Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

România în grupa 1 la tragerea la sorți a preliminariilor C.M. 2018!

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#19
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014

View PostTeoriaConspiratiei, on 20 iunie 2016 - 20:22, said:



Campionatele mondiale si europene au doua faze: o faza a calificarilor si turneul final in care joaca echipele calificate. Prima faza , cea a calificarilor, e impartita pe zone, fiecarei zone revenindu-i un numar de locuri pentru turneul final. Zona "Asia" parca asa se numeste ca si continentul Posted Image, din care face parte Arabia Saudita avea patru locuri , acum nu stiu cate mai mare .Noi facem parte din zona "Europa" care cuprinde toate echipele tarilor europene si Israelul cred. In faza calificarilor nu se intalnesc intre ele echipele apartinand unor zone diferite, doar la turneul final sunt meciuri "intercontinentale". Grupele valorice despre care se vorbeste aici au legatura doar cu zona "Europa".
A trecut ceva timp de cand a pus intrebarea, e bine sa afle mai tarziu decat niciodata cum sta treaba. :D
Eu tot nu am înțeles de ce Israel joacă în Europa. Dacă Turcii mai au o bucată de țară și oraș celebru pe pământ european, iar rusii au totuși capitala în Europa, de ce trebuie să joace Israel în Europa?

#20
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Pai poate vorbim cu arabii si intra Romania in AFC la schimb pentru Israel :lol:.

Cum sa joace Israel contra arabilor? Ii omorau pe acolo la meciuri dupa ce ca si asa se joaca multe prin Cipru din cauza atentatelor.

#21
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013

View PostLeopardSurd, on 13 iulie 2016 - 19:45, said:

Eu tot nu am înțeles de ce Israel joacă în Europa. Dacă Turcii mai au o bucată de țară și oraș celebru pe pământ european, iar rusii au totuși capitala în Europa, de ce trebuie să joace Israel în Europa?

Pentru că ei învârtesc banii în lume şi joacă unde au chef.

Stai să vezi când vor adera şi la UE.

#22
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Misto meci asta cu muntenegru.

#23
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
Misto dar nu prea...

#24
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Cate puncte luam cu Armenia+Kazakhstan?
0,1,2,3,4 sau 6?
Eu zic ca 4, 3+1

#25
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
6 puncte lejer

#26
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
Ce joc frumos. Se vede ca antrenorul strain al nationalei s-a pishat cu bolta pe clica lui Becali si a facut o echipa frumoasa. De aia era contestat de oier atat de vehement.

Fiul lui Petre Marin va ajunge mai mare decat tatal lui.

#27
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Postioppo, on 08 octombrie 2016 - 19:52, said:

Ce joc frumos. Se vede ca antrenorul strain al nationalei s-a pishat cu bolta pe clica lui Becali si a facut o echipa frumoasa. De aia era contestat de oier atat de vehement.

Fiul lui Petre Marin va ajunge mai mare decat tatal lui.

tatal lui nu a fost chiar mare, un jucator mediocru plus ca joaca pe alte pozitii.

Iar despre tactica aplicata, nu uita ca golurile au fost marcate in proportie majora de stelisti sau fosti stelisti.

Armenia nu este o echipa care sa ne puna probleme, nu trebuie sa exageram pt faptul ca am castigat la scor. Eu zic ca si cu Kazachstanul ne vom juca cat de cat, dar Polonia va fi meci adevarat.

#28
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
Stelistii care meritau sa joace la Nationala au jucat in acest meci. Atat. Si au fost doar 3 daca nu ma insel.
Eu m-am referit la vremurile tragice cand jucam cu unii ca Tanase-Dodel, Rapa si alte ciurucuri fotbalistice doar pentru a le creste cota de vanzare. Adica atunci cand antrenorul era vandut lui Becali.

Si consider ca Armenia ne-ar fi pus probleme mari in era Iordanescu/Piturca...

#29
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Postioppo, on 10 octombrie 2016 - 14:30, said:

Stelistii care meritau sa joace la Nationala au jucat in acest meci. Atat. Si au fost doar 3 daca nu ma insel.
Eu m-am referit la vremurile tragice cand jucam cu unii ca Tanase-Dodel, Rapa si alte ciurucuri fotbalistice doar pentru a le creste cota de vanzare. Adica atunci cand antrenorul era vandut lui Becali.

Si consider ca Armenia ne-ar fi pus probleme mari in era Iordanescu/Piturca...

da cu siguranta ca ai dreptate.

Armenia nu cred ca ne puteau pune probleme. Nu am pierdut cu ei niciodata, un singur egal si restul victorii. Iar daca ma uit la ultimele meciuri ale armenilor in care au castigat doar cu echipe din America latina gen Guatemala sau El Salvador iar cu echipe europene pierd cu 3-0 sau mai mult... ne dam seama ca este o echipa cu mult sub noi.

#30
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
Ce surpriza a fost aproape sa faca Armenia in seara asta. Si ce surpriza a facut Muntenegru. E o grupa al naibii de intortocheata.

#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
problema este ca terenul chiar ne-a pus probleme si s-a vazut acest lucru, dar sa nu dam vina pe teren pentru ca si stilul de joc a fost mizerabil.

Stanciu nu stiu daca a reusit o pasa care sa ajunga la un coechipier, avand una dintre cele mai mizerabile meciuri din istorie cred. La fel si Popa care nu a jucat mai nimic. Singurul care mi-a placut fiind Sapunaru.

#32
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
Meciul de luna viitoare, impotriva Poloniei, a devenit crucial. ;)

#33
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
No ce facem no? Batem azi au ba?

#34
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Batem cu 0-2 sau 0-3.

#35
justapoorboy

justapoorboy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.10.2016
Hopa ca e 1 - 0. Nu pentru noi, pentru ei.

#36
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
Baietii nostri zici ca acuma s-au aflat prima data impreuna ca echipa. Nici o idee tactica, nu vezi 2-3 pase care se leaga cand ataca, dezastru.
Vedem a doua repriza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate