Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Galaxy S7 - discutii generale

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
9360 replies to this topic

#73
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
...si dupa 3luni a scazut cu 600ron.

#74
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Asta se intampla cu orice produs.
Numai Apple tine cu dintii de pret de gasesti acum un iphone 5s mai scump decat un S6.

#75
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Apple a recunoscut ca insusi pretul exorbitant il face atat de ravnit. Mai va amintiti nebunia cu kkturile de swarowsky?  Cioburi la pret de argin si aur... prostu'e cel care da... sau cine chiar are nevoie si isi permite.

#76
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

 tfmercedez, on 12 februarie 2016 - 18:00, said:

Nu te mai mira. Bucurate ca dupa 1 an costa la jumate, comparativ cu iphone care nu scade pretul aproape deloc pana iese modelul urmator.
Din pacate anturajul nevestei a convins-o ca aifone e dă best, of za best. Si musai aifon,  sper sa iasa la timp S7 asta si poate ii ia ochii  si gandul de la aifon, ca tot la fel vor costa.  Sper sa aibe o camera foto la fel de buna ca si iphone 6s.

Nu te-a facut sa ajungi si tu in livada cu mere? Posted Image
Cred ca va mai ciondaniti asa din cand in cand, tu cu Samsung, ea cu aifon, fiecare sustinandu-si "echipa" favorita, precum microbistii a doua echipe adverse Posted Image.
Numa sa nu va luati si la bataie Posted Image

Putin offtopic ca veni vorba de aifoane: sentazional, nemaivazut, exclusiv... se lanseaza aifon 5SE pentru ca... prea mare.. Posted Image
Spoiler

Am incheiat offtopicu! Posted Image

Edited by razvanviper, 12 February 2016 - 19:41.


#77
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Nu mai, are tot samsung, dar vrea mar,  dar nici pretul nu-i convine..  avem DSLR,  obiectiv de 50mm, numa bun de portrete.. dar cu ala nu poti pune poza pe instagram si nici alte aplicatii nu-i poti instala. Iar la poze , am facut comparatie "live" S5, S6 si iphone 6. Culorile cele mai realiste le facea marul...

Macar de ar avea S7 in menuiul camerei foto, custom white balance... dar de unde ..

Edited by Mur, 12 February 2016 - 23:32.
Nu mai cita mesajul anterior!


#78
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015

 Nenea Zap, on 12 februarie 2016 - 18:12, said:

Tot 700E era si S6.
3200-3300 RON.

Avand experienta anilor trecuti, cu cat ar putea scadea pretul lui S7 la 9-10 luni de la lansare?

#79
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008

 tfmercedez, on 12 februarie 2016 - 20:54, said:

Nu mai, are tot samsung, dar vrea mar,  dar nici pretul nu-i convine..  avem DSLR,  obiectiv de 50mm, numa bun de portrete.. dar cu ala nu poti pune poza pe instagram si nici alte aplicatii nu-i poti instala. Iar la poze , am facut comparatie "live" S5, S6 si iphone 6. Culorile cele mai realiste le facea marul...Macar de ar avea S7 in menuiul camerei foto, custom white balance... dar de unde ..
Poate ar trebui sa folosesti o alta aplicație de foto pe telefon. Eu folosesc Proshot pe G4 deși aplicația LG are mod manual etc pt ca pot seta totul cum vreau.

#80
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

 alexandrualexe, on 12 februarie 2016 - 22:24, said:

Avand experienta anilor trecuti, cu cat ar putea scadea pretul lui S7 la 9-10 luni de la lansare?
Acum sunt cam 9-10 luni.
Deci vreo 1000 lei scadere.

#81
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

 alexandrualexe, on 12 februarie 2016 - 22:24, said:


Avand experienta anilor trecuti, cu cat ar putea scadea pretul lui S7 la 9-10 luni de la lansare?
Pentru mine , limita "pixologica"  maxima pe care sunt dispus sa o dau pe un telefon,  este 1500 de lei.
Cand s-a lansat S3, in saptamana aia S2 l-am gasit cu 1500 de lei.
La S6 cu S5 nu a mai functionat, l-am prins cu 1400 de la 2000, de blackfriday, dar era la peste 6 luni, de la lansarea lui S6.
Intre timp S5 devine S5"neo" sau "plus".. fac astia de la samsung tot felul de "inovatii"..

S6 se poate lua deja de pe situri mai "laturalnice" cu sub 1900 de lei. Si cand s-a lansat?  Si cat a costat de nou?
Chestia e ca au scos s6 edge, s6 plus s6 edge plus etc, sa aiba si ei ceva la pret de aifon [ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160213/954df152582f11c037efb2567107de47.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Gasesti pe Olx cu factura si garantie 2 ani S6 nou la un pret mic, sigilat, il poti scoate chiar si la 1600.

#83
Shack

Shack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.04.2007
Cand mi-am cumparat telefonul oscilam intre S6 edge si LG G4 .. fiecare avea avantajele lui. Am luat S6 edge doar pentru ca imi placea mai mult cum arata si pentru ca Samsung pastreaza oarecum un pret mai bun la revanzare. Am ales greu datorita lipsei slotului de card si a accesului la baterie. Pana acuma sunt multumit de s6.

Daca ar fi sa aleg acuma intre S6 edge si G5 ...

http://playtech.ro/2...ampaign=FB-Post

Edited by Shack, 13 February 2016 - 18:22.


#84
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Toate "stirile" astea mi se par wax, din moment ce se sunt teste facute pe telefoane care nici nu s-au lansat inca. De unde kkt au aia acces la ele nu stiu.

Edited by Mur, 14 February 2016 - 19:21.


#85
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Oricum și dacă sunt adevărate, vorbim de diferența de 1,6%,care intra deja la marja de eroare.

#86
Shack

Shack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.04.2007

 danfizesan, on 13 februarie 2016 - 21:41, said:

Oricum și dacă sunt adevărate, vorbim de diferența de 1,6%,care intra deja la marja de eroare.

Tocmai de asta s-ar putea sa nu conteze performantele ci alte aspecte cum ar fii faptul ca LG ofera acces la baterie si slot de card, ceea ce nu este putin lucru. S7 egde ramane doar cu un design mai cool. Producatorii premium de telefoane se pare ca renunta prea repede la accesul la baterie, nu si LG.

 tfmercedez, on 13 februarie 2016 - 18:27, said:

Toate "stirile" astea mi se par wax, din moment ce se sunt teste facute pe telefoane care nici nu s-au lansat inca. De unde kkt au aia acces la ele nu stiu.
Pai telefoanele exista si cineva are acces la ele, chiar daca nu s-au lansat. Nu este neaparat nevoie ca telefoanele sa fie testate de aceeasi persoana ci rezultatele sunt luate din benchmark-uri.

http://www.gadgetrep...teste-oficiale/
http://www.go4it.ro/...-8890-15004675/
http://www.realitate...le_1864633.html

#87
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015

 tfmercedez, on 13 februarie 2016 - 11:14, said:



 Nenea Zap, on 13 februarie 2016 - 00:23, said:

Acum sunt cam 9-10 luni.
Deci vreo 1000 lei scadere.

Sa inteleg ca daca pretul de lansare pt S7 va fi in jur de 3100-3200 lei, prin luna septembrie octombrie pretul va scadea pana pe la ~2200? Eu am in plan poate sa il cumpar atunci, si vroiam sa stiu un pret orientativ pt acea vreme.

Edited by Mur, 14 February 2016 - 00:36.


#88
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Eu cred ca va fi mai scump de 3200. Depinde de versiune. Ca astia iar scot 14 versiuni. S7 simplu, edge, s7 plus, s7 edge plus... etc. Probabil o sa treaca si de 4000 de lei. Daca e musai sa copieze stilul alora cu fructul oprit.  Si daca vine cu acces la  baterie  si slot SD, este un mare plus. Si rezistenta la umezeala si praf extra!  Aifonu nu prea am auzit sa-i placa sa faca baie.  Acuma nu zic sa facem baie in cada cu telefonul, dar in caz de versi un pahar de bere la restaurant sau sa zicem ca e scapat in ciorba...  sa nu fie sfarsitul lumii.  
Plus ca am impresia ca S urile sunt mai rezistente decat aifoanele. Altfel nu-mi explic de ce vad atata lume cu iphone cu ecranul praf cioburi si ciobulete. Ah , un schimb de ecran costa 200-300 de euro... de aia.

Edited by Mur, 14 February 2016 - 19:21.


#89
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015
Varianta simpla de S7. Daca are slot de card, capacitatea minima 32GB. Daca ajunge la 2100 in octombrie, il cumpar. Nu cred ca are rost sa iau S6. Sau ba?

#90
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Pai asa poți sa tot aștepți, și următorul an o sa fie s8 la 2200 în octombrie și tot asa. Relativ la comparația cu LG, la Samsung este și un suport mai mare pt custom roms din 2 motive user base mai mare si la LG bootloader ul este blocat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate