Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Mini-PC, Media Player cu Android

* * * * - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7528 răspunsuri în acest subiect

#6769
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 297
  • Înscris: 10.03.2014
Instaleaza din Google Play ATV launcher, si seteaza l ca default, asa o sa ti apara toate aplicatiile instalate.

#6770
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.598
  • Înscris: 15.07.2007
In Google Play nu gasesc Netflix pentru Q5Pro.
Cum pot rezolva problema aceasta?
Ms.

#6771
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.088
  • Înscris: 21.09.2006
Din alte surse ca: tv. aptoide, apkmirror s.a sau addon kodi.

#6772
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.600
  • Înscris: 06.01.2012

View PostAxelRo, on 01 februarie 2020 - 13:27, said:

sau addon kodi.
Desi functioneaza Netflix ok pe smart tv ,sunt curios daca o sa mearga prin acest mod si pe  Beelink gt mini A ,unde nu mai merge Netflixul ,cutiuța fiind blacklisted la ei. Dar oricum stiam chestia asta de cand am achizitionat-o si oricum nu pt  netflix  ci mai degraba pt ce se cam poate prin k.o.d.i. Mi se pare fantastic sa se poata vizualiza filme direct din f.i.l.e.l.i.s.t. sau orice alt provider de la noi sau ext  fara a le descarca in prealabil .Exista unele addon-uri ce stiu sa ruleze chiar cu filme de capacitate mare (40-50 gb) fara a avea neaparat spatiu de download pe mediabox. Apropo de asta ,nu inteleg de ce va chinuiti unii sa vedeti filmele prin kodi prin retea pe cand este mult mai lejer prin add-ons torrenti si sunt comparabile  cu Netflix atat la rulare cat si calitate tv-ul detectand inclusiv modurile HDR ( HDR 10,Dolby etc).Chiar ruleaza super ok Beelink -ul inclusiv 4k-uri . Totusi sunt curios daca pacalesc netflixul prin kodi pt ca oricum dispozitivul poate fi vazut si in acest fel. Ar mai fi unele solutii pe care o sa le incerc dupa aceea ,mai ales ca este rootat.. just 4 fun.

Editat de alinx1, 01 februarie 2020 - 21:29.


#6773
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.037
  • Înscris: 08.08.2002

View PostDIVX2006, on 01 februarie 2020 - 11:42, said:

In Google Play nu gasesc Netflix pentru Q5Pro.
Cum pot rezolva problema aceasta?
Ms.

Si daca pui o aplicatie de undeva si functioneaza vei fi foarte probabil limitat la stream SD pe Q5Pro acela deci ...

Editat de MD, 01 februarie 2020 - 22:55.


#6774
radusound

radusound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 186
  • Înscris: 16.02.2011
Salut , folosesc un mxlll g android tv box conectat la un televizor pentru a reda filme de pe un hard extern folosind drept player kodi 10.8.5. Problema e ca la majoritatea filmelor ( mkv ) imaginea agata , sacadeaza , gen la miscarea mai rapida a cadrului imaginii , cred ca s-a inteles , nu stiu cum se numeste in termeni tehnici. M-am tot jucat cu setarile video dar fara rezultate.
Exista ceva setari in kodi care ar ajuta ? Am instalat mx player si merge mai bine doar cu setarea de sw decoder . Multumesc .

#6775
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.580
  • Înscris: 11.04.2005
Actualizează Kodi 18. 5

#6776
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 612
  • Înscris: 26.09.2007
La mine pe acelasi aparat, merge bine Kodi 17.6. Varianta 18 cam agata.

#6777
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.341
  • Înscris: 15.03.2013
Variantele mai noi sunt adaptate pentru versiuni mai noi de android.Kitul de instalare e mai mic cu25% la varianta 18 fata de 17.Deci, nu mananca resurse mai mari, ca sa nu ingreuneze dispozitivul pe care se instaleaza.Instaleaza cu incredere ultima versiune 18.5.

#6778
radusound

radusound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 186
  • Înscris: 16.02.2011
Multumesc de raspunsuri , am scris gresit , am kodi 18.5 , voi incerca 17.6 ...La setarile video care ar fi recomandate ? ( media codec , hq scallers , refresh display rate ).

#6779
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.556
  • Înscris: 01.03.2006
Agata din cauza androidului ori nu are ultimul update de la  producator ,ori ultimul update e varza ! Asta e  o cauza ,a doia cauza poate fi hdd-ul.

#6780
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.341
  • Înscris: 15.03.2013

View Postradusound, on 08 februarie 2020 - 10:55, said:

Multumesc de raspunsuri , am scris gresit , am kodi 18.5 , voi incerca 17.6 ...La setarile video care ar fi recomandate ? ( media codec , hq scallers , refresh display rate ).
Nu schimba nimic.Daca, tot vrei sa incerci, schimba cate una, nu mai multe deodata.Revino de fiecare data la setarile initiale si reincearca.

#6781
hhagiu

hhagiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 15.08.2015
Dacă s-a mai scris pe subiect, scuze anticipate.
Caut o soluție pentru redare filme 4k de dimensiuni mari salvate pe laptop sau pe HD extern. Am un sistem compus din receiver 4k cu 7.2.2 atmos la care este conectat un videoproiector ultra short throw 4K. Tot la receiver mai sunt conectate ps4, chromecast 4k pt streaming, un dvdblueray.
Deși sunt un adept al conținutului legal, recunosc ca uneori nu mai am răbdare și mai descarc câte un film de pe torrent pe laptop. Însă, dacă rulez de pe laptop conectat la receiver, calitatea este departe de ce ar trebui sa fie (chiar cu un soft media player bun). Am înțeles ca un media player box performant ar rezolva situația, mai mult s-ar putea "descarca" continutul video direct în el, ar trebui deci sa aibă și spațiu de stocare suficent (sau sa fie conectat la HDD sau ssd). Sau chiar poate fi vizualizat direct continut streaming,sa nu maifolosesc un chromecast 4k pt asta)
Am citit despre media players, mai mult am întrat in ceata :) și n am găsit ceva care sa le cuprindă pe toate... Ceva recomandari? Atât pentru soluție? Și dacă soluția e un media player, care ar fi cea mai buna alegere?
Mulțumesc.


#6782
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.088
  • Înscris: 21.09.2006
Citește aici: https://forum.kodi.t....php?tid=332180
Eu am pus ochii pe un Vero 4k+


#6783
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.723
  • Înscris: 02.11.2005
Sătul să tot aștept lansarea lui Minix neo 22-xj și deranjat de functionarea lui Minix neo u1 pe care il am, m-am hotarat sa imi iau un Beelink GT king (am mai discutat anul trecut pe aici cu colegii de forum). De la Geekbuying din Europa cu livrare GLS, 4 zile la usa. Totul 507 lei. L-am testat cateva zile si pot spune ca este super la banii pe care i-am dat pe el în comparatie cu minixul pe care il am și care atunci cand l-am cumparat, adica acum 6 ani a costat 650 lei cu telecomanda minix A1. Filmele 4k prin kodi merg fara probleme din ce am reusit eu sa testez. Procesorul este suficient de puternic pentru browserul chrome, navigatia este o placere. Nici nu am mai instalat facebook si instagram le rulez prin browser, arata si mai bine asa. Youtube doar fhd (licente cred) dar este ok cu vanced :). Se incalzeste foarte putin, 40 grade cred, nu s-a blocat niciodata. Folosesc o interfata Nova in locul celei stock. Telecomanda cu care a venit este ok doar ca eu sunt obisnuit cu cea de la minix care are si tastatura. Sunetul il scot prin portul optic si este ok din ce ma pricep eu. Daca cineva este curios de vreun test ii stau la dispozitie.

#6784
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.000
  • Înscris: 06.09.2004
Netflix e 4K?

#6785
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.723
  • Înscris: 02.11.2005
Nu. Am pe tv netflix 4k, nu ma intereseaza pe minipc. Pe mine m-a interesat sa mearga bine kodi, chrome, youtube.
Edit: am instalat si netflix, nu cred ca merge 4k dar se vede bine.

Editat de Danitzi, 09 februarie 2020 - 10:22.


#6786
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.341
  • Înscris: 15.03.2013
Cum sta cu receptia semnalului wifi?Compartiv cu telefon sau device-ul anterior  la aceeasi ditanta de router.Precizeaza si ce abonament ai (300, 500, gigabit?).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate