Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Oana Zamfir, scoasă de la Digi24

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

#1
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

Quote

Jurnalista Oana Zamfir nu va mai prezenta de mâine știrile Digi24, după ce l-a întrebat pe Marian Munteanu, liderul studenților, extrem de activ la manifestațiile din iunie 1990, dacă a fost în Piața Universității în acele zile. Amintim că Munteanu a fost bătut crunt de mineri în 14 iunie. „Ați fost și dumneavoastră în piața Universității, în acea perioadă, când au venit minerii?”, a fost astăzi întrebarea Oanei Zamfir pentru Marian Munteanu. Acesta a răspuns, după o scurtă pauză,: „Da, am trecut și eu pe acolo”.

http://www.paginadem...-venit-minerii/

#2
demafly

demafly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 07.08.2010
Poate prea dura masura...
Oricum, DIGI24 arata ca doar cei mai buni au loc acolo.

#3
rremus

rremus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.10.2006
Pentru cei care au vazut Piata cu ochi tineri-maturi si, intamplator, au vazut in direct dialogul dintre cei doi, nu poate fi vazuta decat o masura jurnalistica inteligenta miscarea lui Prelipceanu sau cine e sfeul stirilor Digi24.

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
important este sa il condamne pe criminalul de Iliescu

#5
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Cam de cacao decizia asta. Ce sa le zic, altii nu or fi gresit niciodata in vietile lor de jurnalisti. Imi pare rau de decizia asta, Oana Zamfir era o prezenta placuta pe micul ecran Posted Image .

Edited by tiestodj20, 21 October 2015 - 15:33.


#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

View Posttiestodj20, on 21 octombrie 2015 - 15:31, said:

Cam de cacao decizia asta. Ce sa le zic, altii nu or fi gresit niciodata in vietile lor de jurnalisti.
si ce legatura are ca au gresit si altii dar nu au fost dati afara? poate ca la digi se vrea profesionalism

#7
cosmintataru

cosmintataru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.10.2011
Mi se pare un pic dura masura, daca se confirma. Ma gandesc ca intrebarea prezentatoarei (nepotrivita, e adevarat) a venit din inertia improvizarii live. Acesti prezentatori, pe langa script si stiri, improvizeaza mult, fie pentru a face legaturi intre subiecte, fie pentru interviuri. Nu e atat de simplu.

#8
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Ca si cum ar sti cineva cine naiba e Marian Munteanu fara sa caute pe Google si daca a fost el batut sau nu de mineri (presupun ca nu a fost, daca nu are o hotarare definitiva si irevocabila si nici certificat de revolutionar spune ca nu are)
Un pierde vara care la aproape 30 de ani era inca student si a facut o asociatie penibila.

Edited by mmm3, 21 October 2015 - 15:37.


#9
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Dacă întreba asta domnul Gâdea la Antena 3, îl dădea domnul Voiculescu afară?

#10
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postjericho, on 21 octombrie 2015 - 15:34, said:

si ce legatura are ca au gresit si altii dar nu au fost dati afara? poate ca la digi se vrea profesionalism

Legatura e ca toti sunt supusi greselii, e o masura proasta luata de cine conduce DIgi 24. Am citit ca in locul Oanei va fi Roxana Lazarescu, in locul Roxanei Lazarescu cine va fi? N-a auzit nimeni de Marian Munteanu asta, o fi luat bataie pe acolo, nu contesta nimeni, dar nu toata lumea a auzit de el.

Daca omul ala a fost bagat in studio, pus in fata Oanei Zamfir, cum ai fi vrut sa se descurce fata? E posibil sa nu fi avut timp sa se informeze despre cine e Marian Munteanu, despre care nu stiu cati au auzit vreodata, mai ales astia care suntem mai tineri.

Edited by tiestodj20, 21 October 2015 - 15:40.


#11
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

View Posttiestodj20, on 21 octombrie 2015 - 15:37, said:

. Am citit ca in locul Oanei va fi Roxana Lazarescu, in locul Roxanei Lazarescu cine va fi?
ce probleme ai si tu...

#12
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postcosmintataru, on 21 octombrie 2015 - 15:34, said:

Mi se pare un pic dura masura, daca se confirma. Ma gandesc ca intrebarea prezentatoarei (nepotrivita, e adevarat) a venit din inertia improvizarii live. Acesti prezentatori, pe langa script si stiri, improvizeaza mult, fie pentru a face legaturi intre subiecte, fie pentru interviuri. Nu e atat de simplu.

Asta zic si eu, daca i-a aparut ala in studio, cand sa se informeze despre cine e individul?

#13
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postmmm3, on 21 octombrie 2015 - 15:36, said:

Ca si cum ar sti cineva cine naiba e Marian Munteanu fara sa caute pe Google
Cine era infipt in realitatile cotidiene din anii aceia cu siguranta stie una-alta.

View Postmmm3, on 21 octombrie 2015 - 15:36, said:

Un pierde vara
E profesor la Univ. Bucuresti.

Edited by neagu_laurentiu, 21 October 2015 - 15:44.


#14
cosmintataru

cosmintataru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.10.2011
Daca nu a auzit prea multa lume despre Marian Munteanu si despre cine a fost el in acest context, ne meritam soarta.

#15
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Daca faci un sondaj despre cine a auzit de Marian Munteanu, o sa vezi ca aproape nimeni nu a auzit de el, e un ilustru necunoscut. Azi am auzit prima oara despre el, probabil la fel ca multi altii.

#16
sorbetdozens

sorbetdozens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 20.09.2015
Cum a fost de fapt?

Colegii l-au sunat pe domnul Munteanu, iar ea l-a intrebat stupizenia?

Pai nu stia de ce il suna pe respectivul?

#17
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttiestodj20, on 21 octombrie 2015 - 15:46, said:

Daca faci un sondaj
Irelevant. La stiri pui oameni care cunosc istoria.

#18
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Posttiestodj20, on 21 octombrie 2015 - 15:37, said:

Legatura e ca toti sunt supusi greselii, e o masura proasta luata de cine conduce DIgi 24. Am citit ca in locul Oanei va fi Roxana Lazarescu, in locul Roxanei Lazarescu cine va fi? N-a auzit nimeni de Marian Munteanu asta, o fi luat bataie pe acolo, nu contesta nimeni, dar nu toata lumea a auzit de el.

Daca omul ala a fost bagat in studio, pus in fata Oanei Zamfir, cum ai fi vrut sa se descurce fata? E posibil sa nu fi avut timp sa se informeze despre cine e Marian Munteanu, despre care nu stiu cati au auzit vreodata, mai ales astia care suntem mai tineri.
Incredibil!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate