Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Impresiile voastre despre ERICSSON T39

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
maciu1

maciu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 25.09.2002
:help: Salut!
Cine are sau a avut un T39 e rugat sa-si suna impresiile.(Comparativ cu alte telefoane de pe la noi.)
Multumesc.

#2
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
e un telefon super bun cu un design inca la moda si plin de "features" , deci ti-l recomand daca nu te deranjeaza antena externa .
oricum decat T28,T29 si T20 este net superior

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
T39...are aproape aceleasi caracteristici ca un 6210...+ ca e mic!
Merita in orice caz orice banut....acum depinde si de pret!

#4
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
aproape aceleasi ?
are in plus bluetooth + acumulator mai bun
eu zic ca are aceleasi caracteristici cu un 6310
atat tot ca are antena externa.

#5
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
Eu zic ca are aproape aceleasi caracteristici ca un R520, adica CEVA mai multe (triband, Bluetooth, GPRS de exemplu).

Duh! Am raspuns in acelasi timp, dragos20... /goofy/

#6
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by RedGuy
Eu zic ca are aproape aceleasi caracteristici ca un R520, adica CEVA mai multe (triband, Bluetooth, GPRS de exemplu).

Duh! Am raspuns in acelasi timp, dragos20... /goofy/

phai asta si e..un 520m la dimensiuni mai mici...ma gandeam sa imi iau si eu...insa mai raman un timp la J70-ul meu :P

#7
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
DrFan...sincer un sfat....Preturile de revinzare scad destul de repede la Sony...asa ca incearca sa scapi de el acum cit inca mai scoti un ban frumos pe el...

#8
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
f. bina zis, este exact un R520 mai mic.

Apropo, de ieri am intrat si eu in clubul asta al celor cu T39. N-am apucat sa ma joc prea mult la el, insa primele impresii (evident, proaste) fata de 6310i sunt meniul mult mai slow si faptul de-a dreptul stupid ca atunci cand scriu un SMS (cu multi-tap, bine-nteles) si dau sa scriu "spre" (de ex) eu nu vreau sa astept fucking 2 secunde dupa ce dau "s" ca pe urma sa dau "p" si pe urma iaa-aarasi inca doua secunde ca sa dau "r", ci vreau sa apas pe sageata jos, ca la Nokia (si ca la T28 de ex) si sa scriu mai departe f. rapid, insa nu-uuu, la T39 daca dau sageata jos e ca si cum as da spatiu, iar sageata in sus in acest caz ma duce-napoi un spatiu (de ex ma duce inaintea lui "s") ... singurul mod pt a scrie asa repede cum as vrea este sa folosesti in timpul asta side volume button, adica faci s (apasand de 4 ori pe 7) si pe urma dai slideru in jos si pe urma poti face pe "p" repede, insa este foarte incomod acest lucru, si deci mai mult timp pierzi, asa ca BOOOO !!

A, si mi-am mai luat si un Jabra ieri (freespeak bt200) si vad ca se comporta mai bine cu T39-ul decat 6310i ... in fine, jucaria e faina, si am sa revin cu mai multe detalii pe parcurs.

Oricum, T39 o sa ramana ca backup phone.
:D :drac: :moo:

#9
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002

Quote

Originally posted by Gioro_T


A, si mi-am mai luat si un Jabra ieri (freespeak bt200) si vad ca se comporta mai bine cu T39-ul decat 6310i ...  
:D :drac: :moo:


am mai spus-o si altadata ca bluetooth-ul la Ericsson e net superior fata de cel la Nokia.

Cat ai dat pe Jabra ? daca te plictisesti de jucaria spune-mi ca sunt interesat (la preturile din Ro eu nu sunt dispus sa-mi iau un BT headset)  :degetele:

#10
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
bei, am dat cam US$70.
Destul de rezonabil, zic eu ...

De fapt cu 6310i merge tot in afara de voice-dialing. deci nu e chiar asa nasol, am avut eu impresia la-nceput ca se deconecta de-aiurea, insa pe urma mi-am dat seama ca intra intr-un fel de "sleep mode" ca sa nu iroseasca bateria, si cand primesc un call sau apas pe un buton se activeaza din nou ...

#11
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by AIWAMAN
DrFan...sincer un sfat....Preturile de revinzare scad destul de repede la Sony...asa ca incearca sa scapi de el acum cit inca mai scoti un ban frumos pe el...

i know.adik am observat asta....insa eu sunt deja la a treia intoarcere in garantie....asta inseamna ca la urmatoarea defectiune(care o sa vina repede,stai kalm) o sa pot sa imi iau bani pe telefon, sau altul nou+diferenta....acum ashtept sa se defecteze....si cred ca o  trag mai mult sper 5210(sunt mai "zbuciumat" de fel).....

aaaa....Gioro_T la T28s....cand dai de sageata in jos tot la del se intampla...adik te duce cu un caracter in fata/spate....crede-ma ca akum scriu un sms de pe el...

PS:cred ca la asta te refereai,nu?
PS2:merci de sfat aiwa....

#12
maciu1

maciu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 25.09.2002
Cum se comporta T39-le in privinta acumulatorului? Respecta specificatiile descrise in cartea tehnica(durata de stand-by)?

#13
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
pai cam 1 saptamana cu slimu....atat ma tinea pe mine cu vorbit cam 5 minute /zi si trafic pe GPRS cam 300kb/zi + 3/4 sms trimis si cam 6/zi primite

#14
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
niciodata sa nu te astepti sa se ajunga la ce scrie in datele tehnice ca alea sunt umflate rau dar bateria la t39 e buna rau , cred ca o intrece doar fostul meu T65 intre Ericssonane

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate