Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate

Lipire XPS de hidroizolație ...
 Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte
 

Merită sau nu să închei contract cu Digi MOBIL!?

- - - - -
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#163
blankaver_tmg

blankaver_tmg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 08.06.2013
ai acoperire in futuresti ca ochiu... roamingu pt date ii 100 mb traficu de date depinde de tipu abonamentului.. intereseaza-te si tu dar eu zic ca merita.

#164
wolf_wolf

wolf_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.01.2012
nu

#165
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

View PostDIGI_Helper, on 16 decembrie 2015 - 12:33, said:

@juannn - Sa inteleg ca ai fost la sediu si s-a refuzat doleanta mentionata mai sus?
Daca este cazul, te rog sa imi oferi mai multe informatii in PM asupra vizitei la sediu.


@Digi_Helper am decis sa raman pe digi.mobil ca merge roamingul national. In linii mari reteau e slaba dar nu trebuie sa scapam cel mai important lucru din vedere... MACAR E IEFTIN !!!!!

#166
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010
Parintii mei au niste abonemanete Delfin 8 la Orange de ani de zile si platesc saracii la timp tot timpul dar primesc doar 145 de minute amarate si nimic in international.
Internetul nu ii intereseaza pe ei, dar minute internationale poate ca da.

O fi meritand sa ii trec pe Digi Mobil Optim 2?

Ce inseamna roaming national?

Ei locuiesc in zona valenii de munte.

Vad ca Digi are pe site si o sectiune cu telefoane gratis dar sint gratis doar pt Avantaj, nu pt Optim, cam ciudat.

Edited by maxtron_69, 29 December 2015 - 12:17.


#167
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,900
  • Înscris: 03.02.2005
Nu stiu cum e cu semnalul in localitatea respectiva, daca poti afla daca e semnal atunci poti lua in calcul DigiMobil, altfel nu iti recomand.

Nu-i ciudata oferirea de telefoane pentru un anumit tip de abonamente, cu mai putine optiuni, precum sunt cele de la Avantaj in comparatie cu cele de la Optim.
DigiMobil nu e ca la Orange sau la ce alt operator esti obisnuit. Telefoanele se ofera cu pret mai mic sau zero, pentru abonametne cu mai putine optiuni de voce sau date. Vrei date sau voce mai multa, orienteaza-te spre abonamentele Optim.

Atentie, parintii tai, daca vor trece de la Orange la DigiMobil, vor fi nevoiti sa foloseasca telefoane care sa suporte 3G pe 900MHz si pe 2100MHz.

Roaming national ... citeste mai multe pe aceasta arie, mai exact pe topicul: Roaming National Tranzitoriu - Digi.Mobil, limita trafic de date la 200MB/luna, in mare acolo unde nu este semnal nativ DigiMobil se poate folosi ocazional (deci nu permanent) reteaua celor de la Vodafone pentru comunicatii de voce, text si date (in limita a 200MB/luna). Nu te baza pe acest serviciu, oricand poate fi inchis/limitat, in functie de evolutia "relatiei" DigiMobil - Vodafone, dar si in functie de acoperirea nativa DigiMobil.

Sfaturile mele, in ordine:
1. asigura-te ca parintii tai au semnal in casa;
2. asigura-te ca au telefoane compatibile cu reteaua (3G);
3. nu alege incheierea de abonamente pe un interval mare de timp, recomand 12 luni (cred ca-i perioada minima).

Edited by Ciubex, 29 December 2015 - 12:28.


#168
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 25.07.2008
mai bine testezi semnalul cu o cartela pre-pay :)

#169
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,460
  • Înscris: 16.03.2011
Depinde de zona,eu am semnal mai bun cu digi decat aveam cu voda si orange

#170
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu am luat un sim prepay pentru a testa daca am semnal la tara. N-am ajuns inca pe-acolo dar din experienta acumulata in ultima saptamana in bucuresti mi-am dat seama ca nu vreau deocamdată sa-mi portez numarul pe un abonament (cum aveam de gând). Mai astept sa vad cum sta situatia spre sfarsitul anului.
Pe lângă faptul ca semnalul nu e foarte bun si viteza de download in 3g e foarte proasta.
Problema cea mai mare e totusi puterea semnalului. Azi, am fost in zona colentina-voluntari si bateria scădea cu câteva procente la 10 minute (pe battery saver) din cauza semnalului prost.

#171
gigi55

gigi55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.12.2015
@Digi _Helper  Nu am primit nici pana azi raspuns la sesizarea din iunie 2015. Problema este ca din cauza semnalului fluctuant si de cele mai multe ori  foarte slab lumea nu poate da de mine si cei care ma cauta primesc mesaje gen ocupat sau nu poate fi contactat. Daca telefonul este setat pe WCDMA/GSM (conectare automata)din cauza semnalului foarte slab dar existent, telefonul nu trece in Vodafone. Daca setez  pe GSM am semnal foarte bun pe RO Vodafone RO dar cand creste senmalul de pe DIGI blocheaza telefonul si trebuie sa caut retea din nou. Se intampla nu numai la telefoane samsung ci si pe alte marci , nu numai pe numarul meu ci si pe al celor din familie.
Chiar nu exista solutie?

#172
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postsorin83, on 23 ianuarie 2016 - 13:49, said:

Mai astept sa vad cum sta situatia spre sfarsitul anului.
Nu stiu daca e suficient timp ca sa fie OK cu acoperirea.
Ca sa fii sigur, ma bine astepti 3-4 ani, asa o sa ai certitudinea ca nu vor mai fi probleme cu semnalul.

View Postsorin83, on 23 ianuarie 2016 - 13:49, said:

Pe lângă faptul ca semnalul nu e foarte bun si viteza de download in 3g e foarte proasta.
Azi, am fost in zona colentina-voluntari si bateria scădea cu câteva procente la 10 minute (pe battery saver) din cauza semnalului prost.
Mai mult ca sigur semnalul e de vina. Ca sa nu mai zic ca nu au deloc acoperire 2G care e cea mai battery friendly.
La telefonul tau ultraperformant e imposibil sa scada bateria cu cateva procente la fiecare 10 minute, mai ales ca activasei si modul de economisire a energiei.

Edited by danutz1, 24 January 2016 - 21:36.


#173
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 16.04.2014
@gigi55- Te rog sa imi comunici in PM numarul de telefon in acuza pentru a verifica situatia.

#174
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
Pentru perioada de 12 luni fara sa imi iau telefon la promotie, in caz de nu sunt multumit se poate rezilia contractul fara sa platesc alte clauze? Ce mai se aude cu legislatia? Citisem ceva despre subiect, dar nu mai stiu unde...

Am un Red 19 acum de la Vodafone dar pentru cat platesc 1,5 Gb de net mi se par putini (de abia astept sa scap, macar ca trec la cartela)...
Analizez ofertele, pana si la Telekom un amic plateste in jur de 40 lei si are 3 Gb...

#175
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Nu, nu poti. Ia-ti o cartela PrePay de 2 euro si testeaza reteaua.

#176
adrgu372

adrgu372

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.02.2016
Eu maine vreau sa-mi fac un abonament de net dar 10/20 gb mi se par foarte putini tinand cont ca eu consum cam 2 gb pe zi:filme,jocuri etc.Asa ca m-am decis sa imi fac un abonament de voce pentru ca in 4G nu ai limitare si o sa bag cartela intr-un stick 4G.Referitor la semnal,eu in Hunedoara,in zona ultracentrala nu prea ating viteze 3G+ la net doar 3G in schimb intr-un cartier "mai pe deal" cred ca merge si 4G.N-am probleme cu minutele pentru ca nu am nelimitat la 5 euro ci avantaj de 3 euro avand limitari in toate.Facand o comparatie,mai am 2 abonamente la orange,unul de date si unul de voce,cel de voce cu terminal 4G si pot sa spun clar ca diferenta in Hunedoara e colosala,am viteze 4G peste tot si serviciul HD voice.In schimb servicile de cablu tv si internet prin fibra sunt geniale,mai ales de cand au redus pretul pentru cel de 300 mb/s,si chiar ieftine facand comparatie cu concurenta.

#177
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,756
  • Înscris: 21.03.2005
E primul tau abonament?

Attached Files



#178
adrgu372

adrgu372

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.02.2016

View PostMELODY, on 12 martie 2016 - 00:16, said:

E primul tau abonament?
al 2-lea,mai am un complet de 3 euro din semptembrie 2015 si in final mi-am facut unul nelimitat cica cu 21 de lei.

Edited by adrgu372, 12 March 2016 - 12:42.


#179
gigi55

gigi55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.12.2015
Cineva zicea mai sus ca marele avantaj este pretul.  Nu mai este adevarat, de cateva zile. Am fost sunat  de Telekom daca vreau sa portez numarul la ei si dupa discutii legate de pret si acoperire am primit aceiasi oferta ca la RDS in privinta minutelor in Romania si UE si acelasi pret.( 5 EUR cu TVA).Legat de acoperire au pometit de un acord de roaming cu ORANGE (?) si in final au fost de acord sa imi trimita gratis o cartel pentru testare 1 luna si apoi sa inchei contractul .  Sa vedem acum daca DIGI Mobil o sa se mai complaca in servicii de calitate proasta ( acoperire slaba in afara oraselor si chiar si la marginea acestora) bazat pe cel mai bun pret (lucru care nu mai este adevarat)

#180
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Si internet cat ti-a dat domnul gigi in 5 euro?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate