Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

România în grupa 1 la tragerea la sorți a preliminariilor C.M. 2018!

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#91
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
la ce jucăm, ar trebui să ne mulțumim cu X !

#92
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016

View Postovermont, on 26 martie 2017 - 22:10, said:

Avem noroc daca nu luăm vreo boabă!
Eu am dat-o ca sigura. Din pacate, pronosticul meu mascat are sanse mici in acest moment. Speram in concretizare, in agonia dominarii teritoriale sterile. S-a mai echilibrat si n-a venit centrarea perfecta urmata de capul care sa-l transforme pe Tatarusanu in spectator privilegiat, , foarte aproape de faza. Uneori nedreptatea tasneste de unde nu te aspteti.
Altfel e in regula, situatia e promitatoare si cu un scor alb. Romania va juca in continuare un rol important, va arbitra lupta pentru locul al doilea dintre Muntenegru si Danemarca si isi poate fructifica sansele la locul al cincilea.
In ultimele minute am vazut inca si mai clar de ce e nedreapta viata.

#93
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
gata, ramanem acasa!

#94
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
Si așa trebuie boicotată Rusia 😃

#95
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011

View Postovyovi, on 27 martie 2017 - 11:56, said:

Si așa trebuie boicotată Rusia ��

noi vom organiza boicotul si demonstratiile, ca ne pricepem. La fotbal mai slab.

#96
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

View Postbusiness11, on 27 martie 2017 - 11:08, said:

gata, ramanem acasa!

să nu-mi spui că te-ai așteptat la altceva ? la ce rezultate am făcut...

România - Muntenegru 1-1 ;

Kazahstan - România 0-0 ;

România - Polonia 0-3 !

#97
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011

View Post3xteam, on 27 martie 2017 - 12:09, said:


să nu-mi spui că te-ai așteptat la altceva ? la ce rezultate am făcut...

România - Muntenegru 1-1 ;

Kazahstan - România 0-0 ;

România - Polonia 0-3 !

asteptat ca asteptat, dar crezut, sperat, dorit a fost cu totul altceva. Dupa fiecare meci ma uit, imi dau seama la ce nivel sportiv ne aflam si ce joc de fotbal facem. Acasa sa facem un joc asa de plictisitor si slab, fara mari sanse pe poarta, mai aveam putin si ne-o luam in bot de la danezi, care la fel nici ei nu au mare fotbal.

Trebuie sa spun si faptul ca deciziile antrenorului nu mi se par mereu corecte si chiar nu inteleg de ce un Alibec are locul pe banca, cand in Liga 1 chiar joaca un fotbal bun.

#98
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa ne intre bine in cap. Ce sadim, aia culegem. Peste tot. Doar ca in fotbalul de performanta se vede mai repede, atata tot.

#99
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015

View Postbusiness11, on 27 martie 2017 - 12:25, said:

asteptat ca asteptat, dar crezut, sperat, dorit a fost cu totul altceva. Dupa fiecare meci ma uit, imi dau seama la ce nivel sportiv ne aflam si ce joc de fotbal facem. Acasa sa facem un joc asa de plictisitor si slab, fara mari sanse pe poarta, mai aveam putin si ne-o luam in bot de la danezi, care la fel nici ei nu au mare fotbal.
Trebuie sa spun si faptul ca deciziile antrenorului nu mi se par mereu corecte si chiar nu inteleg de ce un Alibec are locul pe banca, cand in Liga 1 chiar joaca un fotbal bun.
Peste 50 % din lotul nationalei sunt fumatori, bautori crânceni de diverse licori bahice, uni sau mai drogat si probabil inca se mai drogheaza, multi dintre ei sunt curvari cu diploma, ei cauta sa obtina castig maxim cu efort aproape zero, asa ceva nu se poate decat in mintile si sufletele lor bolnave si ratacite Posted Image  Aferim de asa ceva , haram Posted Image

aferím (sens peiorativ ) Posted Image (Cuvânt) care exprimă dezaprobare Vz halal.  Cuvânt care exprimă invocarea : Doamne ferește!   :priest:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mmTYOY_jQWc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 27 March 2017 - 20:54.


#100
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Acuma o sa fim in urna a patra.

#101
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
bine ca nu mergem in Rusia ca astia nu ne dadeau oricum drept de survol pe teritoriul lor :)

#102
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Ma bucur pentru Islanda care, in seara asta, a spulberat Turcia cu 3-0 (in deplasare). Sper sa se califice la Mondial impreuna cu Ucraina.

#103
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
Romania a aratat pe finalul campionatul ca are putere si cat de cat calitate. Pacat ca baietii s-au trezit prea tarziu, in ritmul asta daca mai aveam 2-3 meciuri ne calificam si noi fara probleme. Dar asta este, noi suntem obisnuiti cu esecurile, trebuie sa asteptam inca 2 ani sa incercam o calificare.

#104
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
Păcat, păcat de suporteri! Posted Image ''Romania a incheiat preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018 cu o remiza chinuita in fata reprezentativei Danemarcei, scor 1-1, dupa ce a evoluat in inferioritate numerica din minutul 63. Gazdele au deschis scorul din penalty in minutul 60, Eriksen marcand cu sansa de la punctul cu var. Cosmin Contra a fost inspirat, a mutat ofensiv si golul a venit cu doua minute inainte de finalul partidei de pe "Telia Parken". Intrat in locul lui Alexandru Baluta, George Tucudean (aflat la primul meci pentru nationala) a contribuit decisiv la reusita lui Ciprian Deac. In urma acestui rezultat, Danemarca si-a asigurat locul al doilea in grupa si biletul pentru baraj.''
Sursa: http://sport.hotnews...ipele-start.htm

Edited by TheStarkestTruthMatters, 08 October 2017 - 22:58.


#105
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
Ce v-am zis?

View Postopen-your-eyes, on 06 octombrie 2017 - 12:48, said:

Ne ajuta faptul ca Danemarca a castigat in Muntenegru. Acum ei au nevoie de un singur punct pentru a-si asigura a doua pozitie. Si noi tot de un punct avem nevoie pentru a fi cap de serie in urna a treia la Cupa Natiunilor.


#106
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011
eu zic ca ultimele doua meciuri au aratat cu totul altfel in comparatie cu echipa sub conducerea lui Daum. Nu stiu daca el era de vina, in orice caz chiar daca nu il credeam in stare pe Contra, pana acum a facut o treaba frumoasa. Sa speram ca vom lucra mult mai tare ca si pana acum, in asa fel incat sa reusim si noi in sfarsit niste performante. Calificarea la campionate este ca si tragerea la loto pentru Romania si asta este foarte pacat.

#107
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Christoph Daum consideră că fotbalul românesc nu-şi va reveni până când nu se vor face investiţii nu doar în infrasturctură, ci şi în educaţie. De asemenea, selecţionerul naţionalei României avertizează că este nevoie de răbdare, pentru că odată început un astfel de proces, rezultatele nu apar peste noaspte.

Daum avea o alta viziune si un alt plan. Il durea la banana daca ne calificam la CM. El vroia altceva. Contra nu cred ca aduce in discutie asa ceva. Ca 99% din romani va fi fericit daca ne vom califica cu chiu cu vai la un campionat si acolo vom fi ciuca batailor.

#108
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,838
  • Înscris: 13.07.2011

View PostBursul, on 09 octombrie 2017 - 11:03, said:

Christoph Daum consideră că fotbalul românesc nu-şi va reveni până când nu se vor face investiţii nu doar în infrasturctură, ci şi în educaţie. De asemenea, selecţionerul naţionalei României avertizează că este nevoie de răbdare, pentru că odată început un astfel de proces, rezultatele nu apar peste noaspte.

Daum avea o alta viziune si un alt plan. Il durea la banana daca ne calificam la CM. El vroia altceva. Contra nu cred ca aduce in discutie asa ceva. Ca 99% din romani va fi fericit daca ne vom califica cu chiu cu vai la un campionat si acolo vom fi ciuca batailor.

Daum gandea cu totul altfel deoarece altceva este atunci cand esti roman, si te mandestri cu o calificare si alta este cand esti strain si doresti sa obtii alte scopuri. Eu cred ca Daum era mai mult interesat de viitorul nationalei si de modernizarea si optimizarea sportului romanesc cum ai spus si tu prin educatie sportiva si infrastructura.

Contra in schimb gandeste pe o perioada scurta, important ii sunt victoriile si calificariile rapide, chiar daca acolo ne facem de cacao. La fel era si Piturca.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate