Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Nu imi apare partitia cealalta - fost "Problema"

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Freeps

Freeps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.02.2014
Salutare... Am instalat azi windows 8 si nu-mi apare partitia cealalta, imi apare doar C.. Am intrat in Disk Management si de acolo nu stiu ce sa fac! Help me, please! Multumesc!

http://imgur.com/a/EDyYK

#2
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Click dreapta si format, asta daca nu are date pe ea.

Edited by xxvirusxx, 08 November 2015 - 14:30.


#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este un spatiu nepartitionat. Trebuie sa creezi o partitie sau mai multe si sa o/ le formatezi.

Mesaj moderator: Titlu topic modificat.

#4
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007
In Disk Management aloci o litera partitiei pe care NU o recunoaste.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
https://www.maketech...e-in-windows-8/

 ChemTeacher, on 08 noiembrie 2015 - 14:37, said:

In Disk Management aloci o litera partitiei pe care NU o recunoaste.

Este "Unallocated". Nu ii poate asigna direct un drive letter.

#6
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Partitionezi,ii dai dimensiunea,ii aloci litera si formatezi,totul din disk management.

#7
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Crearea unei Partiţii din Linia de comandă
În primul rând, trebuie să tastezi DiskPart pentru a accesa programul numit Diskpart.
linia de comanda, command prompt, comenzi, disc, partitie
După ce ai lansat diskpart, urmează să alegi ce hard-disk va fi utilizat pentru a crea noua partiţie. Trebuie să selectezi hard-disk-ul folosind comanda select. După cum poţi observa puţin mai jos, pentru a vedea discurile disponibile şi a selecta pe cel ales poţi folosi comenzile list şi select. Primul pas este să tastezi list disk. Această comandă va afişa toate discurile disponibile. Pentru a îl selecta pe cel dorit, tastează select disk urmat de numărul hard-disk-ului pe care vrei să îl foloseşti.
linia de comanda, command prompt, comenzi, disc, partitie
Pentru a crea o nouă partiţie vei utiliza comanda create partition, urmată de tipul şi dimensiunea partiţiei.
Comanda list pe care am folosit-o mai devreme afişează şi spaţiul liber disponibil pe fiecare hard-disk. Noua partiţie va trebuie să aibă o dimensiune mai mică sau cel mult egală cu cantitatea de spaţiu liber.
Pentru a crea o nouă partiţie primară cu dimensiunea de 10000 de MO, să zicem, vom tasta create partition primary size=10000. Foloseşte această comandă, dar modificând dimensiunea în funcţie de ce îţi doreşti şi de spaţiul liber disponibile pe hard-disk-ul tău.
linia de comanda, command prompt, comenzi, disc, partitie
Acum putem să alocăm şi o literă pentru noua partiţie creată, folosind comanda assign. Vom aloca litera R. Pentru această acţiune vom tasta assign letter = R.
linia de comanda, command prompt, comenzi, disc, partitie
La final, pentru a putea folosi această partiţie, mai rămâne să o şi formatăm. Tastează comanda format fs=ntfs quick. Dacă vrei să afli mai multe informaţii despre această comandă, scrie help format.
linia de comanda, command prompt, comenzi, disc, partitie
Când ai terminat lucrul cu diskpart, tastează comanda exit pentru a închide programul.

copy paste de aici http://www.digitalci...area-discurilor

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/71vAq6AM2Ec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YYjvRVlRQvs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bumpocbum, 08 November 2015 - 15:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate