Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Merită sau nu să închei contract cu Digi MOBIL!?

- - - - -
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#1
C1prian85

C1prian85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.08.2015
Salut,  sunt din Bucuresti ,peste 2 sapt voi putea rezilea contractu cu Telekom RO. Ma intereseaza daca merita sa inchei contract Digi MOB. Aveti acoperire in Bucuresti si in tara?! Romingul national fuctioneaza atat pentru voce cat si pentru date?! Daca da ....exista un trafic limitat pe luna !?
Ce parere aveti despre ei ?!

#2
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
merita!

Edited by Patrulescu, 07 September 2015 - 16:34.


#3
augenbling

augenbling

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 22.12.2014
DIGI Rulz.

Eu am abonament pe 2 telefoane DIGI Nelimitat.Vorbesc in anglia, germania GRATIS.Internetu merge fara probleme, cred ca are cea mai buna viteza din tara.Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.

In fine, merita!

PS:Daca ai cartela pre-pay si vrei abomanet DIGI Mobile, poti sa portezi numarul fara sa iti pierzi numarul cu costuri 0

#4
mario_brunetul

mario_brunetul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.06.2006
Exact in aceeasi dilema sunt si eu cu 3 abonamente .
Pana acum din ce am citit si intrebat merita.

#5
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Procedati asa:

1. Cumparati o cartela PREPAY de la Digi.Mobil, mergeti acasa, o introduceti in telefon, vedeti daca are semnal.
2. Daca are semnal, nu stati pe ganduri, mergeti la un POP, si semnati contract.
3. Daca veniti de la operatorii concurenti, innainte cu 1 saptamana de a va expira contractul cu ei, faceti cerere de portare. Va pastrati numarul din reteaua aceea, si scapati de orice griji.

Eu sunt arhimultumit de Digi.Mobil, cu 4 numere portate. 3 din Orange, 1 din Vodafone. Toate merg de rup.

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Merita pentru cine are semnal unde are nevoie: acasa, la serviciu... pe unde se plimba mai des :)
Swagger, a dat sfatul cel mai bun, mai intai poti verifica daca ai semnal si apoi, daca ai semnal poti porta numarul actual in reteaua DigiMobil.
Asigura-te ca ai telefon compatibil cu reteaua, trebuie sa fie cel putin 3G suportat pe frecventele 900MHz si 2100Mhz, atentie nu confudati 2G-ul de pe 900MHz, RDS-ul are doar servicii 3G si vor urma 4G.
Pentru 4G insa e mai complicat, telefonul trebuie sa suporte banda 38 de pe frecventa de 2600MHz.
Asadar, trebuie sa te interesezi ce telefoane ai si care sunt frecventele si tehnologiile suportate.

Eu unul am facut mutarea din 2008, din punctul meu de vedere a meritat inca de pe atunci sa renunt la vechiul operator in favoarea DigiMobil, in conditiile in care atunci in afara oraselor nu prea aveau semnal, acum, macar cele mai importante drumuri nationale sunt acoperite.

Edited by Ciubex, 07 September 2015 - 16:54.


#7
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Eu am patru abonamente optim nelimitat si sunt foarte multumit. Ca si semnal unde nu ai semnal digi trece pe roaming pe vodafone atat ca pe roaming nu ai decat 200 mega de date din cei 5 giga dar asta pentru mine nu reprezinta o problema. Merita garantat la 4 euro cu tva abonamentul.

#8
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 06.02.2012

 augenbling, on 07 septembrie 2015 - 16:37, said:

DIGI Rulz.

Eu am abonament pe 2 telefoane DIGI Nelimitat.Vorbesc in anglia, germania GRATIS.Internetu merge fara probleme, cred ca are cea mai buna viteza din tara.Acoperire am avut si prin sate uitate de lume.

In fine, merita!

PS:Daca ai cartela pre-pay si vrei abomanet DIGI Mobile, poti sa portezi numarul fara sa iti pierzi numarul cu costuri 0
Pentru apeluri nationale merita, pentru apeluri internationale nu toate sunt gratuite,  pot aparea surprize.

Edited by leomagic44, 07 September 2015 - 16:55.


#9
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Daca nu ai prea multe asteptari, si vei fi constient ca uneori calitatea semnalului va fi execrabila,sunetul la fel, netul uneori va functiona precum locomotiva cu aburi, atunci merita, in viata ghideaza-te dupa principiul "cat platesti atata primesti" , iti imaginezi ca nu poti manca vita kobe la pret de piata Obor.

Eu il am de 1 an si il tin pentru ca este ieftin, in rest serviciul este corect, primesc exact cat platesc

Edited by Platon, 07 September 2015 - 17:02.


#10
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
Și eu îți recomand să testezi rețeaua de pe o cartelă prepay Digi; cu toate că, în mare parte, în București nu sunt probleme serioase legate de semnal. Eu am împlinit un an în iulie și nu am întâmpinat probleme. Sigur, internetul nu este la viteză mulțumitoare tot timpul, dar acasă folosesc numai Wi-Fi, iar când am avut nevoie de internet mobil, am avut surpriza plăcută să facă față unui streming decent. Alegerea îți aparține!

#11
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006

 C1prian85, on 07 septembrie 2015 - 16:27, said:

Salut,  sunt din Bucuresti ,peste 2 sapt voi putea rezilea contractu cu Telekom RO. Ma intereseaza daca merita sa inchei contract Digi MOB. Aveti acoperire in Bucuresti si in tara?! Romingul national fuctioneaza atat pentru voce cat si pentru date?! Daca da ....exista un trafic limitat pe luna !?
Ce parere aveti despre ei ?!
Acoperirea e doar in belgravistan amice.

#12
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
MERITA! Eu tot din Telekom am plecat. Am inceput sa corup si vecinii sa se aboneze la DIGI.

#13
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013

 C1prian85, on 07 septembrie 2015 - 16:27, said:

Salut,  sunt din Bucuresti ,peste 2 sapt voi putea rezilea contractu cu Telekom RO. Ma intereseaza daca merita sa inchei contract Digi MOB. Aveti acoperire in Bucuresti si in tara?! Romingul national fuctioneaza atat pentru voce cat si pentru date?! Daca da ....exista un trafic limitat pe luna !?
Ce parere aveti despre ei ?!
In general are acoperire in zone importante ale municipiilor plus localitati invecinate. In unele zone, unde se considera ca acoperirea este suficienta, Roaming-ul este dezactivat. Se poate efectua atat trafic de date (in limita a 200 MB) cat si de voce (cu conditia sa ai cartela intr-un telefon 3G setat pe modul WCDMA, pentru a evita restrictionarea in zonele fara semnal nativ). In raport calitate/pret merita.

PS : Recomand testarea semnalului cu o cartela PrePay sau scanarea retelor 3G disponibile in zonele in care iti petreci timpul.

Edited by _Claudiu_, 07 September 2015 - 17:42.


#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Am vrut sa portez in reteaua lor cel putin 4 cartele prepay. Mi s-a spus ca nu pot porta pe prepay, numai pe contract. Persoana care posteaza pentru Digi mi-a spus c anu este adevarat si ca sa intreb inca o data. Am intrebat. Acelasi raspuns.

Te sfatuiesc sa verifici inainte reteaua, si apoi sa te legi cu ei.

#15
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-merita DIGI optim Nelimitat

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 C1prian85, on 07 septembrie 2015 - 16:27, said:

Salut,  sunt din Bucuresti ,peste 2 sapt voi putea rezilea contractu cu Telekom RO. Ma intereseaza daca merita sa inchei contract Digi MOB. Aveti acoperire in Bucuresti si in tara?! Romingul national fuctioneaza atat pentru voce cat si pentru date?! Daca da ....exista un trafic limitat pe luna !?
Ce parere aveti despre ei ?!

Eu am 3 abonamente Digi Mobil Optim Nelimitat de peste un an de zile si nu imi pare rau ca am portat numerele la ei....
Acoperirea nationala este ok...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 07 September 2015 - 18:12.


#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Eu din ce am vazut la mai multi colegi netul lor lasa de dorit cel putin fata de cel de la vodafone.
Pana la urma nu ai cum sa ai servicii premium la 2 lei, probabil merita raportat la cati bani dai, dar acum lasand entuziasmul de o parte sa nu te astepti sa fie peste vod de exemplu.

#18
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 alin62, on 07 septembrie 2015 - 18:12, said:

Eu din ce am vazut la mai multi colegi netul lor lasa de dorit cel putin fata de cel de la vodafone.
Pana la urma nu ai cum sa ai servicii premium la 2 lei, probabil merita raportat la cati bani dai, dar acum lasand entuziasmul de o parte sa nu te astepti sa fie peste vod de exemplu.

Eu am vazut zone in care este peste Vodafone(calitate si stabilitate semnal, chiar si viteza internet 3G).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate