Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Fata musulmana indragostita de baiat crestin

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#19
GangamStyle

GangamStyle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 28.10.2013

 marius87ism, on 30 august 2015 - 03:26, said:

Deci la tine nu mai vine mos craciun?

La noi o sa vina. Am in plan sa-i cumpar lu ala mic un brad pana in tavan si a umplu podeaua de cadouri. O sa omit insa povestea cu baby Gizas. Posted Image
Luna Decembrie va fi luna cadourilor pentru copii si a pomului de iarna.

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

 GangamStyle, on 30 august 2015 - 03:29, said:

La noi o sa vina. Am in plan sa-i cumpar lu ala mic un brad pana in tavan si a umplu podeaua de cadouri. O sa omit insa povestea cu baby Gizas. Posted Image
Luna Decembrie va fi luna cadourilor pentru copii si a pomului de iarna.


Asa fac si unchii mei, shi'iti. Din cauza faptului ca traiesc in Romania si copiii mereu intrebau ce-i cu pomul. Au plecat o iarna in Iran si acolo in mijlocul orasului era in Decembrie un pom impodobit.

Asadar, in fiecare an vine mosul ca sa nu se simta copiii discriminati fata de restul ( is micuti, 6-10 ani, parca )


ps.  pomul si cadourile de craciun sunt inevitabile. Oriunde te-ai duce, dai de ele. Numai martorii lui Iehova sunt stricti ca poate plange copilul cu lacrimi de crocodil ca vrea o acadea din pom ca tot nu-i da.

Edited by lex404, 30 August 2015 - 03:34.


#21
Alex987654321

Alex987654321

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 30.08.2015
GangamStyle vreau sa  te intreb cate ceva. Urmarind forumul am aflat ca tatal tau e musulman. Familia lui este sunita sau siita? Familia verisoarei mele e sunita. Cu privire la deschidere si modernism care e raportul la cele doua culte?

Ce te-a determinat sa fii o musulmanca credincioasa si acum ''apostata" cum ai spus in postul anterior?
Ti-ai invatat copilul limba romana sau ai de gand s-o faci sau nu te intereseaza subiectul limba romana?
Daca consideri intrebarile prea personale, te rog ignora-le. Pura curiozitate.

Edited by Alex987654321, 30 August 2015 - 04:00.


#22
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 n-amname, on 30 august 2015 - 03:28, said:

Deci se poate, fiecare sa fie liber sa-si aleaga partenerul fara sa se bage familia cu indoctrinarile peste ei.
Tu ti-ai bate copilul pentru ca s-a indragostit de cineva care are alta religie sau ca si-a inceput viata sexuala? Daca nu, nu te regaseai in descrierea mea. Poate ca am exagerat putin la partea cu omorul, dar de bataie nu scapa femeile daca afla maimutoiul ce-au facut pe la spatele sau. Asa se intampla cand ai parte de un indoctrinat hardcore, nu conteaza ca este ortodox, catolic, musulman sau hindus. Desi, intre noi fie vorba, ultimele doua religii sunt cele mai stricte cu chestiile de genul asta, pana nu se baga ei peste viata copiiilor nu se simt bine. Sau poate ca e doar o impresie personala, desi nici primele doua nu sunt "usa de biserica", doar ca pe la crestini n-am auzit de fete ucise pentru ca au fugit cu printul, la ceilalti sunt cazuri destule.
Genul ala de oameni, indoctrinati, sunt piatra de moara pentru familiilor lor si nu merita sa aiba parte de ele.

Dar tie cine-ti da dreptul sa judeci ceea ce nu intelegi?

 GangamStyle, on 30 august 2015 - 03:29, said:


La noi o sa vina. Am in plan sa-i cumpar lu ala mic un brad pana in tavan si a umplu podeaua de cadouri. O sa omit insa povestea cu baby Gizas. Posted Image
Luna Decembrie va fi luna cadourilor pentru copii si a pomului de iarna.

ce treaba are jesus cu bardul de craciun si cu mos craciun?

pana la urma nu e nici o nenorocire sa stie ca iisus s-a nascut in noaptea aia, care este un simbol pentru crestini
Dar, religios, Mos Craciun nu cred sa existe

#23
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Dreptul de a pretui viata umana si libertatea individului de-a face orice doreste cu viata sa personala Posted Image. In niciun scenariu din lumea asta, n-are voie un parinte sa-i impuna unui copil cu cine sa se f..a.
Daca tot ne cacam pe noi cu drepturile omului si cu civilizatia, atunci genul ala de "obiceiuri" apartin epocii medievale si n-au ce cauta in secolul 21. Si nu e vorba ca nu inteleg, inteleg perfect, doar ca nu aprob. Este o diferenta, si cred ca mai avem inca dreptul sa spunem cu ce nu suntem de acord, inca n-am fost cuceriti de ISIS, daca-mi amintesc bine.

Edited by n-amname, 30 August 2015 - 04:07.


#24
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 Alex987654321, on 30 august 2015 - 02:21, said:

Verisoara mea este musulmana si araboaica dupa tata. Dupa multe ezitari a inceput o relatie cu un baiat crestin. Relatia lor merge bine, ei se iubesc foarte mult. Singura problema fiind sotul matusii mele care nu ar accepta niciodata asa ceva. Din pacate a aflat de relatia lor ascunsa de un an si 4 luni. In familie e acum un mare scandal. Tatal verisoarei mele a vrut sa o duca la ginecolog pentru a vedea daca mai e virgina, problema e ca ea nu mai e. In fine, e destul de fixist si traditionalist omul asta. Matusa mea incearca sa il mai imbuneze. Si a reusit sa il convinga sa renunte la ideea cu ginecologul. Matusa mea il place pe iubitul verisoarei mele, ba chiar ia ajutat sa se mai intalneadca pe ascuns.
Cei doi sunt speriati de situatie. Isi doresc sa ramana impreuna, dar sunt constienti ca ea o sa aiba probleme cu tatal ei si familia lui. Fiind studenti nu au job, bani, posibilitatea de a se muta impreuna. Si din cate am observat eu verisoarei mele ii e frica de tatal ei.
Verisoara mea m-a rugat pe mine sa postez acest mesaj pentru ca ei in calculator ii mai umbla in istoric tatal si ii e frica sa n-o incurce si mai rau. Ideea e ca a iertat-o o data ca a calcat pe bec si are incredere in ea ca e virgina, asa mi-a zis ca s-a exprimat el. Acum ea se simte si cumva vinovata, dar vrea sa continue relatia

Ce parere aveti despre situatia asta?
Ce sfat le-ati oferi celor doi? Ce ati face in locul ei, dar al lui, dar al matusii mele?
Cum preconizati ca o sa evolueze povestea?

Vrei un sfat logic?
DES-PAR-TI-REA

Altfel nu se poate

 n-amname, on 30 august 2015 - 04:04, said:

Dreptul de a pretui viata umana si libertatea individului de-a face orice doreste cu viata sa personala Posted Image. In niciun scenariu din lumea asta, n-are voie un parinte sa-i impuna unui copil cu cine sa se f..a.

Nu serios?
Dupa cine asta?
Lasa pe fiecare sa-si creasca copilul cum doreste.
Daca e legal, nu ai dreptul sa te bagi.
La copilul tau faci ceea ce crezi, copilul altuia nu ai dreptul sa impui nimic.

Eu dac-as avea copil as INTERZICE sa se imprieteneasca cu scopul casatoriei cu alt copil dintr-o familie religios-radicala.
Religia nu are importanta. Si e treaba mea. Dupa parerea mea, religia si credinta au ajutat la dezvoltarea si evolutia omului, dar s-a terminat.

#25
GangamStyle

GangamStyle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 28.10.2013

 Alex987654321, on 30 august 2015 - 03:36, said:

GangamStyle vreau sa  te intreb cate ceva. Urmarind forumul am aflat ca tatal tau e musulman. Familia lui este sunita sau siita? Familia verisoarei mele e sunita. Cu privire la deschidere si modernism care e raportul la cele doua culte?
Ce te-a determinat sa fii o musulmanca credincioasa si acum ''apostata" cum ai spus in postul anterior?
Ti-ai invatat copilul limba romana sau ai de gand s-o faci sau nu te intereseaza subiectul limba romana?

Tata e sunni.
Nu as putea sa spun ca o bransa e mai deschisa sau mai "moderna" ca cealalta. Depinde si ce intelegi tu prin acesti doi termeni.
Nu cred ca am fost vreodata o credincioasa in adevaratul sens al cuvantului. Cand sucesti un titirez ala se invarte din inertie pana in momentul cand se opreste. Cam asa si cu mine. Un raspuns mai concis ar fi: nu pot sa cred in basme supranaturale.
Ala mic al meu abia implineste 3 ani. Traind intr-o tara vorbitore de engleza, eu am vorbit numai engleza cu el. La anul merge la gradinita, vreau sa stie deja a vorbi limba. O prietena de a mea a vorbit numai romaneste cu fetita ei si acum in toamna merge la gradinita pentru prima data. Nu stie engleza deloc. Nu e bine.
Al meu inceraca sa-l invete arabeste dar pana acum nu s-a prins cam nimic de ala mic. Ai mei locuiescc in Germania si maica'mea mi-a sugerat ca mai degraba sa-l invat germana decat romaneste. Sau franceza, ca i-ar prinde bine si franceza in Canada. Aici locuim. Pentru romana nu cred ca mai ramane loc.

 tsunnami, on 30 august 2015 - 04:03, said:

ce treaba are jesus cu bardul de craciun si cu mos craciun?
pana la urma nu e nici o nenorocire sa stie ca iisus s-a nascut in noaptea aia, care este un simbol pentru crestini

Pai in opinia mea nu are treaba, de aia o sa si ii fac pom.
Nu e o nenorocire. Daca imi vine intr-o zi acasa sa ma intrebe "Mommy who is Jesus" o sa-l trimit la maica'mea si o sa-i spun "Vezi ca bunica le are cu povestile de copii, nu mama". Posted Image

Edited by GangamStyle, 30 August 2015 - 04:22.


#26
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
De ce sa ii suprimi curiozitatea copilului, daca sa zicem intreaba. Ai cazut cred ib cealalta extrema mi se pare desi sustii ca nu esti nici incoace nici incolo cu religia, adica apostita :)

#27
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 tsunnami, on 30 august 2015 - 04:09, said:


Vrei un sfat logic?
DES-PAR-TI-REA

Altfel nu se poate



Nu serios?
Dupa cine asta?
Lasa pe fiecare sa-si creasca copilul cum doreste.
Daca e legal, nu ai dreptul sa te bagi.
La copilul tau faci ceea ce crezi, copilul altuia nu ai dreptul sa impui nimic.

Eu dac-as avea copil as INTERZICE sa se imprieteneasca cu scopul casatoriei cu alt copil dintr-o familie religios-radicala.
Religia nu are importanta. Si e treaba mea. Dupa parerea mea, religia si credinta au ajutat la dezvoltarea si evolutia omului, dar s-a terminat.
De ce este asa "logic" sa se desparta? Pentru ca religie?
Parca in religie era vorba sa ti iubesti aproapele si parca nu ti impunea pe cine sa iubesti si pe cine nu, indiferent de ce iubire este vorba. Ca noi oamenii cu creierul nostru am facut 50 de religii unele din ce in ce mai aberante asta e alta discutie.

Asta e o prostie si o stupiditate sa i interzici cuiva sa se iubeasca cu altcineva doar pentru ca este de alta religie. Religia pana la urma ar trebui sa invete cum sa fii un om bun, sa respecti pe cel de langa tine, sa incerci sa ajuti...asta ar fi religia si credinta adevarata, nu aia care iti impune vezi sa nu vorbesti cu ala ca e crestin, ala trebuie sa l omori...celalalt? Pfff nu vezi ca se inchina la statui, nici ala nu e bun, arunca cu pietre in el... Asta nu e religie, e doar o idiotenie inventata de oameni. Multi abuzeaza de credinta oricare ar fi aia doar pentru putere pentru control, iar altii mai slabi de inger pun imediat botu fara sa gandeasca macar o secunda.

Da fiecare isi creste copilul cum crede ca este mai bine, dar cand vine vorba de iubire totusi acolo ar trebui o limita. Da daca vine cu un drogalau acasa sau nu stiu ce betiv sau alta specie de genu si ea/el nu vede asta ca e indragostit, atunci poti sa te bagi mai mult si sa i deschizi ochii. Dar nu te bagi ca nu ti convine tie ca are sosete mov si ca nu lucreaza ca director sau doctor sau mai stiu eu ce nu ti convine tie ca parinte.
Cand te opui asa nu faci decat mult rau copilului tau care va incepe sa se distanteze de tine. In privinta asta el trebuie sa decida ce e mai bine pentru el/ea pentru el isi va petrece restul vietii cu partenerul nu tu.

Daca copilul are deja 19 20 de ani si tu te mai bagi ca parinte in probleme de genul asta, inseamna ca oricum nu ai fost in stare sa l educi in privinta asta pana atunci, iar la anii aia mai rau o sa i faci cand tu te porti ca o "maimuta" cum a spus cineva mai sus.
Plus ca daca ei doi chiar se iubesc, tu ca parinte ii faci un rau enorm de mare pentru ca il desparti de cineva cu care putea sa aiba un viitor si o familie, cu alte cuvinte ii iei fericirea pentru ca nu vrei tu sau nu ti place tie ceva.

#28
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 GangamStyle, on 30 august 2015 - 04:22, said:

Daca imi vine intr-o zi acasa sa ma intrebe "Mommy who is Jesus" o sa-l trimit la maica'mea si o sa-i spun "Vezi ca bunica le are cu povestile de copii, nu mama". Posted Image

Nu e vorba de povesti.
Iisus a existat si a lasat un curent religios. Asta e fapt si e o chestie istorica.

#29
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ce ora e la voi de postati asa mesaje elaborate? :)

#30
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 marius87ism, on 30 august 2015 - 04:42, said:

Ce ora e la voi de postati asa mesaje elaborate? Posted Image
Eu sunt la sezonul 6 la the mentalist si aici devine din ce in ce mai interesant, m am apucat de pe la ora 00.00 dar am zis hai inca un si inca unu si am ajuns aici :D

#31
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 alin62, on 30 august 2015 - 04:37, said:

De ce este asa "logic" sa se desparta? Pentru ca religie?
Parca in religie era vorba sa ti iubesti aproapele si parca nu ti impunea pe cine sa iubesti si pe cine nu, indiferent de ce iubire este vorba. Ca noi oamenii cu creierul nostru am facut 50 de religii unele din ce in ce mai aberante asta e alta discutie.

Asta e o prostie si o stupiditate sa i interzici cuiva sa se iubeasca cu altcineva doar pentru ca este de alta religie. Religia pana la urma ar trebui sa invete cum sa fii un om bun, sa respecti pe cel de langa tine, sa incerci sa ajuti...asta ar fi religia si credinta adevarata, nu aia care iti impune vezi sa nu vorbesti cu ala ca e crestin, ala trebuie sa l omori...celalalt? Pfff nu vezi ca se inchina la statui, nici ala nu e bun, arunca cu pietre in el... Asta nu e religie, e doar o idiotenie inventata de oameni. Multi abuzeaza de credinta oricare ar fi aia doar pentru putere pentru control, iar altii mai slabi de inger pun imediat botu fara sa gandeasca macar o secunda.

Da fiecare isi creste copilul cum crede ca este mai bine, dar cand vine vorba de iubire totusi acolo ar trebui o limita. Da daca vine cu un drogalau acasa sau nu stiu ce betiv sau alta specie de genu si ea/el nu vede asta ca e indragostit, atunci poti sa te bagi mai mult si sa i deschizi ochii. Dar nu te bagi ca nu ti convine tie ca are sosete mov si ca nu lucreaza ca director sau doctor sau mai stiu eu ce nu ti convine tie ca parinte.
Cand te opui asa nu faci decat mult rau copilului tau care va incepe sa se distanteze de tine. In privinta asta el trebuie sa decida ce e mai bine pentru el/ea pentru el isi va petrece restul vietii cu partenerul nu tu.

Daca copilul are deja 19 20 de ani si tu te mai bagi ca parinte in probleme de genul asta, inseamna ca oricum nu ai fost in stare sa l educi in privinta asta pana atunci, iar la anii aia mai rau o sa i faci cand tu te porti ca o "maimuta" cum a spus cineva mai sus.
Plus ca daca ei doi chiar se iubesc, tu ca parinte ii faci un rau enorm de mare pentru ca il desparti de cineva cu care putea sa aiba un viitor si o familie, cu alte cuvinte ii iei fericirea pentru ca nu vrei tu sau nu ti place tie ceva.

De ce logic sa se desparta?
Pentru ca fiecare falilie e radicala dpdv al relgiei.
Pentru ca amandoi DEPIND de familiile lor.
Pentru ca si dupa ce vor pleca, familia va avea un rol de retragere cand vor exista certuri, iar religia va fi un motiv de instrainare de familie
Pentru ca ea de babardeste cu Gicu, si nu e in discutie NIMIC serios; sa vezi scandal dupa ce se va desprtii de el, si se va indragosti de unul de-al ei, iar ala va constata ca nu e virgina.
E o relatie bolnava si periculoasa

Da, ma opun pentru ca nimic bun nu poate iesi dintr-o familie radical-religioasa, INDIFERENT de sorginte, NIMIC. Deci as incerca sa le arat copiilor atrocitatile facute in numele credintei.
Cu o familie radical religioasa NU VREAU SA AM DE A FACE. Ii respect, dar sunt diferiti de mine si nu doresc apropierea sentimentala

 marius87ism, on 30 august 2015 - 04:42, said:

Ce ora e la voi de postati asa mesaje elaborate? Posted Image

La mine si cred ca si la Gangam, aproape 11PM. La ea poate fi de fapt si 8PM

#32
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Si de ce sa desparti doi oameni care poate chiar se iubesc cu adevarat, ca unul din cei doi provine dintr o familie cu o religie mai absurda? Adica distrugi ceva real din motivul unei religii oricare ar fi aia.
Religia nu avea scopul sa uneasca oamenii? Sa i faca mai buni unii cu altii?
Eu zic ca da, adevarata religia si credinta asta are ca scop. Ca oamenii au inceput sa inveteze tot felul de idiotenii...

#33
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 alin62, on 30 august 2015 - 04:37, said:

Parca in religie era vorba sa ti iubesti aproapele si parca nu ti impunea pe cine sa iubesti si pe cine nu, indiferent de ce iubire este vorba

Ala se numeste crestinism, si, intr-adevar, asta e esenta filozofiei crestine. Teoretic.
Daca e insa s-o luam dupa popi si dupa "credinciosi", apare intrepretarea radicala, care incepe sa amestece noul cu vechiul testament.
Daca intrebi un crestin convins si radical, care e esenta crestinismului, ala mai evoluat, care-ti poate raspunde articulat, va spune, egoist, ca vrea sa fie in Rai dupa moarte, NICI O LEGATURA cu iubirea de care vorbesti

Edited by tsunnami, 30 August 2015 - 05:10.


#34
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Logica nu are ce cauta aici, mai ales cand vorbim de despartirea a doi oameni in numele religiei. Asta in niciun caz nu este logica omeneasca doar o prostie omeneasca iar oamenii sufera pentru asta.

Problema este ca unii interpreteaza religia si dupa bunul lor plac cum le convine sau cum inteleg ei, iar daca este un om care intelege ceva mai greu iti dai seama ce iese.

Edited by alin62, 30 August 2015 - 04:55.


#35
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 alin62, on 30 august 2015 - 04:50, said:

Si de ce sa desparti doi oameni care poate chiar se iubesc cu adevarat, ca unul din cei doi provine dintr o familie cu o religie mai absurda? Adica distrugi ceva real din motivul unei religii oricare ar fi aia.
Religia nu avea scopul sa uneasca oamenii? Sa i faca mai buni unii cu altii?
Eu zic ca da, adevarata religia si credinta asta are ca scop. Ca oamenii au inceput sa inveteze tot felul de idiotenii...

A avut, nu mai are.
La radicali religia e cel mai important lucru, dincolo de sentiment sau logica.
Si cu astfel de oameni NU VREAU sa lupt, nu vreau sa aiba de a face copilul meu.
Nu vreau sa ma apuc sa indrept nici curbuira carpatilor si nici un radical care e indoctrinat.

 alin62, on 30 august 2015 - 04:52, said:

Logica nu are ce cauta aici, mai ales cand vorbim de despartirea a doi oameni in numele religiei. Asta in niciun caz nu este logica omeneasca doar o prostie omeneasca iar oamenii sufera pentru asta.

Nu vreau sa categorisesc un radical dupa religie.
Am si avut prieteni musulmani si crestini, unii, radicali.
Religia NU AVEA LOC in discutiile noastre.
Eu ii respectam, cand mergeam la ei le respectam traditia, cand veneau in vizita nu se manca porc (si-asa nu se mananca), dar la sentiment nu a existat niciodata nimic.
Nu tot timpul, conditia sa merg la ei era RESPECTUL pentru cea cu care vin, Nu exista sa accept ca mandra sa ma astepte afara sau sa nu ia parte la discutie doar pentru ca e femeie si e inferioara.
Mai presus de ea si de mine NU ESTE NIMIC pentru mine

Creierul imi opreste, trebuie sa imi opreasca orice dorinta a inimii cand e vorba de religie.


 alin62, on 30 august 2015 - 04:37, said:

Cand te opui asa nu faci decat mult rau copilului tau care va incepe sa se distanteze de tine. In privinta asta el trebuie sa decida ce e mai bine pentru el/ea pentru el isi va petrece restul vietii cu partenerul nu tu.

Nu cred ca-s un idiot care sa puna conditii pe care copilul sa nu le inteleaga LOGIC.
Indoctrinarea impotriva semenilor din familiile religios-radicale se face incetul cu incetul, in asa fel incat copilul va evita.

Nu am nimic cu negrii sau arabii, cu locul de nastere, dar, daca exista limite religioase si de traditie la familia celui cu care vorbeste, asta limiteaza libertatea copilului "indragostit".
Cu alte cuvinte daca copilul are chef sa manance porc, dar are interdictie de la condoarta/consort sa cumpere, aia nu mai e okay.
Daca copilul are obligatia de a trece la alta religie, aia nu mai inseamna libertate de alegere, si libertatea e cel mai frumos cadou pe care natura ni l-a dat.

Edited by tsunnami, 30 August 2015 - 05:04.


#36
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
S-au cam dus vremurile cand stateam si eu noptile la filme.
On topic- din experienta proprie stiu ca de mukte ori familia/vointa familiei castiga, si pe buna dreptate, are argumente puternice. Acum depinde ce vrea familia sa impuna, in cazul asta reguli religioase.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate