Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Allview P8 Energy

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
2496 replies to this topic

#73
Catalinbut

Catalinbut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.09.2009
Atentie ce carduri folositi cu P8. Am un sony 32 G pe care l-am folosit pana sapt trecuta cu 2 partitii pe el- principala +ext4. Dupa ce l-am pus pe P8 (in prealabil il formatasem/repartitionasem) a mers cateva zile si a murit (bad sector)- P8 s-a deschis doar cand am scos cardul. Acum am un Kingston 16G formatat cu P8.

#74
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Cam asa sta cu bateria :P

Attached Files



#75
pid

pid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.12.2005

View Postbadlink, on 12 octombrie 2015 - 20:36, said:

Are dar  nu-mi merge pe viber Posted Image))

ledul de notificare merge pe messenger sau nu merge deloc in aplicatii ?

#76
energyadj

energyadj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 21.04.2007

View Postbadlink, on 14 octombrie 2015 - 17:27, said:

Cam asa sta cu bateria Posted Image

Salut. Buna treaba :D.
Intrebare: Cat timp din cele 11h SOT ai avut telefonul conectat la Wi-Fi? Al meu, cu multe fluctuatii pe 3G/4G (wi-fi doar cateva ore seara, acasa...) nu  trece cu mult de 6h SOT (medium usage) si 3+ zile Uptime ...

#77
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Wi-fi on tot timpul, conectat cam 12 h in rest pe 3 si 4g, cam 3h convorbiri, in  rest viber, antutu, youtube

#78
razvanbadu

razvanbadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.11.2013
Datorita faptului ca am primit mesaj privat legat de explicarea mai amanuntita privind activarea 4G pentru Digi, postez si aici ce-am scris in mesajul privat, poate este de folos si altora.

Mini-tutorial detaliat activare 4G pe Digi Mobil pentru Allview P8:

1. introduci unde tastezi un numar de telefon codul: *#446633#
2. selecteaza al patrulea buton de sus in jos care se numeste "mod banda"
3. selectare SIM 1
4. apare: "mod intrebare actuala esuat" -> selecteaza "inchidere"
5. derulezi in jos pana unde scrie "banda 38" -> bifezi sa se faca casuta albastra
6. selecteaza "setare", astepti sa apara pe ecran "setare OK", dupa care click pe OK. Daca apare mesajul "setare esuata" se da click pe "inchide", se mai asteapta putin si apare mesajul 'setare OK".
7. se iese din engineer mode apasand pe butonul "acasa" (cercul rotund din mijloc).

Acum functioneaza 4G-ul pe Digi pana la urmatorul restart al telefonului dupa care, daca vrei sa-l reactivezi, reiei pasii de ai sus.

#79
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Va rog sa imi spuneti si mie, cei ce detineti acest telefon, cum sta la partea cu incalzirea atunci cand sunt rulate aplicatii ce solicita procesor/placa grafica, browsing pe wifi sau 3g/4g sau pur si simplu in convorbiri mai lungi.
Din cate am inteles, aceasta este o mare problema pe la telefoanele astea noi, multa lume se plange ca sunt "fierbinti" la propriu.

#80
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Eu am P6-le. Inainte cand jucam RR3, se cam incingea. Acum nu prea se mai incinge, dar nu stiu daca e de la update RR3 sau de la update OS la 5.

View Post2hot4you, on 11 octombrie 2015 - 19:18, said:

Te intereseaza pe tine ce fac eu cu telefonul?
Tu ai telefonul asta, sau doar trolezi? Ai 4G ,moca de la Digi, sau platesti abonamente mari in alte retele?
La ce folosesti tu 4G-ul? In conditiile in care pe Youtube, conectat la router WIFI de 300M/s, telefonul asta  incarca un film cu 3,5m/s? Si asta doar la inceput, caci apoi nu mai are nevoie decat de 3-400K/s! Adica exact cu cat downloadeaza si de pe H+.
Dar da bine sa spui ca tu dai jos 150M/s cu 4G... Ce nu-ti zice nimeni,dar scrie in orice contract, e ca nu poti depasi viteza aia, ca de prins n-ai s-o prinzi niciodata...
Eu am P6-le. Merge ok pe 3G, inclusiv iutub pe HD (daca activezi din setari HD in retea mobila). Acuma daca ai tel cu FullHD sau QHD, poate e nevoie de banda mai mare.

#81
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Deabia , deabia se incalzeste. Bine nici nu are sub capota cine stie ce :)))
Am gasit pe net un clip >>> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BymT0We8X0Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Voi ce browser folositi, Chrome sau browser-ul lui?

#83
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
eu am dezactivat Chrome, Fb. , Gmail

#84
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
In alta ordine de idei , voua va merge cardul formatat altfel decat FAT ? As vrea parca si fisere mai mari de 4 giga pe el.

Edited by badlink, 16 October 2015 - 11:42.


#85
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
Cornel001,te înșeli... Telefonul nu este FullHD. Este doar 720P

#86
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Super forjat, doar pe 3g si cu modul normal activat, modul pur dezactivat.

Attached Files



#87
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Nu ma insel, vorbeam la modul general, ca 4G ar putea fi util pe dispozitivele cu acele rezolutii.

#88
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
Mda... Acesta e un topic pentru celelalte.
Astăzi al meu s-a restartat stând în buzunar. Când m-am uitat, își făcea optimizări pentru 155 de aplicații...

#89
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Poate vreun update OTA? Verifica varianta de soft. Poate au reparat problema cu banda LTE38 pt Digi :)

#90
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
E topicul tau personal si nu stiam ? Plin de obraznici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate