Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Merită sau nu să închei contract cu Digi MOBIL!?

- - - - -
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#199
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
la 5 Euro pe luna? Da' cine crezi ca plateste furnizorul si din ce bani? Sau ai impresia ca la concurenta costul abonamentelor nu include si rata la telefon?

#200
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Nu va mai complicati sa le dati avans plus prelungire pe 2 ani etc.... etc.... pentru un telefon care oricum mai mult de 2 sau maxim 3 ani nu il vei folosi. Cel mai bine va duceti la o banca va luati un card de cumparaturi  si luati un telefon in rate fara avans fara dobanda fara prelungire. Parerea mea e ca nu merita sa va complicati cu digi in conditiile in care stie toata lumea ca este cea mai slaba retea din Romania.

#201
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Mai bine ma incurc cu Digi decat cu vreo banca. Dar asta-i o parere personala.

#202
mihaelaneagu

mihaelaneagu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2015
Cat timp au avut deal-ul cu Vodafone a existat si semnal. Acum nu am semnal in apartament in Bucuresti decat daca stau pe balcon. Iar daca ploua... e musai sa scot si capul pe geam! Nu glumesc, e groaznic de frustrant. Pe DN1 sunt cateva zone in care se intrerupe convorbirea din lipsa semnal: in vale, la iesire din Saftica spre Ploiesti e unul dintre ele. In Scrovistea pot primi doar SMS-uri iar daca imi suna telefonul e inutil sa raspund: nu este suficient semnal ca sa se poata vorbi.
Situatia este asa din martie ac. Degeaba am facut reclamatie: nici macar nu s-au obosit sa imi raspunda in termenul prevazut in contract.
Din pacate, am contract pe 2 ani. Unul aproape a trecut...

#203
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 mihaelaneagu, on 04 octombrie 2016 - 15:20, said:

Cat timp au avut deal-ul cu Vodafone a existat si semnal. Acum nu am semnal in apartament in Bucuresti decat daca stau pe balcon. Iar daca ploua... e musai sa scot si capul pe geam! Nu glumesc, e groaznic de frustrant. Pe DN1 sunt cateva zone in care se intrerupe convorbirea din lipsa semnal: in vale, la iesire din Saftica spre Ploiesti e unul dintre ele. In Scrovistea pot primi doar SMS-uri iar daca imi suna telefonul e inutil sa raspund: nu este suficient semnal ca sa se poata vorbi.
Situatia este asa din martie ac. Degeaba am facut reclamatie: nici macar nu s-au obosit sa imi raspunda in termenul prevazut in contract.
Din pacate, am contract pe 2 ani. Unul aproape a trecut...


Ce simpatica esti tu, asa, totalcommander, cum ai contul asta doar pentru a comenta aiurea pe aria asta. Doua topicuri, acelasi mesaj.

Edited by filip.serban, 04 October 2016 - 21:45.


#204
nirolf_the_invincible

nirolf_the_invincible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 10.10.2016

 danutz96, on 22 iunie 2016 - 13:41, said:

Pana la urma cum sta digi cu viteza la net prin București?
Stiu ca iti raspund tarziu. In sectorul 3, inauntru cam asta e viteza pe 3g. Pe 4g nu am semnal Digi aici....dar nici pe vodafone. Attached File  Screenshot_20161012-064423.png   99.82K   58 downloads

#205
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Mulțumesc de răspuns!  Intre timp mi am făcut abonament pe un an și nu e chiar asa rău cum ma așteptam. În zonele pe care le frecventez nu am probleme cu semnalul sau cu internetul.  :)

#206
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

 mihaelaneagu, on 04 octombrie 2016 - 15:20, said:

Cat timp au avut deal-ul cu Vodafone a existat si semnal. Acum nu am semnal in apartament in Bucuresti decat daca stau pe balcon. Iar daca ploua... e musai sa scot si capul pe geam! Nu glumesc, e groaznic de frustrant. Pe DN1 sunt cateva zone in care se intrerupe convorbirea din lipsa semnal: in vale, la iesire din Saftica spre Ploiesti e unul dintre ele. In Scrovistea pot primi doar SMS-uri iar daca imi suna telefonul e inutil sa raspund: nu este suficient semnal ca sa se poata vorbi.
Situatia este asa din martie ac. Degeaba am facut reclamatie: nici macar nu s-au obosit sa imi raspunda in termenul prevazut in contract.
Din pacate, am contract pe 2 ani. Unul aproape a trecut...

Lasa ca nici cu Vodafone nu imi e rusine. Eu stau in Balotesti si cel mai prost semnal in casa il am la Vodafone. Iar netul pe mobil 3G imi merge cand bate vantul.

#207
jelli

jelli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.02.2011
Acum  chiar merita Digi si parerea mea e ca sunt peste Telekom. Cat de  curand ma voi porta la ei.

#208
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Merita,eu am optim nelimitat,portat din Orange și sunt foarte mulțumit.In Sibiu de unde sunt și stau nu am avut probleme cu semnalul niciodată.

#209
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

 valiSb, on 21 februarie 2017 - 20:02, said:

Merita,eu am optim nelimitat,portat din Orange și sunt foarte mulțumit.In Sibiu de unde sunt și stau nu am avut probleme cu semnalul niciodată.
Salut
Unde stai in Sibiu?Mie internetul nu imi merge pe Sevis de exemplu.

#210
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016

 kienny2003, on 06 aprilie 2017 - 17:54, said:


Salut
Unde stai in Sibiu?Mie internetul nu imi merge pe Sevis de exemplu.
Pe Siretului locuiesc și nu am găsit deocamdată o locație unde sa nu am semnal 4G in Sibiu. În V.Aaron am,in Ștrand,Turnișor,Rahovei,Broscarie,peste tot.Ba chiar am și in pivnita blocului unde nu aveam cu Orange.Depinde și de telefon.

Edited by valiSb, 12 April 2017 - 00:30.


#211
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
După mai bine de un an de Digi, cred că pot da unele informaţii mai la... obiect. Din păcate, doar pentru cei din Bucureşti.

- în zona Colentina, mai exact în depozitele Danone lipsă totală semnal. Serviciile sunt inutilizabile. Celelalte reţele au semnal. Am tot făcut sesizări până am obosit. Deci a mea nevastă plăteşte serviciile degeaba, timp de cca 10 ore pe zi;
- pe stadionul Lia Manoliu, în Sala Polivalentă şi în majoritatea sălilor aflate la subsol semnal telefonie este (în proporţie de 90%) dar netul este inutilizabil. Arată 3G dar nu ai ce face cu el;
- softurile telefoanelor achiziţionate de la Digi (cel puţin Lenovo şi Lumia) nu mai pot fi actualizate la versiuni mai noi. Astfel că pe Lumia nema messenger Facebook la momentul actual;
- prin anumite locaţii (blocuri) din beton, semnalul 4G dispare dar netul este utilizabil. Celelalte reţele au 4G;
- tot prin anumite locaţii (blocuri) din beton, Digi are semnal full la telefonie dar cei cu telefoane în alte reţele caută locuri cu semnal pentru a putea vorbi;
- nu am avut nicio problemă cu semnalul afară din clădiri;
- nu am sesizat nereguli nici pe principalele drumuri naţionale pe unde am fost prin ţară şi nici prin zone montane (cele mai "umblate de toată lumea", ca să zic aşa). Nu m-am căţărat pe nu ştiu ce vârfuri şi nici nu am intrat prin nu ştiu ce peşteri :D ;

Referitor strict la subiectul threadului, nu pot da recomandări. Fiecare trebuie să caute date despre zonele ce le frecventează cel mai mult, ce doreşte de la reţeaua respectivă, să ia în calcul mai mulţi factori.
E drept că preţul este super OK dar, dacă nu vei putea utiliza serviciile...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate