Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Xiaomi MiBand

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#613
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postan_tonica, on 06 aprilie 2017 - 10:46, said:

Nu e sigur ca n-o sa platesti. Depinde de la judet la judet. In unele judete cateodata personalul de la posta punctul vamal mai face exces de zel si isi arata muschii dar de regula nu ar trebui sa platesti nimic pana intr-o anumita suma. In SV de regula n-am platiti nimic niciodata nici chiar cand am avut valoare declarata mult mai mare de 10 dolari. Am luat o data o lanterna de 79$. Le-am spus si eu ca aia e valoarea dar ca e cadou. Mi-au dat-o fara probleme. Nici hartii doveditoare nu prea cer la mine in oras. Fiind foarte aglomerat nu mai au timp sa faca nazuri.

Si eu am luat de la gearbest si mi-au pus valoare 10$ fara sa vorbesc cu ei.
Multumesc pentru raspuns, la constanta mereu cand a ajuns la posta vamala mi-a dat cateru in mana sa desfac si sa ii arat si pe telefon/foaie ce am comandat, sa se vada si suma...

#614
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Salut, se pare ca mi-a plecat bratara mi band 2 din china, de pe gearbest...se pare ca mi-a trecut 11.56 pe factura sau ce e ea, mai sunt sanse sa scap de TVA? Posted Image) vad ca imi vine prin Netherlands Post surface mail  
[ https://i.imgur.com/OVUbOA6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by VlnLiviu, 06 April 2017 - 22:35.


#615
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
Da , la suma asta , când ajungi la Vama , dai Bunã Ziua si buletinul , îti dã coletul , Multumesc , La Revedere si gata ... bafta ;)
- Sau poate îti aduce postasul , coletul acasã , si mai simplu :))

Edited by gabones, 08 April 2017 - 20:15.


#616
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postgabones, on 08 aprilie 2017 - 20:14, said:

Da , la suma asta , când ajungi la Vama , dai Bună Ziua si buletinul , îti dă coletul , Multumesc , La Revedere si gata ... bafta Posted Image
- Sau poate îti aduce postasul , coletul acasă , si mai simplu Posted Image)
Nu sunt asa sigur, acum cateva luni era un om in fata mea si vamesu a cerut foaie scoasa la imprimanta ca avea vreo 12 -13 dolari pe colet si trebuia sa il taxeze...nu peste tot sunt asa de treaba :))

#617
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Stie careva cum pot face sa imi arate ID-ul apelantului chiar daca am telefonul in romana? a reusit cineva? pe engleza imi apare, pe romana nu...si ce aplicatie recomandati? Mi band tools sau notify&fitness?

#618
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
Eu folosesc aplicația lor , Mi Fit , mi-am legat la ea și adidașii :))
Intradevar , id apelant , apare numai cand tel este in engleza ...

#619
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postgabones, on 30 aprilie 2017 - 22:41, said:

Eu folosesc aplicația lor , Mi Fit , mi-am legat la ea și adidașii Posted Image)
Intradevar , id apelant , apare numai cand tel este in engleza ...
Am reusit cu notify&fitness varianta pro :D

#620
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009

View PostVlnLiviu, on 06 aprilie 2017 - 22:24, said:

Salut, se pare ca mi-a plecat bratara mi band 2 din china, de pe gearbest...se pare ca mi-a trecut 11.56 pe factura sau ce e ea, mai sunt sanse sa scap de TVA? Posted Image) vad ca imi vine prin Netherlands Post surface mail  

Ti-a mai venit bratara? Ai reusit s-o ridici fara sa platesti taxe vamale? Intreb pentru ca mi-a venit a doua bratara, tot 11 dolari si ceva a trecut chinezul la valoare. Pe aviz scria sa ma prezint cu buletinul, factura de unde am cumparat-o si ceva bani pentru plata taxelor vamale. Ca de obicei totul a decurs fara cusur. N-am platit absolut nimic ba chiar cand am ajuns la oficiul vamal era doar o persoana inaintea mea. N-am mai prins in viata mea asa o lejeritate. De obicei pierdeam vreo 2-3 ore la coada. Cool. Am ridicat-o dar din pacate nu e a mea. Si o sa ma explic de ce din pacate. Cureaua de la prima mea bratara s-a largit intr-un asa hal ca-mi sare smartband-ul de acolo. Trebuie sa fiu atent sa nu-l pierd. O bratara de schimb e aproape 5 dolari la chinez. Hmmm... cam scump si a tinut cam putin, de fapt nici 6 luni, ceea ce spune ceva despre calitate. Si am avut grija cu ea. De obicei sunt grijuliu cu lucrurile. Daca ar intra in cureaua de la miband 1 as pune-o fara ezitare. Cureaua miband 1 era si mai calitativa si mai comoda ... deh... nu tine nimic o vesnicie dar nici macar 6 luni nenorocite?

Ale voastre curele de la Miband 2 mai rezista sau v-ati luat de rezerva?

Attached Files


Edited by an_tonica, 08 June 2017 - 16:42.


#621
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Da, mi-a venit acasa, în cutia postală, nu am plătit nimic în plus...am postat cred ca pe topicul celalat "Mi band 2" legat de curea, am luat de la chinezi cu 0.89$ (am luat 2 culori) chiiar ieri mi-au venit...nu stiu daca am voie sa postez linkul, dar daca esti interesat ti-l dau pe privat, locasul ala de care vorbesti tu e chiar mai stramt la curelele astea, uite asa arata: http://imgur.com/a/a3nXN

#622
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
Daca esti din B te pot ajuta eu cu o bratara.

#623
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009
Nu sunt din B. Sunt din SV. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate