Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce antivirus folositi in Windows 10 ?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#217
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View Posttiti33, on 23 iulie 2017 - 19:03, said:

Folosesc Kaspersky internet Security 2016. Il am instalat de pe vremea lui Win 8 . Au curs peste el toate upgrade pana la Creator si functioneaza perfect .

Nu cred. Suntem in 2017. Daca ai avut initial 8 si ai mers normal pana in ziua de azi nu puteai sa ai 2016 pe vremea lui 8. Undeva s-a produs un upgrade.
Si din nou nu cred ca a functionat perfect - la instalarea AU - deci anul trecut ar fi fost dezinstalat complet ptr ca era incompatibil ( vezi ca deja e proces pe rol intre Kaspersky ci Microsoft pe tema asta ).
Deci cel mai probabil ti l-a scos si ai instalat tu sau altcineva ( poate chiar Microsoft - depinde cand s-a facut upgrade-ul ) versiunea noua.

Si cel mai probabil KIS2016 e incompatibil cu CU - de-aia versiunile noi pot fi instalate.

#218
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
360 internet security. Free si multe tool-uri incluse.

#219
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
Este bun de ceva antivirusul 360 Total Security pentru PC?

#220
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCosmin_Andrei, on 01 septembrie 2017 - 17:23, said:

Este bun de ceva antivirusul 360 Total Security pentru PC?

Activezi toate engine-urile si face treaba buna.
E destul de ok, si nu ocupa resurse. Folosesc de 3 ani.

#221
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
De vre-o 5-6 ani doar Eset Nod32 doar AV si nici o problema.

#222
IuLLiaN91

IuLLiaN91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.08.2017
Nod32

#223
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Niciunul pt. ca este de ajuns ce ofera Windows Defender ! :D

#224
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Bitdefender Internet Security 2018.

#225
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010
Am instalat aseară Bitdefender varianta gratuită. Momentan e în teste.

#226
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013
Bitdefender internet security.

#227
PaulA3des

PaulA3des

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.11.2017
Windows 10 cu Bitdefender cu licenta. Cele mai bune solutii.

View PostEmyBoss7, on 07 septembrie 2017 - 21:02, said:

Niciunul pt. ca este de ajuns ce ofera Windows Defender ! Posted Image

Daca tinta ta in viata este excelenta, incearca sa adaugi si Bitdefenderul :D

#228
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
De cand Bitdefender concretizeaza idealul de securitate prin excelenta? Nu exista antivirusul perfect.
Si cum ramane cu problemele pe care Bitdefender le produce in sistem?
La fel si eu as putea sa iti raspund: daca tinta ta in viata este excelența, atunci elimina Bitdefenderul si ramai pe Windows Defender, deoarece nu am intalnit pana acum un alt antivirus care sa nu interfereze in mod negativ cu functionalitatea cel putin a unei aplicatii sau care sa nu cauzeze probleme in cazul instalarii cel putin a unui update.
Mai mult decat atat, prezenta Bitdefenderului in sistem pare a fi una dintre cele mai raspandite cauze pentru care upgrade-ul la o noua versiune de Windows 10 esueaza (chiar daca efectele nu se manifesta imediat dupa upgrade). Si aceasta, deoarece majoritatea utilizatorilor uita sa-l dezinstaleze inainte de a efectua un upgrade.

Windows Defender Security Center a evoluat tot mai mult si este unul dintre mijloacele de securitate cu impact negativ minim asupra sistemului. La ora actuala ofera o protectie avansata, este adoptat de catre tot mai multi utilizatori si devine tot mai eficient pe masura ce numarul lui de utilizatori se afla in crestere. Sansa de a fi identificate noi surse de malware (in  general) mai rapid creste direct proportional cu numarul lui de utilizatori. Cei care utilizeaza alte mijloace de securitate nu fac altceva decat sa ii traga in jos pe toti ceilalti care se bazeaza pe tehnicile de securitate oferite de Microsoft.

#229
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Post_-_, on 11 noiembrie 2017 - 10:55, said:

ramai pe Windows Defender, deoarece nu am intalnit pana acum un alt antivirus care sa nu interfereze in mod negativ cu functionalitatea cel putin a unei aplicatii sau care sa nu cauzeze probleme in cazul instalarii cel putin a unui update.
Panda. De cel putin 5 ani fara nici o problema.

Edited by NSR, 11 November 2017 - 11:07.


#230
PaulA3des

PaulA3des

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.11.2017

View Post_-_, on 11 noiembrie 2017 - 10:55, said:

De cand Bitdefender concretizeaza idealul de securitate prin excelenta? Nu exista antivirusul perfect.
Si cum ramane cu problemele pe care Bitdefender le produce in sistem?
La fel si eu as putea sa iti raspund: daca tinta ta in viata este excelența, atunci elimina Bitdefenderul si ramai pe Windows Defender, deoarece nu am intalnit pana acum un alt antivirus care sa nu interfereze in mod negativ cu functionalitatea cel putin a unei aplicatii sau care sa nu cauzeze probleme in cazul instalarii cel putin a unui update.
Mai mult decat atat, prezenta Bitdefenderului in sistem pare a fi una dintre cele mai raspandite cauze pentru care upgrade-ul la o noua versiune de Windows 10 esueaza (chiar daca efectele nu se manifesta imediat dupa upgrade). Si aceasta, deoarece majoritatea utilizatorilor uita sa-l dezinstaleze inainte de a efectua un upgrade.

Windows Defender Security Center a evoluat tot mai mult si este unul dintre mijloacele de securitate cu impact negativ minim asupra sistemului. La ora actuala ofera o protectie avansata, este adoptat de catre tot mai multi utilizatori si devine tot mai eficient pe masura ce numarul lui de utilizatori se afla in crestere. Sansa de a fi identificate noi surse de malware (in  general) mai rapid creste direct proportional cu numarul lui de utilizatori. Cei care utilizeaza alte mijloace de securitate nu fac altceva decat sa ii traga in jos pe toti ceilalti care se bazeaza pe tehnicile de securitate oferite de Microsoft.
Multumesc.

#231
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostNSR, on 11 noiembrie 2017 - 11:07, said:

Panda. De cel putin 5 ani fara nici o problema.
Din pacate panda internet security are un scanner care ingreuneaza partea de internet.
Merge pentru viteze de 200-300mbps maxim, dar la viteze de peste 500mbps ocupa mult procesorul.

Pentru orice utilizator care nu este pretentions,
360totalsecurity,
sau sophos home pana la 10dispozitive.

#232
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View Post_-_, on 11 noiembrie 2017 - 10:55, said:

De cand Bitdefender concretizeaza idealul de securitate prin excelenta? Nu exista antivirusul perfect.
Si cum ramane cu problemele pe care Bitdefender le produce in sistem?

Eu unul nu am intalnit probleme produse de el.
Iar la capitolul integrare in WIndows 10 stau cel mai bine dupa Defenderul Windowsului. Si se pare ca va fi si mai bine, au incheiat si un fel de parteneriat cu Microsoft privind ATP-ul ( Advanced Thread Protection ) si sunt primii deocamdata cu un produs in stare beta facut impreuna cu Microsoft, ptr restul sistemelor de operare existente - Apple OS, Android si Linux.
https://blogs.window...ross-platforms/
https://www.bitdefen...r-atp-1994.html

A fost interesant cand am reusit upgrade-ul la FCU pe tableta ca dupa upgrade m-am trezit si cu Bitdefenderul upgradat de la 2017 la 2018.

Edited by eiffel, 13 November 2017 - 16:38.


#233
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2017 - 16:39, said:

Eu unul nu am intalnit probleme produse de el.

Nici la upgrade de Windows? Multi utilizatori s-au plans de esuarea upgrade-ului sau probleme produse dupa upgrade care s-au dovedit a fi cauzate de prezenta unor mijloace de securitate 3rd party in sistem, printre care se afla si Bitdefender.

#234
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
1000 de solutii pentru protectie.
Sophos isi face treaba.
Instalati si apoi testati pe malc0de sau malshare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate