Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Xiaomi MiBand

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#1
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
O foloseste cineva pe alte telefoane decat cele Xiaomi? Cum se comporta?

Mă intereseaza in special functiile de monitorizare a somnului si cea de alarma.
Am citit undeva ca exista o aplicatie beta chiar si pentru wp.


#2
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

View Postsorin83, on 15 martie 2015 - 10:37, said:

O foloseste cineva pe alte telefoane decat cele Xiaomi? Cum se comporta?

Mă intereseaza in special functiile de monitorizare a somnului si cea de alarma.
Am citit undeva ca exista o aplicatie beta chiar si pentru wp.
Este cineva pe topicul Moto G care folosește așa ceva cu un Moto. Întreabă-l pe el. Cică e f. mulțumit.

#3
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Primul sau 2014? Sa nu ma apuc totusi sa caut prin amândouă ca nu-s chiar micute... 😊
Te referi la o postare a user-ului/ei nicoxxxxxx (unde x sunt cifre) din decembrie?

Edited by sorin83, 15 March 2015 - 12:03.


#4
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
Compatible with Mi 3, Redmi Note 4G, or any device with Android 4.4 and above.

Asta-i de pe site

#5
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Ezista aplicatii si pentru IOS si mai nou si pentru WP.
Stiu ca pe telefoanele non-xiaomi nu merg chiar toate functiile, de-asta caut păreri de la posesori.

#6
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Dacă ai WP mergi pe Fitbit că au aplicații oficiale. Nu merge pe aplicații neoficiale că îți iei țeapă. Dacă vrei funcțiile alea, cumpără Fitbit Flex de pe OLX la 200 lei SH. Am eu unul de aproape 1 an, merge șnur și se conectează fără probleme și pe o ieftinătură de Lumia 520 (fostul meu telefon)

#7
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Vreau sa o folosesc in special pe android si daca se poate si pe wp. Nu sunt dispus sa dau mai mult de 15-20$ pe ea pentru ca o sa o folosesc.

#8
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Eu cel mai mult folosesc la ea trezirea. Mă trezesc mult mai ușor și fără stress vibrând la mână decât cu alarma de la ceas.

#9
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
Folosesc eu Xiaomi MiBand impreuna cu LG G2. Merg toate functiile, mai putin deblocarea automata a telefonului. Deblocarea automata merge pe alte telefoane decat Xiaomi doar daca au update la Lollipop.

#10
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Am comandat-o si eu aseară de pe tinydeal (fara cutie) cu 14.19 euro (free Shipping) Mi s-au extras din cont 63.xx lei.

View Postyooman, on 22 martie 2015 - 16:38, said:

Folosesc eu Xiaomi MiBand impreuna cu LG G2. Merg toate functiile, mai putin deblocarea automata a telefonului. Deblocarea automata merge pe alte telefoane decat Xiaomi doar daca au update la Lollipop.

Notificările de apeluri/mesaje se transmit in timp real sau dupa ce a trecut ceva timp?

#11
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Nu știam că are așa ceva. E super. Teoretic asta se face în timp real cu condiția să ai conectat accesoriul tot timpul la BT.

#12
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Citisem pe undeva ca trebuie sa-i setezi tu intervalul de timp la care sa înceapă sa vibreze dupa ce ai primit notificarea.

Pe mine ma depaseste un pic lipsa informatiilor despre acest device. La cat e de ieftin te-ai astepta sa gasesti orice informatie despre el, dar realitatea e alta. 😊

#13
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007

View Postsorin83, on 22 martie 2015 - 16:45, said:

Notificările de apeluri/mesaje se transmit in timp real sau dupa ce a trecut ceva timp?
Eu folosesc aplicatia originala, si aceasta are functia de notificare doar pentru apeluri. Mai exact, când esti sunat bratara incepe sa vibreze & ledurile clipesc dupa un anumit interval de timp, interval ce se poate seta intre 3 si 30 de secunde.
Exista si o aplicatie modificata ce are functia de a te notifica pt mesaje, email, etc., dar nu stiu mai multe ca nu am incercat-o niciodata.

#14
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Un site de incredere de unde sa-l cumpar?

Edited by ZIGZAG20, 22 March 2015 - 21:09.


#15
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
dx.com
Am 3 bucati cumparate de acolo si stiu de inca 2 persoane care au luat de acolo fara probleme.


Mai am o observatie: in cazul meu si al unui prieten, impreuna cu telefonul LG G2 acumulatorul bratarii tine in jur de 2 saptamani si ceva. In cazul altor persoane, cu telefoane Xiaomi bratara tine incarcata peste 60 de zile.

Sunt interesat cat tine incarcata bratara in cazul altor utilizatori de telefoane non-Xiaomi?

Edited by yooman, 22 March 2015 - 21:32.


#16
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
De oriunde unde poti plăti cu paypal.
Eu am luat-o de pe tinydeal pentru ca acolo am gasit-o la cel mai bun pret.

#17
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
Daca si ceilalti membri sunt de acord, rog un moderator sa mute topicul in sectiunea Xiaomi, avand in vedere ca bratara tine de acest producător si de faptul ca aici se discuta mai mult de caracteristicile bratarii. Posibil ca in sectiunea respectiva topicul sa fie si mai vizibil, si astfel sa avem mai multe comentarii.

#18
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Eu am deschis topicul ca sa aflu cum se comporte cu alte telefoane decat cele Xiaomi.
Daca se muta acolo s-ar putea sa nu-l citeasca la fel de multi ca aici. Mă gândesc ca acolo intra in special posesorii de telefoane.

View Postyooman, on 22 martie 2015 - 21:31, said:

Mai am o observatie: in cazul meu si al unui prieten, impreuna cu telefonul LG G2 acumulatorul bratarii tine in jur de 2 saptamani si ceva. In cazul altor persoane, cu telefoane Xiaomi bratara tine incarcata peste 60 de zile.
Il tii imperecheat cu telefonul in permanenta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate