Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Lenovo A2010 - 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#37
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
nu, o cartela e numai 2g.

#38
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Au reduceri la Media Galaxy!! Am luat aceasta husa din piele naturala cu 10 lei, redusa de la 30. Se potriveste perfect cu Lenovo A2010 ;)

http://www.mediagala...-size-xxl-brown


Atentie. Trebuie sa fie marimea XXL, ca cea din link.

#39
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Ecranul are ceva protecție?  Se zgârie ușor?

#40
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
al meu a avut folie si am lasat-o asa. chiar daca nu e pusa perfect. consider ca astea sunt detalii.

#41
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
A2010 sau P5 Life :), ce parere aveti?

#42
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Lenovo

#43
NikoBadBoy

NikoBadBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.12.2012
p5 life are un ecran f bun, ips de buna calitate, unghi de vizualizare bun etc. au promis lolu' din ianuarie 15 si vad ca nu l-a primit inca. in rest e cam la fel cu leunuvu'
ai aici mai multe detalii cu privire la cele doua:
http://www.gadget.ro...ri-4g-din-lume/
http://www.gadget.ro...p5-life-review/
admin, nu le fac reclama celor de mai sus, doar am pus link pentru a vedea omu' ce sa-si aleaga.

Edited by NikoBadBoy, 01 October 2015 - 18:10.


#44
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
M-am uitat eu la comparatii.. am luat p5 life, acum o ora. Camera e o dezamagire, fata de ce au pus baietii cu lenovo.

#45
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Eu ti-am zis sa iei Lenovo.

Ca sa nu mai zic ca placa video de pe A2010 e cam de 5 ori mai performanta decat cea de pe P5 Life, iar procesorul, chiar daca e de frecventa mai mica e pe 64 de biti, de ultima generatie.
Si Android 5.1 nu cred ca o sa vada acel Allview prea curand.

Edited by tzaq93, 01 October 2015 - 18:33.


#46
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Nu ma intereseaza update-uri sau viteze. E pentru parinti, conteaza bateria si ecranul. M-am jucat si eu, am facut ceva setari, nu pot sa spun ca se misca prea bine si am dat de o gramada de probleme, ba se bloca cand maream luminozitatea, ba cand intram in setari.

Lenovo arata bine expus, se misca binisor, dar parea atat de caramida, fata de asta..

#47
NikoBadBoy

NikoBadBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.12.2012

View PostOrange09, on 01 octombrie 2015 - 19:30, said:

Nu ma intereseaza update-uri sau viteze. E pentru parinti, conteaza bateria si ecranul. M-am jucat si eu, am facut ceva setari, nu pot sa spun ca se misca prea bine si am dat de o gramada de probleme, ba se bloca cand maream luminozitatea, ba cand intram in setari.

Lenovo arata bine expus, se misca binisor, dar parea atat de caramida, fata de asta..

amindoua sunt telefoane lowend si la performante sunt asemanatoare. p5 are un ecran mai bun si atit. lenovo are 5.1 si un cipset mai nou cu performate similare lui p5, in rest sunt la fel, camera, baterie - la fel de proaste. a si lenovo e lte, am uitat.

#48
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Asa am crezut si eu, ca e lte, pana mi-au zis cei de la RDS ca nu suporta banda lor. Deci e cam degeaba LTE.

#49
NikoBadBoy

NikoBadBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.12.2012

View PostOrange09, on 01 octombrie 2015 - 21:53, said:

Asa am crezut si eu, ca e lte, pana mi-au zis cei de la RDS ca nu suporta banda lor. Deci e cam degeaba LTE.

merge pe orng/voda.

#50
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Da, dar netul de la RDS il voi folosi. Maine cred ca voi lua si unul din asta. Cum e bateria?

#51
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
E ca orice baterie de 2000Mah. Adica tine peste 24 ore. Pe mine m-a tinut si 1 zi si 12 ore. Depinde cum il folosesti. Per total are baterie ok.

#52
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Ok, astazi dau fuguta la rds sa iau unul.

#53
NikoBadBoy

NikoBadBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.12.2012
a avut cineva probleme cu touchscreen-ul pina acum ? citeodata nu merge asa cum ar trebui, raspunde destul de aiurea la comenzi gen pinch; are si doar doua puncte de touch - se pot folosi doar doua degete simultan. in privinta ecranului ce e TN si nu IPS mie mi se pare cam spalacit, unghiurile de vizualizare sunt foarte inguste, daca te uiti din alt unghi nu mai intelegi nimic, iar in lumina soarelui nu se distinge absolut nimic, trebuie sa ma uit de aproape ca sa inteleg ceva. spuneti si voi ce va place la el, ce nu va place, daca ati avut sau nu probleme cu el etc.

#54
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Unghiurile sunt foarte bune, nu ca la un S6, dar sunt mai bune ca la seria Z de la Sony. La soare se descurca destul de bine. Ca e TN, ca nu e IPS, e clar ca nu e ceva nou.
Probleme, vedem in zilele urmatoare. Ma cam deranjeaza ca nu are acel meniu de aplicatii, sau nu l-am gasit eu..? Nu m-am jucat prea mult, cat ca l-am incercat cand am iesit de la RDS.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate