Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Windows 10 - cât de prost poți să fii să înjuri un SO pe care Microsoft te roagă să nu-l instalezi.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014
Salut,
Tocmai mi-a venit o idee, aceea de a vedea cât de prost e românul. Vă rog postați de ce considerați că Microsoft v-a tras în piept anunțând Windows 10, un SO la care vei putea face upgrade gratuit cu o licență validă de W7 sau W8.

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
esti confuz si dezinformat sub toate aspectele!

Edited by Nero-d, 24 April 2015 - 05:38.


#3
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014

View PostNero-d, on 24 aprilie 2015 - 05:35, said:

esti confuz si dezinformat sub toate aspectele!
Mulțumesc pentru postare, ești candidat la premiul întâi.

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,034
  • Înscris: 08.08.2002
ramai la WIndows XP e perfect pentru tine !

#5
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014
De curiozitate, ai citit titlul cu atenție?

#6
alin34

alin34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.01.2009
Cine injură ?

#7
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Ai simtit tu nevoia puternica de fa face un topic nou in loc sa postezi in topicul de W10 deja existent? Narcisist pana in maduva oaselor.

#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postalin34, on 24 aprilie 2015 - 06:21, said:

Cine injură ?

Multi, multi... Chiar si aici pe forum!

#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 24.05.2010
Dar cand te-a tras in piept?

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
@initiator, nu ai inteles nimic. aia de la windows nu te roaga sa nu-l instalezi. de aia l-au lansat, ca unii sa-l instaleze si sa se planga. ei vad de ce se plange lumea, si repara, imbunatatesc versiunea de win. cand cred ca au terminat, or sa lanseze varianta finala.
daca intri pe pagina microsoft, primul text de care dai e
Windows 10 este cel mai bun de până acum datorită dvs.

Pentru prima dată, oameni de pe tot globul ajută la construirea viitorului Windows.

oricum, candidezi de dimineata la cel mai tampit topic al zilei, pacat ca o sa intre un moderator si o sa ajunga topicul tau unde ii e locul, la cosul de gunoi al forumului...

#11
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
A se citi de aici in jos: http://forum.softped...6#entry16962110

Am avut si eu impulsul de a crea un topic de genul asta, dar am abandonat rapid ideea. Nu prea ai cu cine sa discuti (a se vedea inca o data link-ul de mai sus).

#12
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postslai, on 24 aprilie 2015 - 07:08, said:

@initiator, nu ai inteles nimic. aia de la windows nu te roaga sa nu-l instalezi. de aia l-au lansat, ca unii sa-l instaleze si sa se planga. ei vad de ce se plange lumea, si repara, imbunatatesc versiunea de win. cand cred ca au terminat, or sa lanseze varianta finala.
daca intri pe pagina microsoft, primul text de care dai e
Windows 10 este cel mai bun de până acum datorită dvs.

Pentru prima dată, oameni de pe tot globul ajută la construirea viitorului Windows.

oricum, candidezi de dimineata la cel mai tampit topic al zilei, pacat ca o sa intre un moderator si o sa ajunga topicul tau unde ii e locul, la cosul de gunoi al forumului...
Nu m-am putut abtine! De la Windows 7 am putut oferi feedback la versiunea "before RTM"!

Initiatorul a inteles ce am inteles si eu, multi instaleaza Windows 10, chiar daca nu stiu engleza destula sa ofere feedback sau pur si simplu nu stiu ca pot oferi feedback.
Din cauza asta, multi se plang unde nu trebuie si unde nu are rost, aici pe forum de ex.

#13
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
initiatorul a scris prea multe tampenii pe metru2 pentru a merita sa fie combatute...
el are o perceptie total gresita a realitatii...
i-a venit lui asa, o idee...

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
"Windows 10 - cât de prost poți să fii să înjuri un SO pe care Microsoft te roagă să nu-l instalezi."

Microsoft nu te roaga sa nu il instalezi, ci te previne asupra faptului ca nu este inca un sistem de operare bine pus la punct si recomanda sa nu fie instalat pe o masina principala.
Este un preview pe care Microsoft il ofera tuturor celor care doresc sa se implice si sa ajute la dezvoltarea acestei versiuni de Windows prin testare si oferire de feedback.
Orice tester are libertatea de a instala oricand "Windows 10 Technical Preview" sau de a renunta oricand la el.
Daca cineva incearca sa-l utilizeze drept sistem principal si apoi injura ca nu ii functioneaza cum trebuie este doar vina lui. Este foarte putin probabil ca un utilizator ce instaleaza acest preview in scopul de a oferi feedback-uri obiective sa ajunga sa injure acest OS. Cel mult renunta sa se mai implice atunci cand considera ca nu mai merita sa isi sacrifice timpul in vederea imbunatatirii respectivului OS in conditiile in care nu este macar recompensat prin a vedea ca feedback-ul oferit a avut un efect pozitiv, in ciuda cantitatii mari de feedback-uri similare si a promisiunilor celor de la Microsoft cum ca de aceasta data ar tine cont de opiniile utilizatorilor. Personal la fiecare build am vazut cum Microsoft a luat-o in cu totul alta directie decat au cerut cu insistenta foarte multi utilizatori. Asa ca s-ar putea explica si anumite reactii negative ale anumitor utilizatori care si-au sacrificat din timpul personal pentru a oferi ajutor celor de la Microsoft. Dar aceasta nu are legatura cu "prostia", chiar daca prin absurd un astfel de user ar ajunge din disperare si la defulari exprimate prin injuraturi.

"Tocmai mi-a venit o idee, aceea de a vedea cât de prost e românul. Vă rog postați de ce considerați că Microsoft v-a tras în piept anunțând Windows 10, un SO la care vei putea face upgrade gratuit cu o licență validă de W7 sau W8."

Iar accentul pus pe "prostia romanului" este complet deplasat, deorece romanii nu sunt un popor mai dobitoc decat alte popoare.
Oferta de upgrade gratuit (in primul an dupa lansarea versiunii RTM a lui Windows 10) de la Windows 7 sau Windows 8.1 la aceasta noua versiune de Windows nu inseamna "a trage in piept", deorece nu este nimeni obligat sa efectueze upgrade-ul, iar versiunile anterioare de Windows vor beneficia in continuare de suport mainstream, respectiv de suport extins conform ciclului de viata anuntat.

Acest topic reprezinta din start un prilej pentru flame si in consecinta va fi blocata posibilitatea de a se mai posta in cadrul lui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate