Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Romānia īn grupa 1 la tragerea la sorți a preliminariilor C.M. 2018!

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#55
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Deci nu stiu cum sa zic. Am urmarit meciul pana la petarda de langa ala si era 0-1.
Cum naiba cand verific acum in loc sa vad 0-1 sau macar 1-1, vad mai rau, 0-3, asa ceva....
Ma bucur ca n-am mai pierdut restul minutelor sa vad mizeria asta.

#56
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
De ce nu i-a luat pe Rotariu si Budescu?

#57
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006

View PostBucifon, on 12 noiembrie 2016 - 00:42, said:

Vrei sa zici ca Cocis si Florescu n-au tras echipa dupa ei? Posted Image
Cum era sa uit. Cocis, Florescu (Geo Flores de fapt, s-avem pardon), Soava, etern tanarul Alin Stoica, Mara, Gigel Bucur, Grozav, Codrea ... ai nostri ca brazii cu mucii pă piept.
La astia macar s-a renuntat repede mai putin cei 2 de care ai amintit.
Eu raman la parerea ca Daum nu are cu cine. Cu Popa care defileaza in campionat, dupa 15 centrari in afara portii (stadionului) nimereste una, pentru ca are adversari slabi? in fata unuia mediocru, sa nu spun bun, nu-i mai auzi gurita. Dar pe cine bagi in locul lui? si al altora? nu cred ca cei de la Viitorul sunt o optiune... desi sincer eu i-as convoca pe toti in masa (da, sunt si eu roman, deci selectioner din nastere Posted Image) Macar aia si-ar fi luat-o azi cu 5-0 in loc de 3-0 dar invatau ceva.
Hagi (pe care nu l-am idolatrizat nici ca jucator si nici dupa) spunea in 98 faza aia cu statuia. Sincer, atunci mi s-a parut megaloman, acum inteleg ce-a vrut sa spuna.

Edited by ambr0zie, 12 November 2016 - 00:52.


#58
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Tamas-alcoolu' si de baga 2 sticle la ficat inainte de meci tot juca mai bine decat grigorie.

#59
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
Nu zic nu, ala mi s-a parut un fundas slab dintotdeauna (Dragos Capitanu'). Mi se pare mai bun Moti de exemplu. Dar comparam un jucator slab cu unul slabut, nu e mare afacere.
Tamas e trecut bine de 30 de ani.
Nici cu Hoban nu mi-e rusine, nu inteleg de ce se continua cu el.
Acum am vazut de Filipescu.
Desi avea IQ cam la fel cu fanionul de corner, mi-l amintesc ca un jucator muncitor, fundas de baza, ca mai gafa el cateodata, se intampla oricui.
Gica Popescu ori Belodedici nu mai gafau?
Dar personal, desi imi amintesc prostile lui Filipescu din teren, nu-mi amintesc prea multe meciuri groaznice. Cred ca singurul a fost acel 2-5 cu Danemarca, in rest, da clasa de departe oricarui fundas roman in activitate. Si nu prea imi amintesc de el sa nu fi pus osul.

Edited by ambr0zie, 12 November 2016 - 01:06.


#60
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBucifon, on 11 noiembrie 2016 - 23:58, said:

Credeam ca neamtul vine cu alte mentalitati, cu alt ochi la jucatori, cu alte tactici. Nimic.

Omul lucrează cu materialul clientului. Un selecţioner nu poate turna cu pâlnia valoare în capul jucătorilor. Pe ăştia îi avem, cu ăştia jucăm.

De 20 de ani tot dăm vina pe antrenori, dar nu luăm în samă că jucătorii sunt foarte slabi. Orice selecţioner de la această naţională, aceleaşi rezultate le-ar avea.

#61
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostBucifon, on 11 noiembrie 2016 - 23:54, said:

Adevarul ii ca Daum asta-i un prost, m-am convins. Cum sa incepi o campanie noua cu aceleasi tentative de jucatori care au facut un cacat moale la europenele de anul asta si sa te astepti la alte rezultate?

Bai frate, astia n-au invatat nimic din greseli si din trecut. Posted Image

A lasat vreun Messi pe banca?
Trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca am avut generatia lui Hagi in 1994 si de atunci numai petarde de jucatori.
Pe atunci jucau pe la Milan, Real, Barcelona, astazi pe la echipe de mana a doua din Vest.

Campionatul intern nu produce nimic, aia de afara sunt la fel, praf.
Din ce sa faca selectie?
Cu echipa actuala poate sa vina si Cristos antrenor,mai mult de locul 3 in actuala grupa-cu noroc- nu scoate.

Edited by marius.bunu, 12 November 2016 - 08:43.


#62
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Fundasi mai buni ca Grigore si Chiriches gasea usor ... nu-i aduci acum, pentru ce au fost odata.

#63
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
Eu n-as vrea sa fiu in locul lui Daum oricum, poate doar pentru salariu Posted Image
Daca selectioneaza in continuare aceleasi tinere sperante de 30 de ani, iese asa.
La ce baza de jucatori are, daca vine cu inovatii gen Lucescu jr sau cu o groaza de tineri, iese mai rau.
De la generatia buna (eu nu ii zic de aur), in Romania nu a mai existat un fundas dreapta cum trebuie, un mijlocas cu creier si un atacant pursange. Cate unul, nu mai vorbim de concurenta pe posturi. Pacat de Marica, s-a irosit.
Lasa, cu Danemarca poate nu se suspenda terenul si avem al 12-lea jucator care sparge direct capul adversarilor si abandoneaza aia. Dup-aia cu Kazahstan poate iau si aia un rosu in minutul 2 si desfacem mai bine pe benzi.
(urat gestul suporterilor, urat si periculos, pacat ca am ajuns sa vad asa ceva si imi pare bine ca de multi ani nu mai calc pe stadioane)

#64
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Noi mai avem jucatori in campionatul in tern ?
Eu nu urmaresc, dar cred ca selectionerul chiar n-are cu cine sa faca o echipa, asta este nivelul nostru de fotbal....
Jalnic....

#65
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,017
  • Înscris: 09.12.2015
Romania e muribunda Posted Image la fotbal , Polonia inca nu a murit :gunsmilie: "Jeszcze Polska Nie Zginęła"
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vdYCbAjgfh4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 12 November 2016 - 15:32.


#66
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
Clasamentul final, va fi urmatorul:
1.Polonia
2.Danemarca
3.Romania
4.Muntenegru
5.Kazahstan
6.Armenia

#67
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postnotrust, on 12 noiembrie 2016 - 00:47, said:

Deci nu stiu cum sa zic. Am urmarit meciul pana la petarda de langa ala si era 0-1.
Cum naiba cand verific acum in loc sa vad 0-1 sau macar 1-1, vad mai rau, 0-3, asa ceva....
Ma bucur ca n-am mai pierdut restul minutelor sa vad mizeria asta.

Exact asta am facut si eu.

#68
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
din nefericire noi niciodata nu am investit in fotbalul de calitate, iar jucatoriilor tineri cu potential nu li s-a oferit sansa atat timp cat nu aveau parintii bani. Antrenorii de la juniori daca nu le dai un ban nu stai in primul 11, si ii baga pe aia cu doua picioare drepte doar ca cotizeaza parintele. Cand ne uitam la Liga 1 preferam sa cumparam africani si brazilieni de prin ligiile 2-3 ca in Romania nu mai exista tineret cu potential, mai ies 2-3 jucatori de valoare odata la 10 ani dar in rest nimic. Nu imi aduc aminte cand am avut un atacant de valoare de la Mutu pana in prezent.

Cand ma uit la echipe ca Polonia care pana in urma cu 10 ani nu se calificau la nici un campionat, au ajuns sa aiba o echipa care sa tina parte nemtiilor, cu jucatori prin Germania si Italia la echipele mari, care au stiut sa isi valorifice jucatorii.

Asta este, noi o luam in directia gresita.

#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Echipa Nationala e o imagine buna in oglinda a societatii romanesti. S-a promovat smecheria, becalismul, pitzi.ponceala, si asta e rezultatul a 2 generatii de sportivi ratate. Acum ar cam fi momentul sa apara prima generatie care sa inteleaga ca fara munca nu se face performanta. Si Viitorul lui Hagi poate da un impuls, sa inteleaga toti ca banii se pot face (ca patroni de cluburi) mai ales din descoperirea de talente. Dar cand ai nostrii doar spalau bani pe la club, cum vrei sa ii intereseze efectiv mecanismul?

Edited by MembruAnonim, 14 November 2016 - 13:31.


#70
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Lotul Romaniei pentru meciul amical cu Rusia:

Portari: Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra Giurgiu), Valentin Cojocaru (Crotone);

Fundasi: Cristian Sapunaru (Astra Giurgiu), Bogdan Tiru (FC Viitorul), Dragos Grigore (Al Sailiya), Alin Tosca (Steaua Bucuresti), Steliano Filip (Dinamo Bucuresti), Gabriel Enache (Steaua Bucuresti), Iasmin Latovlevici (Karabukspor);

Mijlocasi: Eric Bicfalvi (Tom Tomsk), Dragos Nedelcu (FC Viitorul), Razvan Marin (FC Viitorul), Adrian Popa (Steaua Bucuresti), Andrei Prepelita (FC Rostov);

Atacanti: Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Deportivo La Coruna), Gheorghe Grozav (Terek Groznii), Dorin Rotariu (Dinamo Bucuresti).

Pffff, din nou selectionam o gramada de resapati.... noroc ca printre ei a convocat cativa si de la Viitorul. Sa nu mai zic ca la capitolul mijlocasi centrali suntem pe spate iar de un conducator de joc veritabil n-are rost sa mai povestim.

Edited by Bucifon, 14 November 2016 - 14:23.


#71
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
in primul rand ma bucur ca se convoaca si jucatori foarte tineri de dupa anii 90. Jucatori care dupa parerea mea au potentialul sa ajunga o generatie foarte buna.

In poarta l-as prefera pe Cojocaru, chiar daca nu are sanse, dar macar sa prinda experienta de nationala, pentru ca in cativa ani el va tine nationala cu siguranta. Pantilimon e umflatura lu' Tatarusanu iar, Silviu Lung nu are rost.

Fundasii imi plac, doar ca important este ca fundasii sa fie experimentati. Chiar daca Daum incearca sa bage jucatori tineri in lot, in fund ar trebui jucatori dinamici, rapizi dar si cu experienta.

#72
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016

View PostBucifon, on 14 noiembrie 2016 - 14:19, said:

Lotul Romaniei pentru meciul amical cu Rusia:

Portari: Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra Giurgiu), Valentin Cojocaru (Crotone);

Fundasi: Cristian Sapunaru (Astra Giurgiu), Bogdan Tiru (FC Viitorul), Dragos Grigore (Al Sailiya), Alin Tosca (Steaua Bucuresti), Steliano Filip (Dinamo Bucuresti), Gabriel Enache (Steaua Bucuresti), Iasmin Latovlevici (Karabukspor);

Mijlocasi: Eric Bicfalvi (Tom Tomsk), Dragos Nedelcu (FC Viitorul), Razvan Marin (FC Viitorul), Adrian Popa (Steaua Bucuresti), Andrei Prepelita (FC Rostov);

Atacanti: Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Deportivo La Coruna), Gheorghe Grozav (Terek Groznii), Dorin Rotariu (Dinamo Bucuresti).

Pffff, din nou selectionam o gramada de resapati.... noroc ca printre ei a convocat cativa si de la Viitorul. Sa nu mai zic ca la capitolul mijlocasi centrali suntem pe spate iar de un conducator de joc veritabil n-are rost sa mai povestim.
Echipa de start a Romaniei: Pantilimon - Enache, Sapunaru, Grigore, Latovlevici - Prepelita - Rotariu, Marin, Stancu, Grozav - Andone

Meciul e azi la ora 18, pe Dolce Sport.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate