Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 

Lenovo A2010 - 4G

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
491 răspunsuri în acest subiect

#73
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 03.12.2014
salut colegii,vreau sa,mi cumpar un abonament de 5 euro complet de la digi mobil,am vazut ca sunt doar trei telefoane in oferta. dintre lenovo 2010 si  allview p5 life pe care imi recomandati sa,l cumpar? care din astea doua este mai bun la semnal,nu se blocheaza prin meniu sau net,sonerie de apel si convorbiri  claritate fara pocnituri sau diferite bazaituri,pentru lenovo 2010,daca nu dispune de ecran ips,cum se vede din unghiuri laterale,in lumina solara se vede ceva pe ecran macar semnalul si ora???????????? momentan detin un nokia lumia 520,si sunt multumit de el. lenovo 2010,este mai performant ca nokia lumia 520?ma refer la camera foto/video,calitate semnal si convorbiri,baterie,youtube,filme online,muzica,egalizator audio,vizibilitate in lumina solara etc. rog colegii care detin lenovo  2010 sau allview p5 life sa ma ajute cu cat mai multe informatii,care dintre aceste doua telefoane sunt mai performante referitor la cerintele mai sus mentionate,si daca lenovo 2010 sau allview p5 ,depasesc ca performante pe nokia lumia 520. multumesc!

#74
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
Pot sa spun ca are 4g in plus fata de p5. Dar nu 4g de la digi.

#75
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 03.12.2014
da la ecran cum sta cu unghiurile de vizualizare,luminozitate,cluori? ecranul e ips se vede ceva in lumia soarelui,este din plastic sau din sticla de aia rezistenta ??

#76
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
nu ar fi mai bine sa mergi la un magazin sa testezi? parerile de genul asta sunt extrem de subiective. e bine sa vezi comparativ.
pot sa iti spun ca in dilema asta am fost si eu dar tipul de la magazin mi-a zis ca lenovo e mai bun.
la capitolul semnal mi se pare foarte bun: am avut semnal indoor. la tara, de la un releu de la 12.5 km, pe 900 mhz, am urmarit si emisiunea lui banciu pe youtube.

Editat de rich1974, 23 octombrie 2015 - 09:02.


#77
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 03.12.2014
cele mai bune pareri culeg de la dvs colegii,utilizatori de acest model de telefon.chiar daca ma duc la un magazin,pe momentul scurt nu poti afla foarte multe calitati si defecte despre produs.

#78
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Nu e ips dar se vede mai bine decat alte non-ips. Deci ok la banii astia. Pe ecran are din fabrica o folie. O sa o schimb cu tempered glass. E telefon bun.

#79
siven01

siven01

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 390
  • Înscris: 30.11.2003
Am citit tot threadul si am inteles ca lenovo A2010 are sim 1 cu 3G/4G ( unde 4G nu e valabil ptr 4G Digi ) si sim 2 este numai 2G .Uni dintre voi spun ca se poate folosi ptr 4G Orange sau Vodafone .
Daca bag o cartele Orange in sim 1 , va lucra pe 4G , asta e clar . Ce mi este neclar , cum poate lucra cartela DIGI in sim 2 , care e numai 2G ?

#80
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Cred ca e destul de logic ca nu o sa functioneze. Cartela digi trebuie pusa in slot-ul 1 care suporta 3g.

#81
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 03.12.2014
stimate coleg,te rog sa incerci daca vrei sa testezi cum merge pe net la filme online si pe youtube.ma intereseaza daca in timp ce ruleaza un film sau un videoclip de pe youtub,se observa pixelii pe ecran,tinand cont si de faptul ca nu e ips.si inca ceva....daca se aude tare sunetul de apel, pe yotube,si playerul din meniu pe muzica,multumesc!

View Posttzaq93, on 23 octombrie 2015 - 10:37, said:

Nu e ips dar se vede mai bine decat alte non-ips. Deci ok la banii astia. Pe ecran are din fabrica o folie. O sa o schimb cu tempered glass. E telefon bun.

stimate coleg,te rog sa incerci daca vrei sa testezi cum merge pe net la filme online si pe youtube.ma intereseaza daca in timp ce ruleaza un film sau un videoclip de pe youtub,se observa pixelii pe ecran,tinand cont si de faptul ca nu e ips.si inca ceva....daca se aude tare sunetul de apel, pe yotube,si playerul din meniu pe muzica,multumesc!

#82
Uimeste-ma

Uimeste-ma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 238
  • Înscris: 04.08.2014
Salutare, prieteni!
Am si eu o intrebare... am achizitionat acest telefon de la digi, problema e ca merge foarte prost pe net, ma refer la netul de la digi, oare nu e compatibil cu 3g de la digi? de ce merge atat de prost? fara wfi sunt mort

probabil eu am bagat cartela in sim doi, si de aceea merge atat de greu netul. Tin sa precizez ca am bagat cartela in slotul de pe lateral stanga, acela e sim 2?

#83
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 654
  • Înscris: 09.02.2012
Da, acela e sim 2 si nu este 3G, schimba in slotul celalalt si va merge 3G.

#84
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
Pai inseamna ca ai folosit gprs-ul de la vodafone, digi nu are retea gprs/2g

#85
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Uimește-mă este asa greu sa citesti manualul de utilizare sau esti analfabet?

#86
Uimeste-ma

Uimeste-ma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 238
  • Înscris: 04.08.2014

View Posttzaq93, on 27 octombrie 2015 - 08:05, said:

Uimește-mă este asa greu sa citesti manualul de utilizare sau esti analfabet?

Bai, patentat infam, tu imi tastezi mie de alfabetism, cand tu habar n-ai sa folosesti o virgula?
Agramatule, lasa userii care raspund civilizat s-o faca, nu tu. Tu esti conceput cu un IQ-36, esti limitat.
Nu e vina noastra ca sarmanii tai parinti, te-au conceput la betie

#87
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Am tastat de pe telefon. Nu mi-ai raspuns la intrebare. De ce nu citesti manualul?

#88
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Am intrat in aplicatia Lenovo Companion --> Actualizari. A instalat o noua versiune de OS(S255_1510220930) si acum vad ca face poze mult mai bune iar butoanele senzitive raspund mai promt Posted Image

Fișiere atașate


Editat de tzaq93, 28 octombrie 2015 - 21:20.


#89
luuc

luuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 18.11.2007
Am primit un Lenovo A2010-a achizitionat de la DIGI.Cartela mea Orange nu incape. O tai pur si simplu?

#90
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 13.08.2010
Trebuie sa o tai corespunzator.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate