Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Galaxy S7 - discutii generale

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
9360 replies to this topic

#91
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007
Si ce daca urmatorul o sa fie s8?  E musai sa le cumperi pe toate?  Daca as avea acuma S6 sigur nu mi-as cumpara s7.  Atata timp cat imi fac treaba cu un telefon, si mege bine, nu-l schimb.  Nu vad rostul sa ai mereu ultimul model de telefon.  Pe cine impresionezi?

Daca intr-o casa cu 4-5 membri de familie fiecare si-ar lua anual cel mai nou telefon, pai sa dai 4000 de euro anual pe telefoane... da-o in ma-sa de treaba..

Edited by Mur, 14 February 2016 - 19:22.


#92
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Si nu înțeleg care e problema ta.
La 4 membri, dacă iei samsung, ajungi la 4x 700 de euro adică 2800.
Dacă tot ai ultimele telefoane, se presupune ca vinzi cele vechi la jumătate de preț.
Deci pentru 4 oameni, într-un an, dai 1400 de euro.
Nu mi se pare așa mult.

#93
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
1400 euro doar pentru a avea ultimul model de telefon ? Nu sunt bani irositi ? Daca chiar ai avea nevoie de performantele telefonului, atunci n-ar fi mult (desi diferentele nu sunt intr-atat de mari intre telefoane). Dar daca le iei pt show-off..atunci e foarte mult. Chit ca ai banii aia sau nu.

Din pacate s-a ajuns sa aruncam banii doar pt ca ii avem, nu de nevoie. Pe cand altii mor de foame/sete si noua nu ne pasa. Dar deh, cand castigi banii usor, le fel ii si arunci.

P.S.: Nu atac pe nimeni, deci nu va victimizati. Este o chestie general valabila, nu tine doar de telefoane.

#94
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007

View PostNenea Zap, on 14 februarie 2016 - 13:59, said:

Si nu înțeleg care e problema ta.
La 4 membri, dacă iei samsung, ajungi la 4x 700 de euro adică 2800.
Dacă tot ai ultimele telefoane, se presupune ca vinzi cele vechi la jumătate de preț.
Deci pentru 4 oameni, într-un an, dai 1400 de euro.
Nu mi se pare așa mult.
Nu sunt deacord cu vanzarea telefonului catre cineva strain. Cu tot cu factory reset. Prefer sa-l sparg cu ciocanul si sa-l pun la reciclat in tomberon.  Si de aia prefer sa-l folosesc pana is da duhul. Actualul S2 l-am dat la mama.. are 4 ani si merge foarte bine.

#95
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Că dacă îl vinzi pe olx unui puști, stă el cu softuri de recuperare să-ți găsească ție pozele în care ești dezbrăcat.
Si vorbeam de 4 oameni cu 1400 de euro.
De persoana e 350,adică puțin peste 100 de lei pe lună.

Cât despre cei care nu au ce mânca, nu evoluezi deloc dacă aia e singura comparație la care te evaluezi.

#96
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Nu trebuie sa te compari cu ei, ci sa-i ajuti. Sunt multi oameni destepti care mor de foame si au nevoie de o mana de ajutor. Totodata sunt foarte multi oameni prosti si jegosi care se spala in bani pe care nu-i merita.

Din punctul meu de vedere, orice investitie trebuie sa aiba un scop, nu o fandoseala.

#97
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007
Aia cu meritatul banilor e relativa.   Atata timp cat nu-s furati , nu e treaba nimanui ce si de unde sumt banii, (mosteniri, rude bogate, etc). Si eu stiu pe unu, care si-a vandit mosia bunicilor acum 12 ani, si cu 60000de euro si-a luat un CLK, care acuma are pret de logan uzat.

Important este ca orice Samsunng S dupa 1 an de la lansare il poti cumpara cu 40% mai ieftin peste un an, nou nout. La apple il cumperi cu acelasi pret si peste 11 luni.

Edited by Mur, 14 February 2016 - 19:23.
Nu mai cita mesajul anterior!


#98
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postdsorinn, on 14 februarie 2016 - 14:19, said:

Pe cand altii mor de foame/sete si noua nu ne pasa
Eu cred ca ai gresit topicul. Nu e problema ta cum isi cheltuie altii banii.

#99
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
bethlen, problema n-ar trebuie sa fie doar a mea ;) Dar egoismul si ipocrizia primeaza tot mai mult.

#100
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007
Mai degraba infatuarea.

Edited by Mur, 14 February 2016 - 19:24.


#101
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postdanfizesan, on 14 februarie 2016 - 07:40, said:

Pai asa poți sa tot aștepți, și următorul an o sa fie s8 la 2200 în octombrie și tot asa. Relativ la comparația cu LG, la Samsung este și un suport mai mare pt custom roms din 2 motive user base mai mare si la LG bootloader ul este blocat
Diferenta e ca pe un LG te poti folosi in totalitate de hardware-ul lui fara a pune un custom rom. In schimb, un Samsung cu 4GB RAM sta mai prost ca un alt telefon cu 2GB RAM dpdv al multitaskingului pe software-ul original. Hardware bun cu software prost, mereu a fost asa la Samsung. Le-a trebuit 6 generatii sa rezolve cu lagul interfetei, probabil inca vreo 4 generatii o sa mai treaca ca sa faci un multitasking decent in raport cu memoria ram detinuta.

Edited by Robiacs, 14 February 2016 - 16:30.


#102
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Am G4 și fata de Nexus 5 are microlag. După ce tot felul de tweak acum este ok, doar Tapatalk mai sacadează, dar este nevoie de root pt modificări. Nu stiu S6-le unui coleg părea ok, dar l-am butonat doar 2-3 minute

#103
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Sa incerci sa faci si multitaskingul pe care-l faci pe G4 si Nexus 5 pe un S6. Vei vedea ca nu va reusi sa tina in RAM nici pe jumate cat reuseste un G4.

#104
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Vă reamintesc ca suntem pe thread-ul de S7 zvonuri.
Nu S6 vs G4 și nici Poiana lui iocan

#105
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Doar estimam cam cum va merge S7 fata de concurenta, presupunând  ca este pe aceeași linie cu S6.

#106
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Galaxy S7 renders pop up, show front and back in two different colors

[ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/227765-image/Samsung-Galaxy-S7-renders.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/227766-image/Samsung-Galaxy-S7-renders.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#107
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007
Trebuie luat sublerul, comparatorul ca sa verificam diferentele intre el si precedentul. Probabil ca difera proportiile, ecran/body, lungime/latime. Altfel , aceeasi mărie...  doar miezu' difera.

#108
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
ca parca la ifon difera vreo ceva :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate