Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce antivirus folositi in Windows 10 ?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#181
AzKat69

AzKat69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 12.11.2011
- Windows Defender dezactivat.
+ Kaspersky Internet Security 2016 (cred)
+ Malwarebytes AntiMalware (suplement pentru antivirus)

#182
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 AzKat69, on 14 decembrie 2016 - 13:54, said:

- Windows Defender dezactivat.
+ Kaspersky Internet Security 2016 (cred)
+ Malwarebytes AntiMalware (suplement pentru antivirus)
Asta e gluma anuluiPosted Image  Nici tu nu mai stii ce ai instalat pe calculator! Poate ai chiar un virus cu haine de antivirus... s-au mai intalnit cazuri...

#183
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Bitdefender antivirus plus. Funcţionează ireproşabil.

#184
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Folosesc USB Killer 2.0. Tot ireprosabil functioneaza. Nu imi mai poate accesa nimeni laptopul, nici macar eu. :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_TidRpVWXBE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#185
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Azi am deparazitat systemul de pe laptop-ul băiatului. Malwarebytes a detectat 1711 obiecte infectate. Pffff. Am găsit și un Avast care s-a instalat singur și nu l-am putut dezinstala decât în Safe Mode. Am dat și cu ADW Cleaner, a mai găsit și ăla încă 10 mizerii pe acolo. Bine că am reușit să i-l curăț calumea. Descarcă jocuri de pe net și cred că ia virușii la pachet cu ele, i-am zis să aibă grijă ce instalează și ce descarcă.

#186
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu nu l-as lasa sa lucreze in cont de administrator.

#187
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Pentru pups si alte tampenii, pe langa Windows Defender merita sa cumpar un malwarebytes? Ma tot gandesc ca nu as vrea sa ma virusez aiurea si astea sunt cele mai enervante chestii.
Momentan folosesc doar windows defender pe windows 10, merita mai bine sa pun avast? Pe pc-ul vechi cu bit luasem la pups si alte tampenii dalea apoi cu Avast chiar nu am avut probleme, ma gandeam sa testez si windows defender pentru ca teoretic trebuie sa fie mai usurel si sa nu se duca nici bateria mai repede.

#188
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 androholic, on 04 februarie 2017 - 12:36, said:

Azi am deparazitat systemul de pe laptop-ul băiatului. Malwarebytes a detectat 1711 obiecte infectate. Pffff. Am găsit și un Avast care s-a instalat singur și nu l-am putut dezinstala decât în Safe Mode. Am dat și cu ADW Cleaner, a mai găsit și ăla încă 10 mizerii pe acolo. Bine că am reușit să i-l curăț calumea. Descarcă jocuri de pe net și cred că ia virușii la pachet cu ele, i-am zis să aibă grijă ce instalează și ce descarcă.
Fara rautate... in visele tale,ai reusit sa i-l cureti calumea! OS-ul ala,este o cloaca de virusi.Daca crezi ca i-ai nimicit in totalitate... te inseli amrnic!
Aparent,OS-ul va functiona acceptabil.Da vreo 4 restarturi si sa vezi cum se vor reactiva majoritatea! Un sistem virusat se curata numai cu instalare pe curat sau folosirea unei imagini de sistem facuta cand OS-ul era proaspat instalat si totul era curat,inclusiv programele instalate (cele de baza... Adobe Reader,browsere la alegere,Microsoft Office,VLC... si altele ce le mai folositi).
Daca juniorul descarca de pe Internet,fa-ti un obicei si dupa ce-i pui sistemul pe curat,instaleaza ce este OK,fa o imagine cu acel sistem cand este "ca o floare", pe o partitie separata,apoi da "remove" la litera sa nu se vada partitia din "Computer" ci numai din "Disk Management" si cand se mai viruseaza puternic sistemul,foloseste secventa Shift apasat si restart,apoi selectezi Recovery,lasi sa-si refaca OS-ul la imaginea "ca o floare",dai din nou Remove la litera partitiei unde este imaginea de back-up si tot asa!
Eu asa am pe toate cele 3 laptopuri ce le folosesc.Da "benga" in el... hop "recovery" si este totul limpede din nou!
Bafta!
P.S. - Ca antivirus...Windows Defender! Restul... BitDefender,Kaspersky,Nod32,Avira... sunt glume bune si bani stricati! Cel mai bun antivirus,este cel dintre scaun si tastatura,alaturi de un Windows Defender. NU uitati: antivirusii sunt ca un portar de fotbal - apara cat apara dar mai primeste si goluri! NU exista pe planeta,antivirusul 100% infailibil! Daca ar fi existat,l-ar fi folosit NASA!

#189
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 Tehnicianul1970, on 11 martie 2017 - 22:57, said:

NU exista pe planeta,antivirusul 100% infailibil! Daca ar fi existat,l-ar fi folosit NASA!
NASA nu foloseste antivirus? Posted Image

#190
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Solutii gratuite:
Windows defender din windows
360Total security cu bitdefender engine activat si Avira eventual layerul de securitate la maxim

Alta varianta ar mai fi sophos antivirus pentru home use. Pana la 10 device-uri protejate. Se poate instala pe windows, mac, android , linux etc.
Sophos functioneaza ireprosabil.

#191
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Zi de zi nu folosesc niciun antivirus. Insa uneori daca simt ca sunt probleme instalez Panda Antivirus si dau o scanare completa. Ulterior uninstall.

#192
deesee01

deesee01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2017
Kasperski

#193
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Nu folosesc decât Windows Defender si din 2015 nu m-am virusat cu nimic.

Edited by andupustiu, 06 April 2017 - 23:42.


#194
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 andupustiu, on 06 aprilie 2017 - 23:42, said:

Nu folosesc decât Windows Defender si din 2015 nu m-am virusat cu nimic.
Esti sigur ?

Eu personal folosesc Avast free...

#195
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
360 total security de cand a aparut prima oara.
Nu incetineste sistemul.
Nici nu simti ca ai antivirus.
Vine cu o suita de utilitare utile pentru pc.

Iar cu bani doar norton antivirus.

Edited by adiatric, 07 April 2017 - 16:47.


#196
dcristiand

dcristiand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.09.2016
Attached File  WD.png   123.01K   22 downloads
salutare,
de câteva zile primesc atenționare că WD nu poate actualiza definițiile de viruși; i-am dat și actualizare manuală; molfăie el acolo (căutare, descărcare, instalare), mai clipește din butoane și la urmă apare ce am atașat deși conexiune la net este...
Vă rog, mă poate lumina careva și să-mi zică ce să fac? că nu-s expert în W10... (de fapt, în niciun fel de W...)
Mulțumesc anticipat!

#197
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Esti pe o versiune mai veche de Windows 10 (in versiunea curenta WD a fost inlocuit prin Windows Defender Security Center). Ce versiune/ build de Windows 10 folosesti?
Ai facut ceva modificari prin fisierul hosts, Registry, dezactivat update-urile, folosit programe 3rd party pentru curatat registry, optimizarea sistemului etc.?
La cautarea/ instalarea de update-uri primesti erori, s-au instalat update-uri?

#198
Csabaxb

Csabaxb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 01.04.2011
Salutare, am windows 10, si folosesc defenderul. De un timp tot primesc oferta de la Vipre, sa folosesc programul lor. Cunoaste cineva, a folosit cineva acest program? Merita o proba un trial de 30 zile? Dupa ei, sunt singurii care apara 100 la 100 contra virusi. Cand am citit asta in e-malul lor aproape ma prins rasul. Exista asa ceva? Eu stiu ca antivirusul cel mai bun este intre urechile tale. Deci, merita? E mai bun ca Defender?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate