Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Xiaomi MI 4c

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
7397 replies to this topic

#6949
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Cu notificările nu am avut probleme. Cu Gps-ul, da.Am 2GBRAM cu 16Gb. Cu Gps-ul deocamdata nu am mai făcut figuri și l-am folosit intensiv ca să văd dc mai are probleme. Se pare că metoda "sârma" are rezultate! :)

#6950
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Eu folosesc Waze și chiar dacă îmi găsește 10 sateliți tot îmi arată că nu are semnal gps și nu merge.
Și încep : inchid Waze, închid Gps,le deschid, nu merge- închid telefonul, îl redeschid și încerc din nou.
* Am doua Mi4c in familie și pe celălalt face la fel. E o loterie care merge primul când avem nevoie de Waze , dar câteodată nu merge niciunul.

#6951
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Eu folosesc Hărți- (mai ales că ei sunt "stăpânii" ;) de la Waze) pt că nu termină bateria la fel de repede ca Waze-ul! Pe Hărți, de când am pus firul( o "liță") acela legat de contactele de la gps nu am mai pierdut semnalul. Să văd cât îl ține!
Din ce am văzut eu acolo, chinezii trebuiau să pună o foiță de cupru pt ca telefonul să recepționeze mai bine semnalul, nu tablă!
https://m.youtube.co...h?v=I1TxnV4PW5g
https://m.youtube.co...h?v=3rAyuTMj4WU

Edited by matyred, 26 November 2017 - 10:32.


#6952
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 28.05.2014
Eu am vs cu 3gb/32gb, si sincer imi merg toate perfect. E drept, nu am mult sot, dar, multi dintre voi cei care aveti probleme de functionare, mai ales cu notificarile, multe sunt cauzate de managementul excesiv pt un sot cat mai bun. Parerea mea.

#6953
Zako78

Zako78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 11.01.2016
Salutare, am ois de curând un sim digi mobil pe abonament dar telefonul nunse conectează la internet... Am incercat simul in alt telefon si are internet. De asemenea pe sim Vodafone sau Telkom traficul de date funcționează. Ma ajută un coleg cu ceva sfaturi?

Am primit si sms ul asta :)))Attached File  IMG_20171127_192150.jpg   49.94K   48 downloads

#6954
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Ciudat,eu cand aveam digi doar am pus cartela si au functionat datele mobile.

#6955
Zako78

Zako78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 11.01.2016
LOS 14.1

#6956
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Și la mine merge pe Digi fără probleme. Scrie setările manual la Digi Mobil internet. Nume:Digi Mobil, APN:internet

#6957
Zako78

Zako78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 11.01.2016
L am rezolvat cu repozitionarea simului si acum funcționează. Ms !

#6958
catalin7331

catalin7331

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 07.09.2014
Cum se baga corect MIUI de pe xioami.eu daca pana acum am avut LOS 15 de la Demon?

Intreb pentru ca l-am bagat incorect si acum incerc sa scap de bootloop.

#6959
tudor_io

tudor_io

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 09.09.2016
Ii merge cuiva VoLTE Pe vreun firmware custom? Eu am incercat cu lineage os 14 si resurection remix ultimul. Optiunea este in meniu dar cumva nu functioneaza.
Cartela este provizionata, functioneaza perfect intr-un mi6

#6960
danno_cj

danno_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 01.01.2014

View Postcatalin7331, on 30 noiembrie 2017 - 22:53, said:

Cum se baga corect MIUI de pe xioami.eu daca pana acum am avut LOS 15 de la Demon?

Intreb pentru ca l-am bagat incorect si acum incerc sa scap de bootloop.
Daca mai ai recovery functional ar trebui sa-ti mearga.
Prin metoda fastboot cu Miflash si ROM din China scapi de problema garantat insa te alegi cu bootloader blocat, recovery china si storage formatat. Trebuie deblocat si bifat USB debuging pentru a pune un recovery cu care apoi vei putea pune un rom de pe xiaomi.eu.

View Posttudor_io, on 01 decembrie 2017 - 12:52, said:

Ii merge cuiva VoLTE Pe vreun firmware custom? Eu am incercat cu lineage os 14 si resurection remix ultimul. Optiunea este in meniu dar cumva nu functioneaza.
Cartela este provizionata, functioneaza perfect intr-un mi6

Nu cred ca merge pe niciun rom indiferent de unde il iei. Pentru un VoLTE functional, cred ca sunt necesare reconfigurari la nivelul modemului. Toate ROM-urile iau partitia modemului ca atare si de aceea nu merge. Apoi, nici Xiaomi nu doreste sa-si piarda timpul cu reconfigurarea modemului.

#6961
tudor_io

tudor_io

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 09.09.2016
Modelul asta de telefon e functional pe VoLTE in india, pe retea JIO de la ei, am citit pe miui forum, de aia intreb

#6962
danno_cj

danno_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 01.01.2014
Nu cred ca este vreun Xiaomi capabil VoLTE fara suport oficial/neoficial in reteaua Jio. Este irelevant ca functioneaza acolo. Taramul ala e a doua piata de desfacere pentru Xiaomi asa ca chinezii isi dau toata silinta de a acoperi nevoile indienilor. Daca, ar sti chinezii ca avem si noi destui indieni...
Nu stiu daca se mai gaseste cineva cu cunoastere in domeniu si in acelasi timp motivat pentru a aduce functia VoLTE pe acest model.

#6963
tudor_io

tudor_io

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 09.09.2016
Este, il cheama Demon :D doar ca acum si-a luat si el Mi6 si poate nu mai are chef de mi4c

#6964
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
A reusit cineva sa puna pe mi4c Camera de la google? daca da ce versiune? ceva link...

#6965
Jezza98

Jezza98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 27.11.2016
Camera Google nu cred dar la rom-urile custom se poate pune MIUI Camera. A fost portata de pe Mi A1.

#6966
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Pe Oreo nu se poate, ne lipsesc blob-uri noi. Pe Nougat cred că mergea, nu îmi aduc aminte și n-am 4g acum ca să testez.
Adevărat, sunt concentrat pe Mi6 ca să îl pot face oficial și să mă apuc de Oreo.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate