explicatie este calitatea device-ului meu ( am Samsung S6 ) , reteaua Telekom fiind optima deobicei pe un ton de genul : "Ce ne deranjezi cu problemele astea ? Marca banul si la revedere!!!  Tu esti de vina ca nu merg serviciile mobile  . "
   Singura solutie este portarea chiar daca mai am 2 luni de contract si taxa reziliere de 136 ron . Totusi ma gandeam sa ma adresez si celor de la OPC . Ce ma sfatuiti ?
   Succes!!!



#2
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postiaurelian, on 13 noiembrie 2015 - 09:46, said:

Sunt client Telekom Mobile de aproape 2 ani . Am acceptat calitatea discutabila a serviciilor de voce si date oferite de Cosmote , multumindu-ma cu pretul redus al abonamentului . Am crezut ca dupa preluarea nemtilor de la Telekom serviciile se vor imbunatatii progresiv . Din pacate personal sunt in situatia urmatoare : acasa nu am semnal decat langa geam , la serviciu decat in anumite zone , serviciul de date 4g merge la fel de rapid ca vechiul Edge , sunt momente cand in paralel cu conexiunea de date 4g nu pot primii apeluri de voce iar la casa de la tara de 3 luni nu mai am semnal 3g absolut deloc . Am sesizat toate aceste probleme in mod constant la 1234 , dar singura explicatie este calitatea device-ului meu ( am Samsung S6 ) , reteaua Telekom fiind optima deobicei pe un ton de genul : "Ce ne deranjezi cu problemele astea ? Marca banul si la revedere!!!  Tu esti de vina ca nu merg serviciile mobile  . "
   Singura solutie este portarea chiar daca mai am 2 luni de contract si taxa reziliere de 136 ron . Totusi ma gandeam sa ma adresez si celor de la OPC . Ce ma sfatuiti ?
   Succes!!!
ANPC listeaza contractul si trimite o sesizare online , reziliezi fara sa platesti clauze contractuale cu ajutorul lor , nu avem numai obligatii , avem si drepturi

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
nu scrie in contract ca intr-un anumit punct fix trebuie sa ai semnal, acoperirea nu se garanteaza.
asa ca anpc nu prea te poate ajuta.
portarea e solutia.

#4
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 09.11.2006
Nu rezolvi nimic cu OPC-ul. Am incercat si eu si degeaba, in contract scrie ca esti de acord cu conditiile lor legate de semnal.

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu e noutate pentru nimeni ce ne spui tu acolo in titlu...

#6
iaurelian

iaurelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.05.2006
Corect . Portarea e solutia. Astept ofertele de Craciun si ma voi porta

#7
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,799
  • Înscris: 25.07.2004
Partea cu semnalul, din pacate, este practicata de toti. Azi te abonezi, ai semnal,  peste 3 luni semnalul devine prost si asta e..

#8
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Se mai fac abonamente in ziua de azi?Posted Image De ce sa faci asta? S-au inventat cartelele prepaid.

Edited by arab, 13 November 2015 - 10:13.


#9
iaurelian

iaurelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.05.2006
Si serviciul Prepaid este o solutie de luat in seama

#10
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007
Din ce oras esti si ce locatii (aproximative) nu iti merg....
Intersesctia lui X cu Y

Si eu am S6 insa sunt pe Vodafone.
Digi nu a fost o solutie viabila pentru ca S6 nu este compatibil cu 4G-ul lor (!)

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,542
  • Înscris: 16.12.2006

View Postiaurelian, on 13 noiembrie 2015 - 09:57, said:

Corect . Portarea e solutia. Astept ofertele de Craciun si ma voi porta
Asteapta oferta de Black Friday de la Digi Mobil. ;)

Anul trecut oferta era asa: contract pe 12 luni cu primele 6 luni gratuite.

#12
Pivniceru

Pivniceru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.01.2012
Da este cel mai bine cu ,cartela prepaid.
Vezi daca e ok (serviciul lor de 2 lei) daca iti convine mai continui daca nu pa,pa si la Gara(alt operator)
Si eu sunt nerabdator sa ,scap de ei(client de 8 ani la ei  "clickmelc user power ") si asa a ramas infrastructura la ei.Aceiasi marie cu alta palarie in plus o marire de ceva banutii pe extra-serviciile lor.

#13
iaurelian

iaurelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.05.2006
Locuiesc in Ialomita si lucrez in Bucuresti . Problema este ca pana acum 3, 4 luni eram relativ multumit deoarece serviciile functionau . Acum am ajuns sa vorbesc la telefon pe balcon si pt date sa caut tot timpul o retea wifi gratuita .

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,146
  • Înscris: 09.01.2007
Mda, daca vrei semnal mai prost porteaza-te ca mine, la Digi. Si vorbim de Bucuresti...

#15
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007

View Postcatalinman, on 13 noiembrie 2015 - 10:18, said:

Asteapta oferta de Black Friday de la Digi Mobil. Posted Image
Anul trecut oferta era asa: contract pe 12 luni cu primele 6 luni gratuite.

catalinman: cu tot respectul insa se pare ca nu ai citit mesajul meu de mai sus.... Posted Image
Pentru ce ar trece intiatorul la Digi cand telefonul sau nu este compatibil cu BANDA 38 ?!??!
Galaxy S6 este un telefon de top lansat acest an.

RDS-ul a dat-o in bara cu aceasta banda 38 TDD
DIGI trebuie sa intre si in FDD .... intr-un viitor nu foarte indepartat.

Pentru el exista doar VODA sau ORANGE apoi in ultima instanta DIGI (insa nu va beneficia de 4G)

Edited by Mihai_3, 13 November 2015 - 10:26.


#16
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postcatalinman, on 13 noiembrie 2015 - 10:18, said:

Asteapta oferta de Black Friday de la Digi Mobil. Posted Image

Anul trecut oferta era asa: contract pe 12 luni cu primele 6 luni gratuite.
Catalin hai sa fim seriosi , nu poti compara semnalul Telekom cu cel al DigiMobil , stim ca iti castigi painea de la Rds

#17
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postiaurelian, on 13 noiembrie 2015 - 09:46, said:

Singura solutie este portarea chiar daca mai am 2 luni de contract si taxa reziliere de 136 ron . Totusi ma gandeam sa ma adresez si celor de la OPC . Ce ma sfatuiti ?
Succes!!!

Porteaza-te!
Exact in situatia ta am fost si eu (acum aproximativ 1 an si jumatate), portare inainte de termen din Cosmote in Orange. Dupa ce am facut portarea mi-au trimis acasa o factura proforma (nu factura normala) cu suma de 100 lei, cica taxa de reziliere inainte de termen. M-am interesat si am ajuns la concluzia ca nu esti obligat sa achiti aceasta factura. Facturile proforme nu sunt obligatii de plata. Nu au ce sa iti faca daca nu o platesti, nu esti obligat de lege. Iti platesti frumos facturile la zi, apoi faci portarea. Tot ce iti vine de plata dupa portare si nu e sub forma de factura normala, nu platesti.

Edited by antinVidia, 13 November 2015 - 10:32.


#18
Kamikatze

Kamikatze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.11.2007
Reteaua asta este din ce in ce mai proasta, in ultimul an sa incerci sa vorbesti la telefon este un succes in adevaratul sens al cuvantului. Semnalul cade indoor in centrul orasului, nu auzi interlocutorul numai dupa ce incerci sa suni de vreo 2-3 ori, cade convorbirea in timpul apelului si te trezesti ca te suna cel cu care vorbeai si faci o conferinta cu aceiasi persoana, desi nu te mai apeleaza, 2G-ul este total nefolositor. Eu mai am aproape o luna abonament la ei si urmeaza sa ma portez, nu mai zic ca nu m-a sunat nimeni sa-mi propuna o prelungire de abonament, eu nu o sa-i sun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate