Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Uber in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1267 replies to this topic

#1225
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce 200 lei lunar?
E 100-150 pe ZI.
Sau vorbesti de licenta de la primarie?

Edited by don_dannielo, 01 December 2016 - 15:05.


#1226
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Cred că se referă la dispecerat, nu cred că există Dispecerat în românia să ia 150 pe zi. În București se ia cam 1300 dacă ești doar cu mașina ta, stația, licența de la ei iar dacă ai totul al tău și vrei doar Dispecerat parcă 100 sau 150 pe luna.
Ori cum ai da-o, tot nu ieși mai bine la Uber

#1227
bunik007

bunik007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.05.2010
Babanu5 ai incercat sa faci Uber ?

In orice caz am alcatuit o lista de sfaturi care sa-i ajute pe soferii activi sa castige mai multi bani - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jq7iwhetwpw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1228
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Am facut, la inceput, 5 luni

#1229
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007

View Postdon_dannielo, on 16 noiembrie 2016 - 04:48, said:

Da.
Ai o coaja acasa?
Ti-as arata bucuros in ce stare e "coaja" mea din 2002. Si imi spui tu daca te-ai urca in ea fiind client de uber.

#1230
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
In aplicatia Google Maps am reclama mare ca pot sa comand Uber direct din Maps si ca daca fac asta am reducere de 30 de lei la cursa Uber.

Totusi, când apas sa comand Uber din Google Maps imi apare ca Lansarea aplicatiei nu a reusit.

La fel este si la voi ?

#1231
silvuple

silvuple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.11.2013
Buna seara, am mers zilele trecute cu Uber si am vorbit cu un sofer, spunea ca ma pot angaja unde lucreaza si el. La cineva care are deja firma si masini. Deci nu ar trebui sa scot decat actele si asta ar fi tot.
Banuiesc ca fiind angajat la el, in caz de amenda se da pe firma, nu mie ca angajat, gresesc cu ceva? Am inteles ca ar trebui sa platesc planul undeva la 450Ron saptamanal si gazul, restul mi-ar ramane mie.
Ce credeti despre treaba asta, mi se pare exact acelasi lucru ca si cum m-as duce la o firma de taxi, doar ca fara atestat. Cu stima

#1232
Florinn15

Florinn15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 03.04.2011
Salut! Am tot auzit ca politia da amenzi soferilor Uber pentru transport ilegal de persoane. Daca eu am acea licenta/atestat de transport persoane, in cazul in care m-ar opri si ar constata ca sunt "Uber", ar avea ce sa imi fac? Mai exista riscuri de amenzi chiar si cu licenta?

#1233
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007

View Postsilvuple, on 26 ianuarie 2017 - 21:40, said:

Buna seara, am mers zilele trecute cu Uber si am vorbit cu un sofer, spunea ca ma pot angaja unde lucreaza si el. La cineva care are deja firma si masini. Deci nu ar trebui sa scot decat actele si asta ar fi tot.
Banuiesc ca fiind angajat la el, in caz de amenda se da pe firma, nu mie ca angajat, gresesc cu ceva? Am inteles ca ar trebui sa platesc planul undeva la 450Ron saptamanal si gazul, restul mi-ar ramane mie.
Ce credeti despre treaba asta, mi se pare exact acelasi lucru ca si cum m-as duce la o firma de taxi, doar ca fara atestat. Cu stima

Daca trebuie sa dai si plan la Uber, o lasi moarta.

De Uber te apuci daca ai o masina la 2500 de euro valoare cu GPL pe ea.

Avantajul fata de o companie de taxi, e ca nu mai trebuie sa dai planul zilnic ~100 de lei.

Intr-o luna la o firma taxi trebuie sa dai minim 2500 de lei, daca lucrezi la 24 de ore.

Si te gandesti: da-o in masa...ce sa se strice la o masina de sa cheltui lunar cate 2500 de lei ?!
In 6 luni iti iei alta masina numai din planul care l-ai da la taxi.

Pe alta parte la o companie taxi, beneficiezi de cadru legal -cica, reparatiile la masina sunt suportate de firma, asigurarea tot de ei si cu putin noroc iti fac si un contract pe 8 ore pe minim pe economie (nu stiu sincer cine iti face totusi contract la 8 ore)

Edited by M4V3RiCk_, 27 January 2017 - 02:43.


#1234
parmaboy77

parmaboy77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 19.05.2006
Pana la urma merita sa iti faci PFA sau SRL pentru a fi sofer la UBER?Eu sincer nu consider ca este o concurenta loiala fata de taximetria legala.Ce parere aveti?Ramane intrebarea, este sau nu este legal?

Edited by parmaboy77, 29 January 2017 - 11:55.


#1235
silvuple

silvuple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.11.2013
Iti multumesc pentru raspuns m4v3rick. Nu am o masina cu care sa fac uber. De aia ma gandeam sa fac cu masinile lor. La taxi imi trebuie atestat, deci vreo 6-700 lei, nu ar fi o problema asta, ii scot cu siguranta dar nu cunosc prea bine Bucurestiul,la uber ai deja cursa predefinita, mergi doar pe gps. Mi se pare aiurea la taxi sa intreb persoana unde merge si sa pun gps ul la cursele unde nu cunosc drumul. Intelesesem ca la uber as face vreo 1400-1500 lei pe saptamana, din care sa dau planul 450 lei si vreo 400 lei gazul. Deci sa raman 600-700 pe saptamana banii mei. La luna ar fi 2400-2800lei.  Pentru mine ar fi bine. Acum daca exista taximetristi, care sa imi dea ceva sfaturi de inceput, ca fiecare meserie are smecheria ei si sa ies mai bine pe taxi, mi-ar conveni mai mult. Stima

#1236
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
vezi ca la uber trebuie sa iti platesti si impozitele. nu cred eu ca ajungi la 24 de milioane pe luna si sa fie si masina lor, e imposibil asa ceva.

#1237
Madara666

Madara666

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.01.2017
Salutare, nu trebuie sa platesc nimic. Sunt angajat la ala, plateste el tot.

#1238
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Tu cine esti?

#1239
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdon_dannielo, on 31 ianuarie 2017 - 21:06, said:

Tu cine esti?
sclavul....

#1240
Adrian620

Adrian620

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.01.2017
Fiesta 2012 accepta uber? Sau e prea mica?
Sau Peugeot 207 (2012)
Ideea e ca vreau sa iau o mașină mica, pt Uber... consum mic..întreținere mica...

#1241
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Am mers de multe ori cu Uber, niciodata cu o masina asa de mica. Sper ca nu e acceptata.

#1242
Adrian620

Adrian620

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.01.2017
Perfect, ma bucur ca ești unul dintre călătorii uber. Eu sincer am fost cu Peugeot 207, 407, Loganuri...
Tu cu ce mașini ai mers cel mai mult?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate