Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Metropolitan Residence Aviatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
901 replies to this topic

#811
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
un interfon bun este 1000-2000lei cu tot cu instalare si se pot calba toate posturile dar monta doar posturile necesare............ + cateva zeci de lei/post.
interfonele sa fie marea problema.....

mi se pare ca dezvoltatorul are closca cu aur dar arunca cu oualele pe geam.....

Edited by arg, 09 June 2017 - 12:32.


#812
Math87

Math87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2017
Salut,

Sunt si eu mutat in bloc de 2 saptamani si vad ca se discuta lucruri despre care nici nu am auzit dar despre care sunt extrem de interesat. Exista un forum privat sau un grup de facebook unde se discuta toate astea?

Chiar sunt interesat sa ma alaturi discutiilor.

Multumesc frumos,

#813
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
ia topicul la citi, parca era ceva creat, doar pentru proprietari....

#814
Math87

Math87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2017
Nu gasesc nimic.....

Tot proprietar sunt si eu.

Cine are cunostinta de forum privat, va rog sa ma invitati si pe mine. Sau daca trebuie, ne intalnim in week end.

Multumesc,

#815
adymoise06

adymoise06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2007
Salut Math, da exista un grup. Trebuie sa vorbești cu Cosmin (Administratorul) sa te adauge in el.

#816
Math87

Math87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2017
Multumesc mult! Mi-a mai scris un user in privat. O sa il caut pe Cosmin in week end. Mai vorbisem cu el pentru cardurile de access si pentru accesul masinei de mobila in complex, dar nu am discutat de forum pana acum. Multumesc mult inca o data !

#817
adymoise06

adymoise06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2007
In acest moment poarta de la parcare este deschisă. Dacă mașina cu mobila are loc in parcare, o poți bagă liniștit cu condiția sa nu o lași acolo pe locurile altor proprietari. Descarci mobila și pleci. :)

Spor!

#818
GNico

GNico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.06.2017
Salut,

Suntem interesati de un apartament la et.8/9  in acest complex si vroiam sa va intreb daca au fost sau exista probleme cu infiltratiile de apa. De asemenea, cu parcarea mai sunt probleme? Cu finisajele in realitate in cat timp se mai rezolva?
Multumesc,

#819
adymoise06

adymoise06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2007
Salut! Din pacate, cu finisajele nu prea se rezolva. Parcarea este încă nefinalizata, la -2 încă este apa, interfoane probabil vom pune pe banii noștri. Asta e partea nasoala a complexului. Partea buna, îți oferă mulți bani pe finisaje dacă vrei sa te descurci singur sau sa îți cumperi ceva mai scump (70 mp gresie, faianța, parchet) + o suma modica pentru montaj (dacă vrei sa îți iei o echipa sa le facă). Îți pot recomanda pe cineva care lucrează cu materiale de top, serioși, punctuali și o calitate înaltă.
După părerea mea, prețul pe mp este unul Ok având in vedere zona.
Cât despre infiltrații, am un prieten care sta la 9/9 și nu are probleme. Nu știu ce sa îți spun, cred ca depinde de noroc. Ce e frumos la un etaj așa mare, view-ul. Se vede foarte fain.
Mai departe, rămâne la decizia voastră dacă luați sau nu. Dacă va hotărați, va trebuie răbdare, iar recomandarea mea este sa luați in regie proprie.

#820
GNico

GNico

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.06.2017
Multumesc

#821
marten007

marten007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.11.2015
Inca un sfat pentru eventualii cumparatori: cereti sa vi se puna la dispozitie cartea tehnica!!! Insistati pe asta, daca nu e nimic de ascuns atunci ar trebui sa fie facuta disponibila fara probleme.

#822
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nu te supara, dar ce sa se vada asa fain? Campul? Pt ca nu ai nici o priveliste, o padure sau ceva in zona...sunt campuri cu balarii si atat.

#823
Brad17

Brad17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.06.2017
Salut. Și eu sunt interesat de un apartament în acest ansamblu. Îmi puteți spune care este calitatea transmisiei tv siinternet oferită de Metropolitan? Exista cablu pentru instalare telefon fix?

#824
marten007

marten007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.11.2015
Gbit e ok, tv e saracacios la nr de posturi. Nu exista telefon fix

#825
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmarten007, on 21 iunie 2017 - 09:50, said:

Gbit e ok, tv e saracacios la nr de posturi. Nu exista telefon fix
nu pute-ti sa face-ti cerere la rcs?

#826
marten007

marten007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.11.2015
Pe scurt: nu.

#827
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmarten007, on 21 iunie 2017 - 09:55, said:

Pe scurt: nu.
stiu, povestea dar asa ca o intrebare, cine va obliga? aaa s-au finalizat parcarile si totul e ok? sunteti chiriasi sau proprietari?
cererea catre rcs. upc sau cine o mai fi pe piata o face asociatia cu lista de semnaturi...
nu e nevoie sa renunti la serviciile oferite de dezvoltator, le platesti dar nu vad de nu ai folosi si alt furnizor.., chit ca-ti trage fibra pe balcon...

Edited by arg, 21 June 2017 - 10:04.


#828
Gogu Steriade

Gogu Steriade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.12.2005

View Postarg, on 21 iunie 2017 - 10:03, said:

le platesti dar nu vad de nu ai folosi si alt furnizor.., chit ca-ti trage fibra pe balcon...
Ei bine, dezvoltatorul s-a asigurat ca tot firma lui va furniza paza, internetul si TV-ul. Cum? La cumparare aveai o bifa, iar daca doreai apartament acolo, trebuia sa bifezi serviciile lor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate