Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Vacanta in Grecia, dar unde?

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2112 replies to this topic

#1729
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
https://www.kavalane...ansis-17eu.html de citit!

#1730
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
am citit tot.
in chineza n-ai vreo recomandare?:)))))

 protecties, pe 08 martie 2022 - 21:40, a scris:

Kefalonia o sa fie o destinație de "lux" daca prețul combustibilului crește asa cum se zvonește intre 2.5 si 3 euro / litru.

depinde. la 4 l / 100 km nu moare nimeni daca mai da 40 eur in plus.
autostrada are multe toll-uri insa
de o masa la taverna nu mai zicem.
si ..btw..cine a spus ca vacanta in Gr este "la low cost"?

#1731
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Adunate toate... carburant, taxe autostrada, ferry, mâncare mai scumpã, servicii mai scumpe. Fiecare dintre noi are un buget pentru vacanțã dar daca se tot mãresc preturile de la o sãptãmânã la alta, toți o sa avem de pierdut. Apropo cine consumã doar 4 litri / 100 de km pe autostrada? ( Buget fãcut pentru 1.6 euro/litru de motorinã, daca se duce in 2.5/2.6 euro înseamnã undeva la 250 de euro in plus pentru 3500 km la un consum mediu de 7.2 litri / 100 km)

Edited by protecties, 09 March 2022 - 09:41.


#1732
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Clar.
Eu consum intre 5 si 15,aceeasi masina.
Depinde ce n am.bani sau timp.sanatatea ne o da Dumnezeu.

Ultima oara (2021)motorina in Gr era 1.5..1.7
Benzina 2 e
Cea super plus putin peste 2

#1733
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
Ne mutam pe "https://forum.softpe...page__st__4680" ?

#1734
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021

 mdt, pe 08 martie 2022 - 17:34, a scris:

Ai abandonat ideile cu Kefalonia si Croatia? Iti sugerez sa parcurgi topicul Peloponez, s-au dezbatut deja multe variante acolo.

Era in plan doar Croatia. In Kefalonia am fost si a fost foarte frumos!
In ce priveste Croatia, am cam ramas interzis cand am vazut preturile la cazare.
De cand a inceput razboiul, stau in dubiu daca sa mergem in Croatia (ma gandeam in Istria), sau undeva mai aproape unde sa ne simtitim in siguranta! Cum, in Grecia am fost pana acum numai pe insule, ma gandeam sa incercam si partea continentala.

#1735
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
Buna seara

Am platit avansul la agentie charter+cazare Rodos. Doamne ajuta sa ajung! imi doresc de atatia ani sa revin in tara mea de suflet...

#1736
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021

 sunandmoon, pe 11 martie 2022 - 23:02, a scris:

Buna seara

Am platit avansul la agentie charter+cazare Rodos. Doamne ajuta sa ajung! imi doresc de atatia ani sa revin in tara mea de suflet...

Rhodos e o insula minunata; acolo, aerul pe care il respiri, cerul pe care il privesti, marea(de fapt sunt doua) pe care o asculti, oamenii care te inconjoara, legendele si toate vestigiile stravechi, te duc intr-o lume asa cum doar in basme mai exista...
Vacanta frumoasa sa aveti!!!!

#1737
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

Cronos multumesc mult Posted image Posted image   de-abia astept. sper sa nu mai apara niciun obstacol Posted image

Edited by sunandmoon, 13 March 2022 - 17:29.


#1738
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021

 sunandmoon, pe 13 martie 2022 - 17:28, a scris:

Cronos multumesc mult Posted image Posted image   de-abia astept. sper sa nu mai apara niciun obstacol Posted image

Doamne ajuta....Rhodos este una dintre cele mai frumoase insule, din mai toate punctele de vedere!

Iti urez sa o inconjori cu masina si sa nu neglijeji nici centrul ei, cu satele parca atemporale, vestigii, manastiri....sa privesti cerul si marea .....
nu degeaba i se spune insula Soarelui!

Edited by Cronos1, 13 March 2022 - 17:51.


#1739
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Si eu am petrecut o vacanta minunata anul trecut in Rhodos, iti recomand si eu sa faci un circuit cu masina, partea de vest, neturistica, e ceva cu totul deosebit... imaginile de acolo, singuri pe sosea, cu muntii pe fundal, mi-au ramas pe retina. Neaparat si Prasonissi, e un sentiment deosebit sa vezi cele doua mari unindu-se.

#1740
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Noua ne-au sarit in in fata masinii cateva caprioare insotite de un cerb. Au o culoare caramizie spre rosiatica. O sa vezi frecvent indicatoare cu animale salbatice! Drive safe!

#1741
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
cateva poze

Attached Files



#1742
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
Va multumesc pentru urari, poze si impresii Posted image

Din pacate, nu conduc, adica, am ramas la stadiul de a lua ore in capitala. nu m-as aventura sa inchiriez masina, desi mi-ar placea. daca n-as fi singurul sofer, ar fi altceva. voi lua autobuzul si voi vedea cat se va putea. fac lista.sper intr-o zi sa fac turul insulelor cu masina.

O sa citesc topicul dedicat ca de fiecare data. Si ma rog sa nu se mai intample ceva sa n-ajung.

#1743
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Unde ai cazarea?

#1744
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

 kerkyra, pe 15 martie 2022 - 11:26, a scris:

Unde ai cazarea?

Faliraki

#1745
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Ok, esti aproape si de Rhodos, caruia merita sa ii aloci o zi sa te plimbi pe stradutele din partea veche si pe zidurile castelului, si de Kalithea Springs. La Lindos iar merita sa mergi, atat sus, la acropole, cat si pe stradute. Nu stiu daca poti ajunge la Prasonisi cu transport in comun, ar fi pacat sa nu. Dar mai multe afli tu de pe topicul dedicat, putem continua acolo.

#1746
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

 kerkyra, pe 15 martie 2022 - 11:48, a scris:

Ok, esti aproape si de Rhodos, caruia merita sa ii aloci o zi sa te plimbi pe stradutele din partea veche si pe zidurile castelului, si de Kalithea Springs. La Lindos iar merita sa mergi, atat sus, la acropole, cat si pe stradute. Nu stiu daca poti ajunge la Prasonisi cu transport in comun, ar fi pacat sa nu. Dar mai multe afli tu de pe topicul dedicat, putem continua acolo.

Multumesc mult Posted image  am Rodos town, Lindos pe lista. si mai citesc si vorbim dincolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate