Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Roaming Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1265 replies to this topic

#253
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa incarci mai mult de 15 euro. De la 20-30 in sus poate se mai uita cineva la tine...

#254
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postdavidell, on 14 august 2017 - 19:53, said:

eu nu doresc sa renunt la optiunea aceasta , care ar fi solutia?
  Inca o cartela?
  Poate chiar de la alt operator. Posted Image

Edited by alexa32, 14 August 2017 - 21:14.


#255
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Activezi, ca tot ai 15 euro, inca o optiune de 10-12 care are roaming inclus.
Ps: ce optiune e aia care inca de acum 2 ani e mai buna decat ce e acum ?

#256
davidell

davidell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.01.2008

View Postlogatul, on 15 august 2017 - 09:45, said:

Activezi, ca tot ai 15 euro, inca o optiune de 10-12 care are roaming inclus.
Ps: ce optiune e aia care inca de acum 2 ani e mai buna decat ce e acum ?


se pare ca nu ai inteles....nu poti activa 2 optiuni paralel...oferta actuala ce o am este de 7 euro nelimitat national, nelimitat fix sua, canada etc, 100 min mobil international , si 500 mb net

#257
adynis01

adynis01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2017

View Postdavidell, on 14 august 2017 - 19:53, said:

Intamplare intamplatoare, am o optiune pe Vodafone/cartela nelimitat nelimitat etc etc , de 7 euro de vreo 2 ani, cand ieseam din tara o incarcam cu extra euro pentru roaming, deoarece maine plec din tara , am verificat starea  roaming-ului care e activ, si am reincarcat cu 15 euro, insa sun la cei de la vodafone ca sa vad care mai sunt noile tarife...si am parte de surprize..." oferta dv nu mai face parte din portofoliul nostru"   ...eu intreb politicos daca lor le platesc lunar 7 euro pe ceva ce ei nu mai detin?....ok...roaming..." nu benefeciati de roaming " nici nu ma gandeam, dar care sunt tarifele...." nu beneficiati de roaming la aceasta cartela"  ...deci ca sa o scurtez, odata cu liberalizarea roaming-ului, unele optiuni nu doar ca nu beneficiaza de ofertele de roaming ca acasa ci nu beneficiaza deloc de roaming ....intrebare intrebatoare daca ieseam din tara nepregatit? si o alta intrebare chiar nu le este rusine? eu nu doresc sa renunt la optiunea aceasta , care ar fi solutia?
Dezactivezi opțiunea de 7 pe care o ai deoarece este o opțiune veche ce de activează automat, și alegi opțiunea 7 sau care vrei tu din oferta noua. Nu cred că e așa cimplicat

#258
tion

tion

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2017
ieri am primit 2 sms-uri de la Vodafone, unul dupa altul:
"Salut! Cu oferta curenta ai acces la serviciul de roaming pana pe 9 septembrie. Incepand cu urmatoarea reinnoire a ofertei tale dupa aceasta data, vei avea acces la serviciul de roaming, schimband oferta actuala cu una care ofera beneficii disponibile in roaming. Daca vei dori alta oferta, vei putea trimite SMS gratuit in ziua reinnoirii cu textul CREDIT la 579 si alege alta oferta potrivita nevoilor tale la *100# sau in MyVodafone."

la cateva minute dupa:
"Maine se reactiveaza automat Oferta 7 daca ai in cont 7 euro credit. Reincarca din aplicatia MyVodafone si primesti bonus 500MB. https://goo.gl/nggPpa"

Gata cu oferta de 7 Euro? :D  Suntem prea multi cu oferta de 7 Euro si trebuie sa trecem pe cea de 8 Euro?

Edited by tion, 15 August 2017 - 13:03.


#259
adynis01

adynis01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2017

View Postdavidell, on 15 august 2017 - 11:18, said:




se pare ca nu ai inteles....nu poti activa 2 optiuni paralel...oferta actuala ce o am este de 7 euro nelimitat national, nelimitat fix sua, canada etc, 100 min mobil international , si 500 mb net
Se pare că tu nu prea înțelegi. Oricum ai o opțiune veche cu puțin net și fără roaming. Dezactivezi și activezi o opțiune noua.

#260
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Am avut 2 optiuni in paralel in iunie, poate nu mai permit acum.
In alte retele vorbesti mai mult de 2000 de minute pe luna?

#261
davidell

davidell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.01.2008

View Postadynis01, on 15 august 2017 - 12:58, said:

Dezactivezi opțiunea de 7 pe care o ai deoarece este o opțiune veche ce de activează automat, și alegi opțiunea 7 sau care vrei tu din oferta noua. Nu cred că e așa cimplicat
complicat nu este...buna solutia pentru vodafone nu pentru mine

#262
adynis01

adynis01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2017

View Posttion, on 15 august 2017 - 13:00, said:

ieri am primit 2 sms-uri de la Vodafone, unul dupa altul:
"Salut! Cu oferta curenta ai acces la serviciul de roaming pana pe 9 septembrie. Incepand cu urmatoarea reinnoire a ofertei tale dupa aceasta data, vei avea acces la serviciul de roaming, schimband oferta actuala cu una care ofera beneficii disponibile in roaming. Daca vei dori alta oferta, vei putea trimite SMS gratuit in ziua reinnoirii cu textul CREDIT la 579 si alege alta oferta potrivita nevoilor tale la *100# sau in MyVodafone."

la cateva minute dupa:
"Maine se reactiveaza automat Oferta 7 daca ai in cont 7 euro credit. Reincarca din aplicatia MyVodafone si primesti bonus 500MB. https://goo.gl/nggPpa"

Gata cu oferta de 7 Euro? :D  Suntem prea multi cu oferta de 7 Euro si trebuie sa trecem pe cea de 8 Euro?
cum de nu mai vedeți voi oferta 7? Face parte în continuare din oferta Vodafone. Nu s-a schimbat nimic.

#263
davidell

davidell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.01.2008

View Postlogatul, on 15 august 2017 - 13:03, said:

Am avut 2 optiuni in paralel in iunie, poate nu mai permit acum.
In alte retele vorbesti mai mult de 2000 de minute pe luna?
nu am idee insa ar fi o restrictie pe care nu am de ce sa ii las sa mi-o impuna ca asa vor ei.....adica suntem buni sa platim , avem  un plan la care aderam si apoi , dupa cum au ei chef reduc , pentru ca nu vei vedea nici urma de plus niciodata...

View Postadynis01, on 15 august 2017 - 13:01, said:

Se pare că tu nu prea înțelegi. Oricum ai o opțiune veche cu puțin net și fără roaming. Dezactivezi și activezi o opțiune noua.
scuze ai dreptate , am o optiune veche, la fel si pantofii dar imi place si optiunea , si imi plac si pantofii.....oldies but goldies cum ar zice rusii

#264
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Optiunea pe care o ai momentan, merita sa o pastrezi doar daca vorbesti mai mult de 2000 de minute in alta retea plus cele internationale. Altfel, cum se pare ca multi prefera (inclusiv eu), atarna mai mult traficul de net, trafic pe care l-ai avea cu mult mai mult in noua optiune.
E oarecum normal sa nu mai ofere suport pt optiunile vechi. Si eu cand mi-am luat un tv "smart" avea netflix si youtube by default. Nu au fost hotratoare in alegere, dar mi-a placut sa apas pe buton si cea mica sa se uite ladesene animate pe tv (de la o distanta mare) decat sa isi rupa ochii in tableta. Acum, LG (din diverse motive ce nu mai tin neaparat de ei) nu mai ofera suport pt youtube. Ce sa fac? Sa incep cu reclamatii la sediu si pe net? Nu are niciun sens. Daca vreau acces la tehnologia actuala, cumpar alt tv sau gasesc alte solutii.
In cazul tau, daca totusi nu doresti sa renunti la actuala optiune, as cumpara alta cartela strict pt utilizare punctuala in roaming si gata.

#265
davidell

davidell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.01.2008

View Postlogatul, on 15 august 2017 - 13:32, said:

Optiunea pe care o ai momentan, merita sa o pastrezi doar daca vorbesti mai mult de 2000 de minute in alta retea plus cele internationale. Altfel, cum se pare ca multi prefera (inclusiv eu), atarna mai mult traficul de net, trafic pe care l-ai avea cu mult mai mult in noua optiune.
E oarecum normal sa nu mai ofere suport pt optiunile vechi. Si eu cand mi-am luat un tv "smart" avea netflix si youtube by default. Nu au fost hotratoare in alegere, dar mi-a placut sa apas pe buton si cea mica sa se uite ladesene animate pe tv (de la o distanta mare) decat sa isi rupa ochii in tableta. Acum, LG (din diverse motive ce nu mai tin neaparat de ei) nu mai ofera suport pt youtube. Ce sa fac? Sa incep cu reclamatii la sediu si pe net? Nu are niciun sens. Daca vreau acces la tehnologia actuala, cumpar alt tv sau gasesc alte solutii.
In cazul tau, daca totusi nu doresti sa renunti la actuala optiune, as cumpara alta cartela strict pt utilizare punctuala in roaming si gata.
Exemple sunt apropiate insa nu exacte, eu am avut roaming inainte liberalizarea lui in 15.06, contracost binenteles, acum nu mai am defel , nu e vorba de suport e vorba de aceleasi servicii, deci practic, in UE s-a liberalizat roaming-ul , iar vodafone Romania incearca, cu aceasta ocazie sa scape de vechile angajamente, stiu, e un fir de nisip nesemnificativ, insa asta nu inseamna ca-i voi lasa sa faca doar ce vor ei.....urasc sa fiu "dresat" ...daca cumpar alta cartela voi face exact ceea ce vor ei....deci merg inainte

Edited by davidell, 15 August 2017 - 13:47.


#266
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Te inteleg, dar daca tot pleci in concediu, nu mai bine nu iti mai bati capul cu problema asta? Cumperi o cartela, o folosesti in roaming (cred ca iesi si mai ieftin de cei 15 euro pe care erai dispus sa ii consumi cu cealalta), apoi daca vrei o arunci. O poti verifica si pe actuala daca merge totusi, cu totii stim ca cei la call center nu sunt cei mai pregatiti sau informati. Si aia e.....Cand o sa mai ai nevoie iar de roaming, vezi la momentul ala care sunt optiunile.

#267
davidell

davidell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.01.2008

View Postlogatul, on 15 august 2017 - 13:52, said:

Te inteleg, dar daca tot pleci in concediu, nu mai bine nu iti mai bati capul cu problema asta? Cumperi o cartela, o folosesti in roaming (cred ca iesi si mai ieftin de cei 15 euro pe care erai dispus sa ii consumi cu cealalta), apoi daca vrei o arunci. O poti verifica si pe actuala daca merge totusi, cu totii stim ca cei la call center nu sunt cei mai pregatiti sau informati. Si aia e.....Cand o sa mai ai nevoie iar de roaming, vezi la momentul ala care sunt optiunile.
Stii care e culmea...roaming-ul imi spune ca este activ...cei de la callcenter imi spun ca am roaming restrictionat....oricum e o situatie tipic romaneasca...o vara faina

#268
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postzeus20, on 13 august 2017 - 17:45, said:

Ce beneficii ai primit?
stai sa ma uit..
................
1100 min si sms nationale si internationale in retele fixe si in anumite limite catre international mobile
2GB de net national
..si alte bla blauri
pentru mine arhisuficient la 21 lei

Edited by sailor62, 15 August 2017 - 15:13.


#269
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016

View Postsailor62, on 15 august 2017 - 15:13, said:

stai sa ma uit..
................
1100 min si sms nationale si internationale in retele fixe si in anumite limite catre international mobile
2GB de net national
..si alte bla blauri
pentru mine arhisuficient la 21 lei
Salut,

E cumva oferta de retentie de 5 eur fara telefon ?
Cand ai primit-o/semnat pt ea ?
Ma intereseaza si pe mine.

Edited by Magicwisewolf, 21 August 2017 - 10:46.


#270
catalin_barna

catalin_barna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 08.01.2007
Salut.
Sunt nou utilizator de abonament Vodafone.
De unde aflu cat internet mai am disponibil in roaming??
La Orange iti aparea la cronos...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate