Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Vacanta in Grecia, dar unde?

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2112 replies to this topic

#1
paslarucristian

paslarucristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.01.2009
Buna tuturor, as dori o recomandare pentru o statiune in Grecia cu familia (sotia si o fetita de 4 ani ) . Nu am fost niciodata in Grecia , anul acesta sunt extrem de interesat pentru un mic sejur de 7-10 zile. Daca puteti preciza si preturile estimative e foarte ok. Mersi.

#2
oviliv79

oviliv79

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 18.09.2006
poate ne ajutam reciproc....si eu sunt exact in situatia ta familiala(cu sotie si fetita de 4 ani :D )
acu depinde tu ce constelatie vrei sa aiba hotelul....eu ma multumesc cu 3 stele dar neaparat all inclusive pentru linistea mea...ca bani caut ceva de preferat pana in 600 euro
am gasit ceva interesat de cercetat in Zakynthos...Admiral tsilivi 3*   si  admiral argasi 3 *
si asta la o prima cercetare....

tu in ce perioada ai vrea sa mergi ?

#3
dungatu

dungatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.04.2005
Va recomand Nei Pori pentru plaja gen Mamaia,sunt numai familii cu copii acolo,mancare gasiti la taverne - aproape orice, nu va luati All incl. Ar mai fi si varianta Sarti de pe bratul Sithonia in HAlkidiki.Vacante usoare!

#4
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

 dungatu, on 18th January 2010, 20:59, said:

Va recomand Nei Pori pentru plaja gen Mamaia,sunt numai familii cu copii acolo,mancare gasiti la taverne - aproape orice, nu va luati All incl. Ar mai fi si varianta Sarti de pe bratul Sithonia in HAlkidiki.Vacante usoare!
in afara de nei pori, exista leptokaria...o statiune linistita fara prea multe discoteci, nisip frumos dar cam pietris.
insula thassos iarasi e superba, linistita multe de vazut si in primul rand are intrare in mare lina, mergi cam 20 m si apa e de un metru jumate.

cauta oferte, si vezi ce ti s-ar potrivi

#5
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007
Nei Pori sau Thassos (dar nu oriunde) si in niciun caz all inclusive. Nu va grabiti, aveti de unde alege!

Edited by dana_03, 18 January 2010 - 21:35.


#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
All inclusive in Grecia sunt bani aruncati pe fereastra. Tavernele sunt de baza la greci. Pe bratul Kassandra sunt iarasi locatii bune ptr familistii cu copii.

#7
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006
Nei Pori fara doar si poate(am fost si in Thassos). Nu este indicat sa luati All inclusive la greci....in cel mai rau caz, mic dejun.

#8
oviliv79

oviliv79

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 18.09.2006

 bela, on 19th January 2010, 10:41, said:

Nu este indicat sa luati All inclusive la greci....in cel mai rau caz, mic dejun.
te rog.....poti explica mai mult aceasta afirmatie??

mie imi place all inclusive pentru ca am totul la dispozitie...fara sa ''intreb'' portofelul  :rolleyes:

#9
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009

 oviliv79, on 19th January 2010, 11:33, said:

te rog.....poti explica mai mult aceasta afirmatie??

mie imi place all inclusive pentru ca am totul la dispozitie...fara sa ''intreb'' portofelul  :rolleyes:
Sejurile allinclusev in grecia sunt mai scumpe decit in turcia si pe de alta parte e mai usor sa maninci la o taverna pentru ca sunt foarte multe cu mincaruri bune si raport calitate pret este ok

#10
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

 oviliv79, on 19th January 2010, 11:33, said:

te rog.....poti explica mai mult aceasta afirmatie??

mie imi place all inclusive pentru ca am totul la dispozitie...fara sa ''intreb'' portofelul :rolleyes:


Grecia si sistemul AI sunt incompatibile datorita modului lor de viata si a conceptiei de a face turism. Pentru greci un resort de 5* cu AI este echivalent cu a tine turistul prizonier intr-o colivie de aur. Iar ei pot intelege orice mai putin faptul ca cineva accepta benevol statutul de ostatic.
In ultima vreme s-au pliat si ei pe solicitarile venite din partea turistilor si au aparut unitati hoteliere care acorda astfel de facilitati, insa nu se compara cu cele oferite in general de tarile musulmane sau de vecinii bulgari. Un AI la greci s-ar putea sa te dezamageasca, iar ca bani s-ar putea sa iesi mai ieftin mancand ce vrei, unde vrei si cand ti se face foame.

#11
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

 paslarucristian, on 18th January 2010, 18:50, said:

Buna tuturor, as dori o recomandare pentru o statiune in Grecia cu familia (sotia si o fetita de 4 ani ) . Nu am fost niciodata in Grecia , anul acesta sunt extrem de interesat pentru un mic sejur de 7-10 zile. Daca puteti preciza si preturile estimative e foarte ok. Mersi.

1.as merge in Kalithea pe bratul kasandra (anul trecut al meu baiet avea 4 ani). Am stat la vila erato chiar in centru, plaja buna, taverne, suprmarketuri. nu se merita sa iei allinclusive, mancarea la taverne este f buna si daca luati 2 portii de la voi ii dati si copilului pt ca sunt destul de mari.
2. as merge in Vourvouru o locatie putin mai salbatica, plaja super. dar fara magazine prea multe si fara taverne la discretie ca in prima locatie.
Masina te-ar face mai mobil oriunde ai merge. Si inca ceva, cred ca in Grecia anul asta va fi super de mers pt ca situatia economica este acum  f grea si preturile vor fi atractive. Cred ca si anul asta voi face o tura prin Elada.

#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007

 giovi_buru, on 19th January 2010, 12:02, said:

Si inca ceva, cred ca in Grecia anul asta va fi super de mers pt ca situatia economica este acum  f grea si preturile vor fi atractive. Cred ca si anul asta voi face o tura prin Elada.

Giovi m-am uitat exact pe vila la care am stat anul trecut in Vourvourou si a crescut pretul. Aceeasi impresie mi-au lasat-o si celelalte vile din zona.
Cred ca si ei ca si noi cand dau de greu cresc preturile.

#13
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

 oviliv79, on 18th January 2010, 20:35, said:

poate ne ajutam reciproc....si eu sunt exact in situatia ta familiala(cu sotie si fetita de 4 ani :D )
acu depinde tu ce constelatie vrei sa aiba hotelul....eu ma multumesc cu 3 stele dar neaparat all inclusive pentru linistea mea...ca bani caut ceva de preferat pana in 600 euro
am gasit ceva interesat de cercetat in Zakynthos...Admiral tsilivi 3*   si  admiral argasi 3 *
si asta la o prima cercetare....

tu in ce perioada ai vrea sa mergi ?

In Zakynthos singurul hotel la care poti merge AI si beneficezi de 90% din conditiile de la turci e Louis Zante Beach. Cel mai bine e ori sa te duci in Turcia AI (Belek) sau daca nu oriunde altundeva in Grecia cel mult HB pentru ca vad ca discuti de cel mult 600 euro.

#14
dungatu

dungatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.04.2005

 paslarucristian, on 18th January 2010, 18:50, said:

Buna tuturor, as dori o recomandare pentru o statiune in Grecia cu familia (sotia si o fetita de 4 ani ) . Nu am fost niciodata in Grecia , anul acesta sunt extrem de interesat pentru un mic sejur de 7-10 zile. Daca puteti preciza si preturile estimative e foarte ok. Mersi.


 oviliv79, on 18th January 2010, 20:35, said:

poate ne ajutam reciproc....si eu sunt exact in situatia ta familiala(cu sotie si fetita de 4 ani :D )
acu depinde tu ce constelatie vrei sa aiba hotelul....eu ma multumesc cu 3 stele dar neaparat all inclusive pentru linistea mea...ca bani caut ceva de preferat pana in 600 euro
am gasit ceva interesat de cercetat in Zakynthos...Admiral tsilivi 3*   si  admiral argasi 3 *
si asta la o prima cercetare....

tu in ce perioada ai vrea sa mergi ?

Foarte important pentru ambele familii-cu ce mergeti in grecia?Daca aveti masina e cel mai ok.

#15
oviliv79

oviliv79

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 339
  • Înscris: 18.09.2006
eu unu m-as risca sa merg cu auto propriu....am gasit ceva interesant in Halkidiki ...Hotel Aristotelis Beach 4*...desi sunt si pareri mai putin placute..
inca cercetez...

#16
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Dupa parerea mea in Grecia cel mai bine este la vilele private. Grecia nu este tara hotelurilor ca Bulgaria sau Turcia. (si nu am fost doar odata in Grecia)

#17
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

 oviliv79, on 19th January 2010, 21:06, said:

eu unu m-as risca sa merg cu auto propriu....am gasit ceva interesant in Halkidiki ...Hotel Aristotelis Beach 4*...desi sunt si pareri mai putin placute..
inca cercetez...
Nu te duce la allinclusive in grecia sau nu te duce deloc daca asta e rostul unei vacante pentru tine , daca totusi te duci ia si o tesla cu tine stii tu de ce .....

#18
sissi691

sissi691

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 31.05.2009

 paslarucristian, on 18th January 2010, 18:50, said:

Buna tuturor, as dori o recomandare pentru o statiune in Grecia cu familia (sotia si o fetita de 4 ani ) . Nu am fost niciodata in Grecia , anul acesta sunt extrem de interesat pentru un mic sejur de 7-10 zile. Daca puteti preciza si preturile estimative e foarte ok. Mersi.
Nu ai mentionat cu ce mijloc de transport vrei sa ajungi. Daca esti cu auto propriu sau autocar as zice sa te opresti in nord (bratele Kassandra, Sithonia, insula Thassos sau maxim Nei Pori). Daca esti cu avion, poti alege orice insula care are aeroport. Anul trecut am fost intre 20-27 august aici http://www.gerakina-...r/home page.htm si a fost perfect pentru cei cu copii mici : distanta mica intre hotel-restaurant piscina-plaja. Piscina gratuita este ff aproape de plaja a.i. poti sa supraveghezi copilul fara grija ca lasi lucrurile nesupravegheate. Masa in regim demipensiune, bufet suedez din abundenta (vita, porc, pasare, legume, fructe, inghetate-tot ce vrei). Primul copil pina in 12 ani are cazare si masa gratuita si ofera si pat suplimentar la cerere. Ai Salonicul aproape (70km) pt shopping sau aqua park, as recomanda sa nu iei excursii care dureaza mai multe ore, nu cred ca fetita are suficienta rabdare. Hotelul nu arata exceptional insa ofera tot confortul necesar. Se stie ca grecii nu sunt axati pe cazare. Costuri: 700 E cazare si masa/3 persoane, 150E benzina pt 2600 km (500 din ei numai in Grecia), restul te priveste... Succes! Anul asta as vrea Vourvourou, daca nu-i mai apuca vre-o greva pe agricultori.....

Edited by sissi691, 22 January 2010 - 13:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate