Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Digi Mobil, o experiență tristă

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Posteurocristi, on 06 octombrie 2015 - 22:55, said:

...si nu se rezolva amiabil poti fi sigur ca nu o lasam asa tocmai pentru a-mi satisface orgoliul ranit...
Al meu cum intuiești că ar fi?
Îți pare că am lăsat lucrurile moarte deschizând acest topic?

În secunda următoare deschiderii, am trimis un PM pentru DIGI_Helper, mai apoi un email cu link la [email protected]
Nu mai vreau nimic de la ei, mi-au dovedit că îmi pot întrece așteptările...

Îmi cer scuze dacă ți-am înțeles greșit mesajul și nu aveai nimic împotriva lucrurilor spuse pe șleau.
Nu uita deasemenea că întreaga responsabilitate a tot ce scriu îmi aparține în totalitate, forumul nu are nimic de-a face cu ce afirm.

View Postzetuc, on 06 octombrie 2015 - 23:02, said:

...n-a depus o sesizare...
Tocmai am făcut-o.
Public.

Pretinsa datorie apare pe o adresă.
Nu pe un CNP, nu pe un SSN.
Voi lăsa casa să le plătescă datoria, dacă văd semnătura casei pe vreun document Posted Image

#38
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Suntem diferiti, gandim si reactionam diferit. Eu sa aflu ca pe adresa mea exista niste contracte, sau niste datorii in urma unor contracte, n-as fi plecat de acolo pana n-as fi aflat toate datele de cine, cum, cand, si de ce a incheiat acel contract.

#39
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Când purtam discuția în care am aflat, eu eram în Metro1 Timisoara, iar doamna probabil în București.
De unde să nu fi plecat?
Din Metro?

#40
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
A, imi cer scuze, citisem gresit, cum ca in POP ti s-a spus de restanta.

#41
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Cu ce te deranja atata timp cat nu apare numele tau?
Deocamdata nu se fac popriri sau executari pe adresa, ci pe persoana.

#42
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Desigur dpdv legal pot sufla un kil de pene, da' nici rece nu poți rămâne la asemenea proceduri.
Paradoxul este că la ei numele-i irelevant...
Exemplu încă în viață: scaiba Posted Image

#43
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Vom verifica situatia descrisa in prima postare insa te rog sa imi comunici in PM detaliile solicitate.
Multumesc.

#44
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Desigur, mulțumesc pentru implicare.

#45
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@scaiba - Iti multumim pentru detalierea situatie si pentru detaliile oferite in PM.
Avand toate aceste informatii vom verifica in detaliu cele relatate.
De indata ce va fi concluzionata situatia vom lua legatura telefonic cu tine.

#46
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
nea @scaiba, hai sa te scap de alergatura. am un SIM prepay de la astia, sta degeaba.
e in perioada de gratie si mai are fix 1 EUR pe el. ti-l fac cadou, ca sa nu-ti mai bati capul
cu ei. daca esti interesat, da-mi un PM sa vedem cum facem sa ajunga la matale.

#47
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Îți mulțumesc mult pentru ofertă! Posted Image

Cred însă în intuiția feminină:

Quote

...Ti-au facut un bine!

Nu dau din casă până nu-i limpede totul, pot însă să vă spun că am rămas plăcut surprins de comunicarea cu oricine semnează la noi pe forum cu DIGI_Helper.
Chiar dacă am lămurit clar inclusiv în PM că nu mai sunt interesat de niciun bun ori serviciu de la Digi, s-au oferit să mă ajute în clarificare.
Inclusiv în email mi-au fost trimise datele de înregistrare a sesizării, (sper că n-au făcut print pe primul post Posted Image )

Edited by scaiba, 07 October 2015 - 10:06.


#48
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postscaiba, on 07 octombrie 2015 - 10:03, said:

Îți mulțumesc mult pentru ofertă! Posted Image

Cred însă în intuiția feminină:


Nu dau din casă până nu-i limpede totul, pot însă să vă spun că am rămas plăcut surprins de comunicarea cu oricine semnează la noi pe forum cu DIGI_Helper.
Chiar dacă am lămurit clar inclusiv în PM că nu mai sunt interesat de niciun bun ori serviciu de la Digi, s-au oferit să mă ajute în clarificare.
Inclusiv în email mi-au fost trimise datele de înregistrare a sesizării, (sper că n-au făcut print pe primul post Posted Image )

Eu am tot spus pe aici ca suportul lor merge, in general, bine si foarte bine. Sa ne spui si noua care va fi rezolutia investigatiei.

#49
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Categoric vă voi spune, vă sunt dator cu acest lucru.

Suportul lor merge când treci probabil de sfinți și ajungi ceva mai sus.
Dacă mi-ar fi fost oferită o variantă demnă de luat în calcul (cea cu plata datoriilor altora o consider absurdă, am mai spus-o) nu avem nimic de spus aici.
Din păcate nu am avut această șansă.
Mi-a oferit forumul alta.

#50
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
inca de acum cativa ani cand am facut contract pt internet cu RDS, am intrebat ce se intampla cu serviciile daca imi schimb resedinta. iar inca de atunci mi s-a transmis ca se pot muta la noua adresa, insa cu conditia sa nu fie datorii acolo.

asadar, de ce totul se face numai in favoarea lor? daca eu nu platesc, ma cauta pe mine ca si persoana oriunde as fi, insa daca o anume adresa are o datorie, trebuie sa platesc datoria adresei. pai contractul cu cine se realizeaza, cu mine sau cu adresa? este numai dupa cum bate vantul mai caldut pt RDS.

din pacate, se pare ca de atatia ani, RDS practica si va practica acest obicei, indiferent de cati clienti are, iar scaiba este una dintre vicitmele sistemului.


legat de adresa, pot mentiona alte lucruri, la momentul incheoerii contractului, am dat adresa din buletin, avand mutatie acolo, insa cei de la RDS au spus ca ei nu pot trece acea adresa in contract, pt ca la ei nu figureaza acea adresa, ca nu exista. pai cum adica nu exista, daca in buletin, acea adresa apare negru pe alb. astfel ca acel contract a fost facut pe o adresa "valabila" la ei in sistem.

evident ca nu am primit nicio factura, asa ca am trecut totul pe internet ca sa pot primi facturile.

in aceste conditii, ma intreb, aceste adrese, cum ajung in baza lor de date, cum se ajunge ca unele persoane sa aiba contract pe alte adrese fata de cele din buletin si tot asa.

scaiba - cred ca si la tine a fost un asemenea caz, o adresa pusa la misto de un operator, iar acum tu ar trebui sa platesti pt asta.

#51
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Ceva noutati ?
Raminem la semnale cu fum, tulnic sau trecem pe CB Posted Image?

Grig

#52
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View Postscaiba, on 06 octombrie 2015 - 18:12, said:

Degeaba-i zic, îmi spune să trec pe la o caserie RCS&RDS.
E ceva specific moderatorilor de a scrie gresit cuvantul casierie? http://forum.softped.../#entry15179544

#53
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Nicidecum.
Îți mulțumesc pentru atenționare.
Pentru a-ți fi și eu de folos cu ceva, te sfătuiesc să lași deoparte idea preconcepută că acolo unde scrie moderator, vei găsi întotdeauna pe cineva care nu greșește cu nimic, niciodată.

View PostIon_Bumbu, on 09 octombrie 2015 - 16:29, said:

Ceva noutati ?...
Cât știi tu, atât știu și eu.
Mai sunt zile-n sac...Posted Image

#54
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
zile sunt, dar odata cu trecerea lor, doar evidentiaza lipsa de respect pt clienti sau potentiali clienti, mai exact dezinteres total.

din pacate, dupa ce se fixeaza ceva mai bine pe piata serviciilor, nu-i mai intereseaza de cate unul nemultumit si isi permit sa-l alunge, deja au un nume, o faima.

fara sa fiu rea, ma gandesc daca nu cumva acest dezinteres este de fapt pt a masca neregulile din curtea lor. iar minusurile sa fie platite de naivi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate