Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Cursuri programator - 1000 Euro salariu incepator

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 18.08.2015
Voi ati "bagat" vreodata 8-10 ore pe zi de programare? Nu e asa simplu pe cat credeti.

#20
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.193
  • Înscris: 25.06.2012
De ce nu, e amuzant, mai ales din prima, cand nu prea stii ce sa faci. Burn out, garantat.

#21
theAddict

theAddict

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 11.11.2015
Cred ca nu se referea la programare efectiva, o data ce ai o directie si un proiect concret. Documentare, citit carti, materiale, frunzarit google, stackoverflow, forumuri. Alea 6ore mi se par mai realizabile anyway.

#22
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003
Sa-l vad eu pe cel care baga 6 ore de concentrare intensa zilnic + alt job si ce se intampla cu el dupa alea 6 luni de zile. Asa, 6h / zi eu o consider o zi foarte buna de programare, fara intreruperi si in care chiar am fost productiv.

#23
theAddict

theAddict

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 11.11.2015
Stii cum e, si cu *** si cu sufletu' in rai nu prea se poate. La jobul actual iau cam 800e. Daca o fi sa intru pe viitor ca junior pe 300e, cam mai am inca nevoie de jobul actual ca sa strang ceva bani sa compensez diferenta. Ideal ar fi sa stai pe bara si sa inveti, dar cum s'a dus vremea studentiei...

#24
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 320
  • Înscris: 03.12.2007
erau 6h la un job care nu te solicita si in care iti faci treaba in 2-3h si in perioada zilei in care ai creierul intreg.
si daca vrei bagi si 10-14h de programare zilnic, nu e productiov da pana pe la 27-28 poti.

#25
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003
Cred ca din alea 10-14h de programare sunt multe petrecute scriind 'automat', dar stiintific s-a demonstrat ca nu te poti concentra mai mult de cateva ore in fiecare zi. Iar pentru a invata programare, chiar trebuie sa fii 100% concentrat, nu merge sa faci automat ce stii deja.

#26
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 320
  • Înscris: 03.12.2007
stiu ce spui, sunt destui care sustin ca timpul ideal de lucru e dimineata in 3 reprize de max o ora juma.
Problema e ca asta e cazul ideal, la inceput tre sa dai din coate, mai ales daca esti junior la 26 de ani. E sustentabil pe perioade scurte de timp (6-8 luni).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate